Λάστιχα Tiger 1050

Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 23/01/2011 8:40 μμ.

Λοιπον παιδιά εγω έβαλα τα καινούργια Μ5... και πολυ απλά στρίβουν φανταστικά και δίνουν απίστευτη σιγουρία στο στρίψημο... η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω... και με την σιγουρια οτι πατάει σωστά το μηχανακι... εχουν μεγαααλα περιθόρια κλίσεων... φανταστικά! το μηχανακι μεταμορφωθηκε τελειως!
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: kokkios στις 24/01/2011 1:18 πμ.

ημουν αναμεσα στα M5 κ τα dunlop sport smart κ τελικα προτημισα τα dunlop γιατι ειναι πιο κορονατα κ λογο του οτι εχουν πιο σκληρο σκελετο ελπιζω να βγαλουν περισοτερα χιλιομετρα!!μετα τα μαμα ειναι απλα απιστευτη η διαφορα....

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 24/01/2011 2:21 πμ.

Απο κρατημα σουπερ... αν βγαλουν και 12.000 χιλιομετρα θα ειμαι ικανοποιημενος... οτιδηποτε παραπανω θα ειναι σουπερ
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: strani στις 24/01/2011 2:56 μμ.

amis"Λοιπον παιδιά εγω έβαλα τα καινούργια Μ5... και πολυ απλά στρίβουν φανταστικά και δίνουν απίστευτη σιγουρία στο στρίψημο... η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω... και με την σιγουρια οτι πατάει σωστά το μηχανακι... εχουν μεγαααλα περιθόρια κλίσεων... φανταστικά! το μηχανακι μεταμορφωθηκε τελειως!"

man τα εχω βαλει 1 μηνα περιπου αλλα δεν τα εχω αξιολογηση ακομα .τετοια διαφορα ????????ειδες

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: patapios στις 24/01/2011 3:01 μμ.

tamis πριν τα Μ5 τι φοραγες?


....για να ξερουμε με τι η συγκριση

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/01/2011 5:21 μμ.

amis"[...]η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω.[...]"


καλα, κοψε κατι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: ATN PANOS στις 24/01/2011 8:45 μμ.

και μενα να πω την αληθεια,πολλα μου φαινονται τα +40.

οι μονες περιπτωσεις που μπορει να παιζει αυτο, ειναι να ειχες τα χειροτερα πριν,και τελειως φαγωμενα,και τελειωμενα και στα ακρα.

η αλλη περιπτωση ειναι καθαρα ψυχολογικη,και με το αισθημα οτι φορας καινουργια και καλυτερα λαστιχα να δοκιμαζεις με παραπανω χιλιομετρα.


προσωπικα δεν νομιζω να υπαρχει λαστιχο στην ιδια κατηγορια με τοσο μεγαλες διαφορες.
θα το ειχε αποσυρει και ο κατασκευαστεις στο κατω κατω.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:47, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 24/01/2011 8:53 μμ.

μήπως το παιδί εννοεί + 40 μίλια την ώρα;

- πλάκα κάνω, φυσικά και γώ με τα angel νόμιζα ότι πετάω αλλά τώρα πλέον συνήθισα πλέον!!!!!!

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 24/01/2011 10:29 μμ.

Cpt. Haddock"
amis"[...]η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω.[...]"


καλα, κοψε κατι "

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 24/01/2011 11:27 μμ.

μα τι κακοι που ειστε!!!!

λοιπον για να καταλαβεται ειχα τα dunlop τα μαμα πανω... 15.000 και ειχαν πολυυυυυυ ψωμι ακομα... οποτε οπως καταλαβαινετε η διαφορα με τα +40 ειναι απολυτος δικαιολογημενη... και diablo τα απλα που ειχα δοκιμασει ηταν αψογα... αλλα ειναι οτι δε κουναει δε λαλαει το μηχανακι απο την γραμμη που επιλεγεις!
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/01/2011 10:58 πμ.

Καλά, το νούμερο +40 ειναι τελειως εξωπραγματικο, εκτός εαν το φοβόσουν το μηχανακι ως τώρα και πηγαινες κυρία...

Δλδ σε στροφη που έπαιρνες με 60, τωρα θα την περνας με 100?

Εντάξει, καλα λαστιχα ειναι τα Μ5, καλυτερα απο τα μαμα (κι εγω τα Μ5 εχω), αλλα μη γραφουμε σαν τους ψαραδες που όλοι πιανουν ροφους άνω των 50 κιλωνΕ

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 25/01/2011 3:38 μμ.

Εγω ρε κυρια? εγω ρε χαλιαμουτρα? ρε δες τα συνεφακια μπροστα σου... φιλτατε καπετανιο τα λαστιχα που ειχα σου ξαναλεω ηταν τα dunlop τα ποιο τουριστικα και ειχαν ηδη 1 χρονο και κατι στην πλατη τους πλεον ξερα και θλιβερα... δε σου ειπα για στροφη πεταλλο αλλα για ανοιχτες παρατεταμενες στροφες... οσο για το κυρια... παει το κεφαλακι απο το ελεφαντακι ενταξη δεν μπηκα πιστα επαρχιακους δρομους εχουμε

υ.γ. δεν μου αρεσουν τα ψαρια το ψαρεμα και οτι εχει να κανει με θαλασσα!!!
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/01/2011 3:43 μμ.

amis"[...]... παει το κεφαλακι απο το ελεφαντακι [...]"


Αααα, πες ετσι να καταλάβω...

(καλα λεω εγω οτι το πηγαινες ορθιο πριν )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: odysseas στις 25/01/2011 10:30 μμ.

kokkios"ημουν αναμεσα στα M5 κ τα dunlop sport smart κ τελικα προτημισα τα dunlop γιατι ειναι πιο κορονατα κ λογο του οτι εχουν πιο σκληρο σκελετο ελπιζω να βγαλουν περισοτερα χιλιομετρα!!μετα τα μαμα ειναι απλα απιστευτη η διαφορα.... "


αποτι ξερω τα DUNLOP εχουν μια ιντσα μεγαλυτερη κορωνα απο τα Μ5,αλλα αυτη η διαφορα φαινεται μον ο στην πιστα ρε φιλε,λογικα δε θα βλεπεις διαφορα στον δρομο εξω,εκτος κ αν εισαι τοσο τιμονι,που δε νομιζω..[think:21xa6hef][/think:21xa6hef]:P!!

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 25/01/2011 11:18 μμ.

καλα ρε δε ντρεπεστε καθόλου?

χαοτικη διαφορα καταρχας θα πω μόνο το εξής: στο μόνο μηχανακι και με τα μόνα λαστιχα που μου έφυγε μπροστινο σε στροφή και ενα θεός ξέρει πως δεν έπεσα ηταν με τα dunlop hyper μαρμαρογομα...

βασικα με τις τιμές γνωρίζεται γενικότερα τι παιζει? 340 τα έβαλα εγω τα Μ5. ξέρω τα εβρισκα και αλλού ποιο οικονομικα αλλα τα ήθελα άμεσα οπότε ξέρω...
White Tiger on the road...