Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Δημοσίευσηαπό dizatos » 21 Σεπ 2015, 18:29

Genesis έγραψε:Εχω ενα λαστιχο κατα νου το οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα και κραταει παρα πολυ καλα βγαζει χλμ και ζεστενεται γρηγορα! Ειναι το bridgestone T30!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απόψή σου. Δεν το είχα δει καθόλου, από εμφάνιση τουλάχιστον φένεται καλό. Κανείς άλλος ρε παιδιά; Τι έγινε, όλοι ετεροδημότες να ψηφίσετε πήγατε :lol:
dizatos
Newbie
Progress to next rank:
52%

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050
Όνομα: TOLIS

Δημοσίευσηαπό bananas1990 » 21 Σεπ 2015, 20:34

dizatos έγραψε:
Genesis έγραψε:Εχω ενα λαστιχο κατα νου το οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα και κραταει παρα πολυ καλα βγαζει χλμ και ζεστενεται γρηγορα! Ειναι το bridgestone T30!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απόψή σου. Δεν το είχα δει καθόλου, από εμφάνιση τουλάχιστον φένεται καλό. Κανείς άλλος ρε παιδιά; Τι έγινε, όλοι ετεροδημότες να ψηφίσετε πήγατε :lol:

Metzeler M7, πολυ ευχαριστημενος, γρήγορη κορώνα και καλο κρατημα στα πολλα!!! Δε γνωρίζω ομως να σου πω απόδοση χιλιομέτρων, μεχρι στιγμης και με 4000χλμ δεν εχω δει ιδιαιτερη φθορα στο ελαστικο.

Ελπιζω να βοηθησα.
Train insane or stay the same!!!
Άβαταρ μέλους
bananas1990
Newbie
Progress to next rank:
58%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευσηαπό Tigris3 » 21 Σεπ 2015, 21:03

Συνηγορώ κ εγώ για τα Μ7. Από άποψη διάρκειας ζωής, το πίσω έχει 10Κ χλμ και άλλα 2Κ πιστεύω τα βγάζει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tigris3
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό ad1 » 23 Σεπ 2015, 11:08

λετε για τα bridgestone T30... Ποσα χλμ βγαζουν με νορμαλ οδηγηση. Εγω εχω τα Roadsmart 1 με 23.000χλμ και σκεφτομουν να βαλω τα Roadsmart 2. Τωρα μου βαλατε ιδεες και για τα bridgestone T30
Άβαταρ μέλους
ad1
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 abs
Όνομα: Αντωνης

Δημοσίευσηαπό Loxias » 23 Σεπ 2015, 11:15

Tigris3 έγραψε:Συνηγορώ κ εγώ για τα Μ7. Από άποψη διάρκειας ζωής, το πίσω έχει 10Κ χλμ και άλλα 2Κ πιστεύω τα βγάζει.

Εγω εβγαλα 6000 χλμ ακριβως με το πισω M7!
Παντα με σβελτη οδηγηση σε επαρχιακους δρομους ,καθολου πολη ,
καθολου φορτωμενο!
Εβαλα καινουργιο πισω και το μπροστα οριακα θα φτασει για να αλλαχθει
μαζι !
"There will be haters,
There will be doubters,
There will be non believers,
and then there will be you,
proving them Wrong!"

"It took me 2 years to learn to talk,
And 35 years to learn to shut up.
Άβαταρ μέλους
Loxias
Newbie
Progress to next rank:
64%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050 '11
Όνομα: Δημητρης

Δημοσίευσηαπό dizatos » 23 Σεπ 2015, 19:12

Loxias έγραψε:
Tigris3 έγραψε:Συνηγορώ κ εγώ για τα Μ7. Από άποψη διάρκειας ζωής, το πίσω έχει 10Κ χλμ και άλλα 2Κ πιστεύω τα βγάζει.

Εγω εβγαλα 6000 χλμ ακριβως με το πισω M7!
Παντα με σβελτη οδηγηση σε επαρχιακους δρομους ,καθολου πολη ,
καθολου φορτωμενο!
Εβαλα καινουργιο πισω και το μπροστα οριακα θα φτασει για να αλλαχθει
μαζι !

Βαλτός είσαι βρε λοχία :twisted: Μόλις είπα να καταλήξω τελικά σε Μ7 :think . Τέσπα, η αλήθεια είναι ότι επηρεασμένος από το γεγονός ότι φοράω για 13κ michelin power pure 2ct και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, γλυκοκοιτάζω πολύ τελευταία, τα pilot power 3. Τι λέτε;
dizatos
Newbie
Progress to next rank:
52%

Δημοσίευσηαπό Genesis » 23 Σεπ 2015, 19:36

Εχεις αποψη για τα bridgestone s20?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Genesis
Συντονιστής ενότητας αγγελιών

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050
Όνομα: Γιάννης

Δημοσίευσηαπό dizatos » 23 Σεπ 2015, 19:48

Genesis έγραψε:Εχεις αποψη για τα bridgestone s20?

