ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 19/11/2013 11:45 μμ.

lleonidas" και τελικά κατέληξα στον Μπούκη όπου τοποθετήθηκαν τα rosso 2"

Τιμή ?
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: lleonidas στις 20/11/2013 1:55 πμ.

Ευχαριστώ epistimon!Ακόμα δεν μπορώ να πω πολλά αλλά σίγουρα η διαφορά των φρέσκων με τα παλιά και ξεραμένα Μ5 είναι εμφανής!
290 η τιμή.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: TheFace στις 21/11/2013 9:21 πμ.

Εχοντας κανει γυρω στα 2000χλμ με τα sportmax στον τιγρη ειμαι γενικα ευχαριστημενος σε σχεση με τα προηγουμενα (metzeler M5). Ειδικα με τη γρηγορη κορωνα τους...

Το θεμα μου ειναι αυτη η αισθηση "τσιμεντου" της γομας οταν το πιεζω στις στροφες. Ειναι θεμα πιεσης των ελαστικων?

Οσοι εχετε εμπειρια απο το συγκεκριμενο λαστιχο, τι πιεση ελαστικων προτινετε κυριως για επιθετικη οδηγηση?
money cant buy me love

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: intefix στις 27/07/2015 1:31 μμ.

Καλησπέρα,
ψάχνω στο φόρουμ για λάστιχα για το tiger 1050, αλλά τα ποιο πρόσφατα νέα που βρίσκω είναι από το 13, έχει αλλάξει κάνεις πρόσφατα να γράψει τις εμπειρίες του ; έχει δοκιμάσει κάνεις κάνα ποιο καινούργιο λάστιχο πχ ; Michelin M7 κλπ κλπ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Tigrisss στις 27/07/2015 7:19 μμ.

θα σου προτεινα continental sport attack 2, πολύ καλό λαστιχο με εξαιρετική αισθηση. Μαλακό γενικα, το πίσω οριακα βγαζει 9-10.000 χλμ

τα εχω βαλει αρκετες φορες και ειναι και φθηνά σχετικά με τα υπόλοιπα.

ομως, δε θα τα ξαναβάλω, γιατί ειναι γερμανικά και να πα να γ!μ875νε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Tigris3 στις 27/07/2015 8:54 μμ.

Φοράω τα Μ7. Πριν είχα S20 και Sportsmart. Από θέμα κρατήματος είναι: Μ7>S20>SS. Τα έχω 8500 χλμ και το πίσω πιστεύω έχει άλλα 3000χλμ με όχι ιδιαίτερη "φιλική" οδήγηση για το ελαστικό. Ζεσταίνονται εύκολα, η κορώνα πρέπει να είναι λίγο αργότερη από τα S20. Από διάρκεια ζωής είναι καλύτερα με διαφορά από τα S20, όχι τόσο όμως όσο τα SS.
Αν έβαζα τώρα, θα δοκίμαζα τα S20 Evo, όχι γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος σε κάποιο τομέα με τα Μ7, αλλά για να τα δοκιμάσω και αυτά. Είμαι σίγουρος όμως ότι και τα S20 Evo (όπως τα S20) θα έβγαζαν λιγότερα χιλιόμετρα από τα M7.
Ότι και να διαλέξεις μεταξύ S20 Evo και Μ7, δεν νομίζω να μην μείνεις ικανοποιημένος. Είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή σε αυτόν τον τύπο ελαστικών.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dizatos στις 19/09/2015 8:14 μμ.

Καλησπέρα παιδιά. Έρχεται σιγά σιγά η ώρα για λάστιχα και θέλω τις γνώμες σας. Η χρήση του τίγρη είναι 365 μέρες το χρόνο σε επαρχιακή πόλη χωρίς φανάρια και κίνηση, 2-3 εξορμήσεις των χιλίων χλμ. το πολύ και 1-2 πιό μεγάλα ταξίδια. Δεν είμαι οδηγός που πλαγιάζει, θέλω όμως ένα λάστιχο που να μου προσφέρει σιγουριά, ασφάλεια και χιλιομετρική απόδοση, κυρίως στα ταξίδια που κάνω, ακόμη κι αν έστω και για λίγο με "φαγουρίζει" κανένα γόνατο. Μέσα στη πόλη, ευτυχώς υπάρχει το ABS που βοηθάει πολύ.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 19/09/2015 8:19 μμ.

