ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: maverick στις 23/05/2011 3:33 μμ.

Cpt. Haddock"
maverick"γεια σας για αθηνα 90% χρηση τι ελαστικα προτεινετε? "


Εγω προτείνω να αλλαξεις μηχανακι"

και εσυ το ιδιο δεν εχεις? λογω υπερβολικης εργασιας δεν μπορω να φυγω απο την αθηνα ταξειδακι , αν αυτο εννοεις φιλε μου.

εγω απλα ρωτησα συγνωμη αν σε ενοχλησε η απορια μου.
ευχομαι καλους δρομους σε ολους και να φορατε παντα το κρανος. !

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: tooljim13 στις 23/05/2011 4:36 μμ.

[quote="maverick":33lj548c]
Cpt. Haddock"
maverick"γεια σας για αθηνα 90% χρηση τι ελαστικα προτεινετε? "


Εγω προτείνω να αλλαξεις μηχανακι"

και εσυ το ιδιο δεν εχεις? λογω υπερβολικης εργασιας δεν μπορω να φυγω απο την αθηνα ταξειδακι , αν αυτο εννοεις φιλε μου.

εγω απλα ρωτησα συγνωμη αν σε ενοχλησε η απορια μου.[/quote:33lj548c]

Φίλε maverick o Cpt.Haddock εννοούσε πως επειδή χρησιμοποιείς κατα 90% την μηχανή σου στην Αθήνα καλό θα ήταν να μην έχεις πάρει αυτή αλλά κάποια άλλη.Βέβαια,αφού αυτή σ'άρεσε καλώς έπραξες και την πήρες..

Όπως και νά'χει κάνε αναζήτηση για όποιο θέμα θέλεις πάνω-πάνω δεξιά(υπάρχουν πολλά thread όσων αφορά τα λάστιχα) και άν έχεις και πάλι απορίες τότε ρώτα ότι θέλεις..
Καλώς ήρθες και πάντα όρθιος!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: tharis στις 23/05/2011 4:42 μμ.

maverick"γεια σας για αθηνα 90% χρηση τι ελαστικα προτεινετε? χαλαρη οδηγηση κανω αλλα θελω τελεια προσφυση σε φρενα και νερα... ευχαριστω. "


Metzeler M5
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 23/05/2011 5:06 μμ.

maverick"[...]εγω απλα ρωτησα συγνωμη αν σε ενοχλησε η απορια μου."


Δε με ενόχλησες. Ειπα απλα το αυτονήοτο. Ειναι κριμα (και κοστιζει) τέτοιο μηχανακι να χρησιμοποιείται 90% για καθημερνη μετακινηση στην Αθηνα. Οσο για λαστιχα, εγω θα προτεινα αντι για τα Μ5 της Metzeler, να βάλεις τα Z6 επισης της Metzeler με το σκεπτικο οτι ειναι λιιιγο πιο "βροχινα" και κρατανε πιο πολλα χιλιόμετρα απο τα Μ5.

Το γράφω έχντας φορέσει και τα 2 ζευγαρια, τα Ζ6 μαλιστα 2 φορες (τη δευτερη τα φορεσα για να πάω Νορβηγία όπου το κριτήριο για λαστιχο ήταν να αντεχει πολλά χλμ)

Επιλογες υπαρχουν πολλες ομως, διαβασε προσεκτικα το θρεντ και θα δεις

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dimchrist στις 23/05/2011 5:41 μμ.

Εχει βγει ο αντικαταστάτης του Z6 το Z8 και λογικα θα είναι ακόμα καλύτερο.
http://www.metzelermoto.com/web/experie ... fault.page


Triple Way

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 23/05/2011 5:43 μμ.

Βγαίνει οσονούπω, δεν έχει βγεί ακόμη.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 23/05/2011 5:46 μμ.

Εκτός από μηχανάκι, αν θέλεις 'ΤΕΛΕΙΑ ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΣΕ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑ' μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις πόλη και χώρα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: kostas1975 στις 23/05/2011 9:39 μμ.

Σωστός!!!!!!!!!!!!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dimchrist στις 24/05/2011 12:34 πμ.

Sprinter"Βγαίνει οσονούπω, δεν έχει βγεί ακόμη."

Νίκο έχει βγει εδώ και καιρό. Τα έχει βάλει φίλος μου στον Περιστέρα πριν από κανα μήνα τουλάχιστον.

Triple Way

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 24/05/2011 8:23 πμ.

Δε το πήρα χαμπάρι. Πότε προλάβανε και το φέρανε οι κερατάδες? Μπράβο, στις εισαγωγές πρώτοι ήμαστε!
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: maverick στις 24/05/2011 10:09 πμ.