Όχι, αλλά είμαι λίγο προκατηλλειμένος με τα BRIGESTONE, για αυτό ίσως και να τα αδικώ.
dizatos
Newbie
Progress to next rank:
52%

Δημοσίευσηαπό Genesis » 23 Σεπ 2015, 20:21

Κοιτα να δεις να σου πω την γνώμη μου και εγω για το τι εχω φορέσει και εχω δει...
Οπως εχω πει παλια στο tdm ειχα τα roadsmart 2 τα οποια ηταν παρα πολυ καλα δεν ξερω πως δουλευουν ομως στο tiger! Στο tiger ειχα τα πρωτα bridgestone s20 τα οποια ηταν αψογα και μετα εβαλα τα bridgestone s20 evo την επομενη έκδοση γα οποια δεν ταεχω ευχαριστηθει καθολου να πω την αληθεια! Σε μια βολτα πουπηγα τελευταια στην παρνηθα με ενα tiger εκεινος ειχε τα t30 πουλεω σχετικα φρεσκα και εγω με τα evo! Στον δρομο δεν μπορουσα να τον προλαβω καθόλου τα δικα μου και στο πηγαινε και στο ελα ζεσταθηκαν οταν φταναμε πανω και οταν φταναμε κατω και ολη την ωρα δεν μπορουσα να τα εμπιστευτω!! Εκεινος μου ειπε οτι τα δικα του ζεστενονται αμεσως και οτι ειναι υπέρ ευχαριστημενος! Για τα ιδια παλι σε tdm παλι τα εβαλε ενας γνωστος μου μονο τα καλυτερα ελεγε! Τα έχει ολα συν οτι κραταει αρκετα χλμ!! Εγω ακομα δεν μπορω να καταληξω καπου σε επομενη αλλαγη γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα στα dunlop d211 gp racer ειναι για πιστα και δρομο ζεστενονται γρηγορα τσιχλα στο δρομο αλλα κρατανε λιγα χλμ και μετα στα pirelli diablo supercorsa sp v2 επισης ενας συμφορουμιτης τα εχει σε daytona βέβαια λεει τα καλυτερα αλλα δεν ξερω πως αποδίδουν σε τιγρη! Για τα metzeler m7rr ακουω πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω αποψη και δεν ξερω αν ζεστενονται γρηγορα! Αυτα τα ολιγα!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Genesis

Όνομα: Γιάννης

Δημοσίευσηαπό dizatos » 24 Σεπ 2015, 20:23

Genesis έγραψε:Κοιτα να δεις να σου πω την γνώμη μου και εγω για το τι εχω φορέσει και εχω δει...
Οπως εχω πει παλια στο tdm ειχα τα roadsmart 2 τα οποια ηταν παρα πολυ καλα δεν ξερω πως δουλευουν ομως στο tiger! Στο tiger ειχα τα πρωτα bridgestone s20 τα οποια ηταν αψογα και μετα εβαλα τα bridgestone s20 evo την επομενη έκδοση γα οποια δεν ταεχω ευχαριστηθει καθολου να πω την αληθεια! Σε μια βολτα πουπηγα τελευταια στην παρνηθα με ενα tiger εκεινος ειχε τα t30 πουλεω σχετικα φρεσκα και εγω με τα evo! Στον δρομο δεν μπορουσα να τον προλαβω καθόλου τα δικα μου και στο πηγαινε και στο ελα ζεσταθηκαν οταν φταναμε πανω και οταν φταναμε κατω και ολη την ωρα δεν μπορουσα να τα εμπιστευτω!! Εκεινος μου ειπε οτι τα δικα του ζεστενονται αμεσως και οτι ειναι υπέρ ευχαριστημενος! Για τα ιδια παλι σε tdm παλι τα εβαλε ενας γνωστος μου μονο τα καλυτερα ελεγε! Τα έχει ολα συν οτι κραταει αρκετα χλμ!! Εγω ακομα δεν μπορω να καταληξω καπου σε επομενη αλλαγη γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα στα dunlop d211 gp racer ειναι για πιστα και δρομο ζεστενονται γρηγορα τσιχλα στο δρομο αλλα κρατανε λιγα χλμ και μετα στα pirelli diablo supercorsa sp v2 επισης ενας συμφορουμιτης τα εχει σε daytona βέβαια λεει τα καλυτερα αλλα δεν ξερω πως αποδίδουν σε τιγρη! Για τα metzeler m7rr ακουω πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω αποψη και δεν ξερω αν ζεστενονται γρηγορα! Αυτα τα ολιγα!!

Σε ευχαριστώ θερμά για την γνώμη σου. Μάλλον είμαστε στην ίδια μοίρα, εγώ τουλάχιστον έχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να αποφασίσω. Πιθανόν να δώσω έμφαση τελικά και στην αισθητική πλευρά και όποιο μου κάτσει καλύτερα στο μάτι, να το διαλέξω.
dizatos
Newbie
Progress to next rank:
52%

Δημοσίευσηαπό johnygalan » 26 Σεπ 2015, 00:31

Genesis έγραψε: Εγω ακομα δεν μπορω να καταληξω καπου σε επομενη αλλαγη γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα στα dunlop d211 gp racer ειναι για πιστα και δρομο ζεστενονται γρηγορα τσιχλα στο δρομο αλλα κρατανε λιγα χλμ και μετα στα pirelli diablo supercorsa sp v2

Γιάννη αυτά τα λάστιχα δεν είναι για τον τίγρη
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"
Άβαταρ μέλους
johnygalan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050 - YAMAHA YBR

Δημοσίευσηαπό Genesis » 26 Σεπ 2015, 09:50

Γιατι συνονοματε??
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Genesis