Εχω ενα λαστιχο κατα νου το οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα και κραταει παρα πολυ καλα βγαζει χλμ και ζεστενεται γρηγορα! Ειναι το bridgestone T30!!!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dizatos στις 21/09/2015 6:29 μμ.

Genesis"Εχω ενα λαστιχο κατα νου το οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα και κραταει παρα πολυ καλα βγαζει χλμ και ζεστενεται γρηγορα! Ειναι το bridgestone T30!!!"


Σε ευχαριστώ πολύ για την απόψή σου. Δεν το είχα δει καθόλου, από εμφάνιση τουλάχιστον φένεται καλό. Κανείς άλλος ρε παιδιά; Τι έγινε, όλοι ετεροδημότες να ψηφίσετε πήγατε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: bananas1990 στις 21/09/2015 8:34 μμ.

dizatos"
Genesis"Εχω ενα λαστιχο κατα νου το οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα και κραταει παρα πολυ καλα βγαζει χλμ και ζεστενεται γρηγορα! Ειναι το bridgestone T30!!!"


Σε ευχαριστώ πολύ για την απόψή σου. Δεν το είχα δει καθόλου, από εμφάνιση τουλάχιστον φένεται καλό. Κανείς άλλος ρε παιδιά; Τι έγινε, όλοι ετεροδημότες να ψηφίσετε πήγατε "


Metzeler M7, πολυ ευχαριστημενος, γρήγορη κορώνα και καλο κρατημα στα πολλα!!! Δε γνωρίζω ομως να σου πω απόδοση χιλιομέτρων, μεχρι στιγμης και με 4000χλμ δεν εχω δει ιδιαιτερη φθορα στο ελαστικο.

Ελπιζω να βοηθησα.
Train insane or stay the same!!!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Tigris3 στις 21/09/2015 9:03 μμ.

Συνηγορώ κ εγώ για τα Μ7. Από άποψη διάρκειας ζωής, το πίσω έχει 10Κ χλμ και άλλα 2Κ πιστεύω τα βγάζει.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: ad1 στις 23/09/2015 11:08 πμ.

λετε για τα bridgestone T30... Ποσα χλμ βγαζουν με νορμαλ οδηγηση. Εγω εχω τα Roadsmart 1 με 23.000χλμ και σκεφτομουν να βαλω τα Roadsmart 2. Τωρα μου βαλατε ιδεες και για τα bridgestone T30

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Loxias στις 23/09/2015 11:15 πμ.

Tigris3"Συνηγορώ κ εγώ για τα Μ7. Από άποψη διάρκειας ζωής, το πίσω έχει 10Κ χλμ και άλλα 2Κ πιστεύω τα βγάζει."



Εγω εβγαλα 6000 χλμ ακριβως με το πισω M7!
Παντα με σβελτη οδηγηση σε επαρχιακους δρομους ,καθολου πολη ,
καθολου φορτωμενο!
Εβαλα καινουργιο πισω και το μπροστα οριακα θα φτασει για να αλλαχθει
μαζι !
"There will be haters,
There will be doubters,
There will be non believers,
and then there will be you,
proving them Wrong!"


"It took me 2 years to learn to talk,
And 35 years to learn to shut up.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dizatos στις 23/09/2015 7:12 μμ.

Loxias"
Tigris3"Συνηγορώ κ εγώ για τα Μ7. Από άποψη διάρκειας ζωής, το πίσω έχει 10Κ χλμ και άλλα 2Κ πιστεύω τα βγάζει."



Εγω εβγαλα 6000 χλμ ακριβως με το πισω M7!
Παντα με σβελτη οδηγηση σε επαρχιακους δρομους ,καθολου πολη ,
καθολου φορτωμενο!
Εβαλα καινουργιο πισω και το μπροστα οριακα θα φτασει για να αλλαχθει
μαζι !"


Βαλτός είσαι βρε λοχία Μόλις είπα να καταλήξω τελικά σε Μ7 . Τέσπα, η αλήθεια είναι ότι επηρεασμένος από το γεγονός ότι φοράω για 13κ michelin power pure 2ct και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, γλυκοκοιτάζω πολύ τελευταία, τα pilot power 3. Τι λέτε;

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 23/09/2015 7:36 μμ.

Εχεις αποψη για τα bridgestone s20?