Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Λάστιχα Tiger 1050

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Λάστιχα Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό tamis » 23 Ιαν 2011, 21:40

Λοιπον παιδιά εγω έβαλα τα καινούργια Μ5... και πολυ απλά στρίβουν φανταστικά και δίνουν απίστευτη σιγουρία στο στρίψημο... η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω... και με την σιγουρια οτι πατάει σωστά το μηχανακι... εχουν μεγαααλα περιθόρια κλίσεων... φανταστικά! το μηχανακι μεταμορφωθηκε τελειως!
White Tiger on the road...
Άβαταρ μέλους
tamis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Re: Λάστιχα Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό kokkios » 24 Ιαν 2011, 02:18

ημουν αναμεσα στα M5 κ τα dunlop sport smart κ τελικα προτημισα τα dunlop γιατι ειναι πιο κορονατα κ λογο του οτι εχουν πιο σκληρο σκελετο ελπιζω να βγαλουν περισοτερα χιλιομετρα!!μετα τα μαμα ειναι απλα απιστευτη η διαφορα.... :hail:
kokkios
Newbie
Progress to next rank:
16%

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050
Όνομα: kwstas

Δημοσίευσηαπό tamis » 24 Ιαν 2011, 03:21

Απο κρατημα σουπερ... αν βγαλουν και 12.000 χιλιομετρα θα ειμαι ικανοποιημενος... οτιδηποτε παραπανω θα ειναι σουπερ
Άβαταρ μέλους
tamis
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό strani » 24 Ιαν 2011, 15:56

tamis έγραψε:Λοιπον παιδιά εγω έβαλα τα καινούργια Μ5... και πολυ απλά στρίβουν φανταστικά και δίνουν απίστευτη σιγουρία στο στρίψημο... η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω... και με την σιγουρια οτι πατάει σωστά το μηχανακι... εχουν μεγαααλα περιθόρια κλίσεων... φανταστικά! το μηχανακι μεταμορφωθηκε τελειως!

man τα εχω βαλει 1 μηνα περιπου αλλα δεν τα εχω αξιολογηση ακομα .τετοια διαφορα ????????ειδες
Άβαταρ μέλους
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 ABS '09

Δημοσίευσηαπό patapios » 24 Ιαν 2011, 16:01

tamis πριν τα Μ5 τι φοραγες?

....για να ξερουμε με τι η συγκριση :!:
Άβαταρ μέλους
patapios
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 SE

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 24 Ιαν 2011, 18:21

tamis έγραψε:[...]η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω.[...]

καλα, κοψε κατι :rotfl:
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό ATN PANOS » 24 Ιαν 2011, 21:45

και μενα να πω την αληθεια,πολλα μου φαινονται τα +40.

οι μονες περιπτωσεις που μπορει να παιζει αυτο, ειναι να ειχες τα χειροτερα πριν,και τελειως φαγωμενα,και τελειωμενα και στα ακρα.

η αλλη περιπτωση ειναι καθαρα ψυχολογικη,και με το αισθημα οτι φορας καινουργια και καλυτερα λαστιχα να δοκιμαζεις με παραπανω χιλιομετρα.

προσωπικα δεν νομιζω να υπαρχει λαστιχο στην ιδια κατηγορια με τοσο μεγαλες διαφορες.
θα το ειχε αποσυρει και ο κατασκευαστεις στο κατω κατω.
Τελευταία επεξεργασία από ATN PANOS και 24 Ιαν 2011, 21:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.
Άβαταρ μέλους
ATN PANOS
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675
street triple

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 24 Ιαν 2011, 21:53

μήπως το παιδί εννοεί + 40 μίλια την ώρα; :happyface: :happyface: :happyface: :happyface: :happyface:

- πλάκα κάνω, φυσικά και γώ με τα angel νόμιζα ότι πετάω αλλά τώρα πλέον συνήθισα πλέον!!!!!!
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό johnygalan » 24 Ιαν 2011, 23:29

Cpt. Haddock έγραψε:
tamis έγραψε:[...]η πλάκα είναι οτι σε κάθε στροφή που εμπαινα με Χ χιλιομετρα τωρα θελω να μπαινω με +40 χιλιομετρα για να μη πω παραπάνω.[...]

καλα, κοψε κατι :rotfl:

:happyface: :happyface:
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"
Άβαταρ μέλους
johnygalan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050 - YAMAHA YBR

Δημοσίευσηαπό tamis » 25 Ιαν 2011, 00:27

μα τι κακοι που ειστε!!!! :rotfl:

λοιπον για να καταλαβεται ειχα τα dunlop τα μαμα πανω... 15.000 και ειχαν πολυυυυυυ ψωμι ακομα... 8) οποτε οπως καταλαβαινετε η διαφορα με τα +40 ειναι απολυτος δικαιολογημενη... ;) και diablo τα απλα που ειχα δοκιμασει ηταν αψογα... αλλα ειναι οτι δε κουναει δε λαλαει το μηχανακι απο την γραμμη που επιλεγεις!
Άβαταρ μέλους
tamis
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 25 Ιαν 2011, 11:58

Καλά, το νούμερο +40 ειναι τελειως εξωπραγματικο, εκτός εαν το φοβόσουν το μηχανακι ως τώρα και πηγαινες κυρία...

Δλδ σε στροφη που έπαιρνες με 60, τωρα θα την περνας με 100? :rotfl: :bahaha: :rotfl: :bahaha: :rotfl: :bahaha: :rotfl: :bahaha:

Εντάξει, καλα λαστιχα ειναι τα Μ5, καλυτερα απο τα μαμα (κι εγω τα Μ5 εχω), αλλα μη γραφουμε σαν τους ψαραδες που όλοι πιανουν ροφους άνω των 50 κιλωνΕ

:sprinter:
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό tamis » 25 Ιαν 2011, 16:38

Εγω ρε κυρια? εγω ρε χαλιαμουτρα? :rotfl: :rotfl: :rotfl: ρε δες τα συνεφακια μπροστα σου... :rotfl: :rotfl: :bahaha: :bahaha: φιλτατε καπετανιο τα λαστιχα που ειχα σου ξαναλεω ηταν τα dunlop τα ποιο τουριστικα και ειχαν ηδη 1 χρονο και κατι στην πλατη τους πλεον ξερα και θλιβερα... δε σου ειπα για στροφη πεταλλο αλλα για ανοιχτες παρατεταμενες στροφες... οσο για το κυρια... παει το κεφαλακι απο το ελεφαντακι :bahaha: :bahaha: :bahaha: :happyface: :happyface: :happyface: ενταξη δεν μπηκα πιστα επαρχιακους δρομους εχουμε <_< :scared: :frrr: :twisted:

υ.γ. δεν μου αρεσουν τα ψαρια το ψαρεμα και οτι εχει να κανει με θαλασσα!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :sprinter:
Άβαταρ μέλους
tamis
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
Επόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες