Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE

Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 08/05/2010 μεσάνυχτα

Έχει βάλει κανείς μπαγκαζιέρα εκτός της Τ πάνω στις μαμά τις βάσεις των πλαινών και αν ναι πώς????

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: fpapad στις 08/05/2010 12:51 πμ.

Βάζεις αυτό το σχαράκι και μετά όποια βαλίτσα θέλεις με τη βάση της.

http://www.twistedthrottle.com/imagecat ... /2458/596/
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 08/05/2010 4:22 μμ.

Ωραίος!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστώ πολύ fpapad!!!!

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 05/06/2010 5:02 μμ.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτό το σχαράκι σε μαγαζί στην Αθήνα????

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: fpapad στις 05/06/2010 5:14 μμ.

Δεν υπάρχει στην Αθήνα ( ω ναι. . . . !!!! ) μόνο αν στο φέρει το Motoraid από την Πάτρα. Εγώ από εκεί το πήρα.
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 06/06/2010 4:02 μμ.

Ψάχνω στο μοτοραιντ αλλά τίποτα κανένα link???? Αυτό που χει για το tiger πάντως δεν κάνει!!!

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: jim στις 06/06/2010 5:03 μμ.

http://www.motorcycle-road-and-race.co. ... ath=33_219


Παρτο απο εδω καλυτερα..... παντα ποιο φθηνα!!!!

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: fpapad στις 06/06/2010 9:12 μμ.

Πάρε τους τηλέφωνο και πες ότι θέλεις αυτό τον κωδικό

GPT.11.527.100


Πες τους ότι το έχει πάρει από εσάς ένας φίλος από το Triumph Forum.
Θα έχεις και έκπτωση για προϊόντα που είναι μόνο για μοντέλα της Triumph.
Κοίταξα και εγώ το Site αλλά δεν το έχουν πια σαν κωδικό (Α παρεμπιπτόντως το έχουν για το μοντέλο Triumph Sprint ST 1050) όπως και στο site της

http://www.twistedthrottle.com/trade/pr ... /2458/596/

Νομίζω ότι τώρα έχεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.

ΥΓ.> Εγώ ο μόνος λόγος που το πήρα από την Πάτρα είναι γιατί μου το έδινε στην ίδια τιμή με το αμερικάνικο site γλίτωνα τα έξοδα αποστολής. Ο Βαγγέλης το πήρε από την Αμερική από το παραπάνω site. Που είναι πολύ αξιόπιστο για αγορές.
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 07/06/2010 4:01 μμ.

Ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια!!! Ελπίζω να το βρω στην Πάτρα!!!

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 08/06/2010 7:21 μμ.

Η απάντηση απ το motoraid: αυτό είναι για το triumph st, και μπορεί να μπεί στο TIGER εφόσον δεν έχετε βάσεις για τις εργοστασιακές βαλίτσες!!!!! Λάθος του ανθρώπου που μου απάντησε ή όντως ισχύει???
Μιλάμε πάντα για τη βάση πυ μου είπες fpapad.

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: Glober στις 16/01/2011 1:21 πμ.

Παίδες καλώς σας βρήκα... πρίν απο τρείς εβδομάδες απόκτησα το Tiger SE και ομολογώ οτι είμαι κατενθουσιασμένος με το μηχανάκι.

Ψάχνω λύση για μπαγκαζιέρα (και βάση αυτής) και κατέληξα στην βάση της motech ( http://www.twistedthrottle.com/trade/pr ... /2458/596/ ). Παρ' ολ' αυτά όταν πήγα στο μαγαζί και προσπαθήσαμε να το βάλουμε πάνω στο μηχανάκι είδαμε οτι δεν γίνεται...

Έχει βρεί κάνένας λύση για το πως μπαίνει το σχαράκι της motech στην Tiger SE (έστω και με πατέντα)?

Απο μία γρήγορη ματιά που έριξε το παληκάρι στο μαγαζί μου είπε οτι πιθανώς να μην μπαίνει ούτε η βάση της Givi (η οποία είναι και άσχημη) γιατί εμποδίζει η πίσω χειρολαβή πάνω στην οποία δένουν και οι οι βάσεις για τις πλαϊνές βαλίτσες. Έχει δίκιο?

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: gempgr στις 20/01/2011 2:12 μμ.

Καλησπέρα, επειδή το έψαξα και εγώ πολύ για τη βάση θα πάρεις αυτή που είναι για το sprint για το SE και είσαι κομπλέ από κει και πέρα διαλέγεις τι μπαγκαζιέρα θες να βάλεις και παραγγέλνεις πάλι το πιατάκι της motech που μπαίνει πάνω απ τη βάση και είσαι έτοιμος!!!

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: Glober στις 21/01/2011 11:11 πμ.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου... πήρα το κιτάκι για το sprint και έγινε η δουλειά.
Όσον αφορά το "πιατάκι" έβαλα αυτό της Givi το οποίο είναι αρκετά πιο εμφανίσημο (εάν υποθέσουμε οτι δεν θέλω να το μπαινοβγάζω κάθε φορά που πάω την Σαββατοκυριακάτικη βόλτα μου):

http://www.twistedthrottle.com/trade/pr ... /1882/169/

Σημειώνω οτι προκειμένου να βάλω αυτό το πιατάκι χρειάστηκε λίγη "διμιουργικότητα".

Θα ανεβάσω φωτο σε επόμενο ποστ για να μου πείτε την γνώμη σας.

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: vagtyrp στις 21/01/2011 6:02 μμ.

//www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=4973 αυτό είναι το σχαράκι που έψαχνες. το έχω πάρει από αμερική μιας και τότε δεν κυκλοφορούσε στην ευρώπη. βάση για τη βαλίτσα σου καλύτερα να βάλεις της motech. κοστίζει άλλα 30 ευρόπουλα αλλά βγαίνει με βίδες μισής στροφής και σε δύο τύπους: για βαλίτσες εώς 46λτ monolock ή monokey & από 46 λτ και πάνω για τους ίδιους τύπους βαλιτσών



βλέπω ότι ήδη έβαλες άλλο σχαράκι γιαυτό σου πόσταρα τις φωτογραφίες του δικού μου για να συγκρίνεις
θεωρώ ότι αυτό που διάλεξα είναι πιο εμφανίσιμο από άποψης κομψότητας, μιας και στον τίγρη η βαλίτσα πάει έτσι και αλλιώς πολύ πίσω και ασχημαίνει την εικόνα του.εγώ σε όλες τις μικροβόλτες βγάζω και το σχαράκι, το οποίο είναι πανεύκολο..δεν χρειάζεσαι κανένα ιδιαίτερο κλειδί για να το βγάλεις!

Re: Μπαγκαζιέρα σε Tiger SE  

  Από: acratosa στις 02/02/2011 2:26 πμ.

καλησπερα,
εχω Tiger 1050SE και επειδη το θεμα της μπαγκαζιερας με εχει απασχολησει, να μοιραστω κι εγω τα εξής:
Απο Triumph Αλιμου, παρήγγειλα το μαμα "πιατακι"-βαση (190ευρ, αυτο με τις 4 βίδες) και πανω σε αυτό θα μου βιδώσουν οποια βαλιτσα επιλεξω (σχόλιο δικό μυ: όχι τη μαμα βαλιτσα βεβαια που ειναι απαραδκτη), κατά δήλωση του μηχανικού.. Μου ειπε, ενώπιον του ιδιοκτήτη Γ. Πιερρακου -που ομολογησε οτι δεν το πολυπαρακολουθει το ζητημα- ότι θα γινει χωρις πρόβλημα η μοντα, αρκεί να μην ανεβαινω σε χλμ/ωρα παρα πολύ (το πόσο θα το δω στην πράξη)
υγ.εχω μια ανησυχια οτι εννοουσαν "όποια βαλιτσα θελω" από τις υπάρχουσες GIVI, αλλα θα τοι δαιπιστωσω οταν φτασει το πιατακι απο Αγγλια.. φέτττααααα!!!

Όντως, Λογω της σχαρας για τις πλαινες βαλιτσες, αποκλειεται οποιαδήποτε αλλη λυση που δεν θα περιλαμβανει ξεμονταρισμα των πλαινων για κινηση μες στην πολη μονο με πισω βαλιτσα..