οδηγαω μηχανη απο το 1993 στην αθηνα κ εχω κανει τρελλα ταξειδια. αυτην τηνπηρα γιατι την γουσταρω να την οδηγω κ να την βλεπω. δεν εχω αμαξι , το πουλησα. εχω ενα kle 500 του 2001 ενα honda hornet 600 του 2000, και ενα honda steed 400 του 1998 και τωρα το triumph tiger 1050 του 2010. ηθελα να ρωτησω για λαστιχα γιατι, δεν ηθελα να χασω χρονο παραψάχνοντας ,εχω περασει αρκετο καιρο με τα μαμισια , τα αλλα μηχανακια θα τα πουλησω , μενω στην πευκη ,εργαζομαι στο κεντρο , (καθημερινη διαδρομη) κατεβαινω φαληρο για δουλειες , και χαιδαρι το ιδιο, κ λογω κρισεως πηγαινω πλεον σπανια για δουλεια στην χαλκιδα.
ολες οι αποστασεις ειναι κοντινες, αλλα τι φταιω εγω?
μηπως θα επρεπε να μενω θεσσαλονικη για να παρω αυτην την μηχανη?

τες πα ευχαριστω για τις πληροφοριες και τον χρονο σας , περιπου τι τιμη εχει το αναφερθεν ελαστικο και ποιος αλλος μπορει να το εχει εκτος του κου περιστερα?
Α! να βαλω πισω μπαγκαζιερα η οχι? τι λετε?
ευχομαι καλους δρομους σε ολους και να φορατε παντα το κρανος. !

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/05/2011 10:22 πμ.

Κατ' αρχην λέμε να μη φωναζεις....

Κατα δεύτερον, εξοικειώσου λιγο με τη λειτουργία του φόρουμ. Το συγκεκριμένο θρεντ αφορά τα λαστιχα, όχι οτι απορίες έχουμε για το tiger

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: maverick στις 24/05/2011 11:19 πμ.

Cpt. Haddock"Κατ' αρχην λέμε να μη φωναζεις....

Κατα δεύτερον, εξοικειώσου λιγο με τη λειτουργία του φόρουμ. Το συγκεκριμένο θρεντ αφορά τα λαστιχα, όχι οτι απορίες έχουμε για το tiger

"

cpt. haddock. κατ' αρχην δεν φωναζω (αν αναφερεσαι σε μενα ) χρησιμοποιω μεγαλη γραμματοσειρα γιατι η κανονικη με κουραζει στα ματια λογω του οτι εχω καποιο προβλημα στα ματια μου (κωνικος κερατοειδης λεγεται)και με κουραζει αφανταστα να ψαχνω ολο το φορουμ για κατι που θελω να ρωτησω.
(αφου ομως ειναι παρεξηγητεο θα υπομεινω την κανονικη γραμματοσειρα.)
αν φωναζα θα εγραφα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ .

κατα δευτερον συγνωμη,και παλι, για την απορια μου, αλλα απλα θα μπορουσες να με παραπεμψεις στο αναλογο θρεντ, μιας και εισαι και πιο παλιος απο μενα εδω μεσα και ξερεις τα κατατοπια , αντι να εισαι απειροελαχιστα ερειστικος μαζι μου απο την αρχη της επικοινωνιας μου.
ευχομαι καλους δρομους σε ολους και να φορατε παντα το κρανος. !

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: tharis στις 24/05/2011 11:25 πμ.

Ο Μπουκης στο site του τα Μ5 τα εχει 310 ευρω. Στην ιδια τιμη ειναι και τα Z6.

Τωρα για μπαγαζιερα αν τη χρειαζεσαι βαλ τη.. (Για να κινησαι στο κεντρο για δουλειες θα τη χρειαζεσαι..) Προστατευει παντως κι απ τα νερα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/05/2011 11:32 πμ.

maverick"[...]κατα δευτερον συγνωμη,και παλι, για την απορια μου, αλλα απλα θα μπορουσες να με παραπεμψεις στο αναλογο θρεντ, μιας και εισαι και πιο παλιος απο μενα εδω μεσα και ξερεις τα κατατοπια , αντι να εισαι απειροελαχιστα ερειστικος μαζι μου απο την αρχη της επικοινωνιας μου."


topic1798.html

topic653.html

topic1370.html

topic1276.html

topic1234.html

topic1143.html



(Δεν ειμαι εριστικός, προσπαθω να σε καθοδηγήσω ωστε να χρησιμοποιείς σωστα το φόρουμ)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."