ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 21/05/2010 11:02 πμ.

E δεν ειναι και κατηγορία φτερού

Αλλά σοβαρά τώρα, δεν δικαιολογείται. Πολύ περίεργα πράμματα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: bekris στις 21/05/2010 11:09 πμ.

Sprinter"E δεν ειναι και κατηγορία φτερού

Αλλά σοβαρά τώρα, δεν δικαιολογείται. Πολύ περίεργα πράμματα "



εε εάν είναι τριψήφιος.... η αναρτησούλα παίζει να έχει γίνει κομπόστα...Κάνε το κολπάκι με το tireup κι αν τερματίζει ... ή το κόβει τότε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 21/05/2010 11:24 πμ.

Και σε μένα στην ανάρτηση πήγε το μυαλό μου όπως έγραψα και παραπάνω. Μια φορά πρίν καιρό που είχα καβαλήσει του Διονύση, ή ανάρτηση είταν στη στάνταρντ μορφή και σετινγκς (τι σετινγκσ δηλ. μόνο η προφόρτιση παίζει μπροστά) και ήταν βούτυρο για τα γούστα μου (που είμαι και ελαφρύτερος). Δε ξέρω αν εχει κάνει τίποτα έκτοτε, ας μας πεί.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 23/05/2010 12:24 μμ.

http://www.ashonbikes.com/content/metze ... eract-test
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Dennis G. στις 23/05/2010 9:27 μμ.

Καταρχήν sorry που αργώ να σας απαντήσω.........

αλλά βλέπετε αυτή η ρημάδα δουλειά.....

Σίγουρα το βάρος μου παίζει σημαντικό ρόλο.... ( 128 kg γυμνός )
σίγουρα οι αναρτήσεις είναι σούπα ( παρ' όλο που είναι προφορτισμένες πλήρως )
αλλά...............
τα ίδια δεδομένα υπήρχαν ακριβώς και πρίν βάλω τα Μ5, δηλαδή με τα Qualiffier II.

Η μόνη εξήγηση είναι εάν τα έφτυσαν οι αναρτήσεις...............
αλλά και πάλι και οι μπροστά και η πίσω ταυτόχρονα ?????
περίεργο..............
εξάλλου η πίσω δείχνει ότι και η προφόρτιση αλλά και η επαναφορά λειτουργούν αξιοπρεπώς..........

Την Παρασκευή που άφησα το μηχανάκι στην Ηλιοφίλ ( για να δούν τα κουδουνίσματα μέσα στο κιβώτιο )

......
με ρώτησε ο Βαγγέλης εάν είμαι ευχαριστημένος...........

Όταν του είπα, μου είπε ότι είμαι ο τρίτος που το ακούει.......... οπότε μάλλον κάτι παίζει.......

Μετά τις Σέρρες θα έχω σίγουρα καλύτερα κριτήρια.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: alki_viades στις 26/05/2010 4:53 μμ.

Μιας και ψαχνομαι ρωτησα σημερα το λαστιχα μου και μου ειπε τα εξης: (σημειωτεο, το μαγαζι ειναι γεματο ταμπελακια Michelin )

Metzeler Μ5: πoλυ πιο μαλακο απο το Μ3, λιγο πιο μαλακο απο το corsa iii (ο αμεσος ανταγωνιστης του)
Michelin Power Pure: το νεο σουπερ ντουπερ γαμαουα λαστιχο, με πολυ καλο κρατημα και καλη διαρκεια σε χλμ. Τιμη 330, εχει ρωτησει καποιος αλλου;
Pirelli Diablo Rosso: οσοι τα εβαλαν ειχαν μετριες εντυπωσεις απο κρατημα. Καλη ομως διαρκεια ζωης.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 27/05/2010 7:55 πμ.

Τα μέτρησε ο λαστιχάς με μετρητή μαλακότητας?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: freud στις 12/07/2010 10:52 μμ.

alki_viades"Μιας και ψαχνομαι ρωτησα σημερα το λαστιχα μου και μου ειπε τα εξης: (σημειωτεο, το μαγαζι ειναι γεματο ταμπελακια Michelin )

Metzeler Μ5: πoλυ πιο μαλακο απο το Μ3, λιγο πιο μαλακο απο το corsa iii (ο αμεσος ανταγωνιστης του)
Michelin Power Pure: το νεο σουπερ ντουπερ γαμαουα λαστιχο, με πολυ καλο κρατημα και καλη διαρκεια σε χλμ. Τιμη 330, εχει ρωτησει καποιος αλλου;
Pirelli Diablo Rosso: οσοι τα εβαλαν ειχαν μετριες εντυπωσεις απο κρατημα. Καλη ομως διαρκεια ζωης."

εχει φορεσει καποιος τα michelin power pure?εντυπωσεις?κρατημα?διαρκεια ζωης? επισης για τα conti attack,τα δοκιμασε καποιος? ευχαριστω?

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vagtyrp στις 13/07/2010 12:13 πμ.

χωρίς να θέλω να επεμβαίνω, έχω τα angel st pirelli, έχω 15000χλμ ήδη με τρία δικάβαλα και τριβάλιτσα ταξιδάκια, και το λάστιχο έχει πολύ ζωή ακόμα. όσον αφορά την πόλη, ζεστένεται λίγο πιο αργά από ότι το Μ3 που είχα πριν και κρατάει μιά χαρά και μεσα στην πόλη!

οπότε όταν τα φτύσουν πάλι αυτά θα βάλω!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Tigrisss στις 13/07/2010 10:54 πμ.

καλα αυτό το ANGEL ειναι περίπτωση! υποτιμημένο στην εκτίμηση του κόσμου γενικότερα, αλλά όποιος το έβαλε είναι απόλυτα ικανοποιημένος!
φιλος με cbr XX που τρέχει αρκετά εχει ηδη 10000 και εχουν ακόμα ψωμί. και στο στρίψιμο μια χαρα....

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: freud στις 13/07/2010 4:41 μμ.

vagtyrp"χωρίς να θέλω να επεμβαίνω, έχω τα angel st pirelli, έχω 15000χλμ ήδη με τρία δικάβαλα και τριβάλιτσα ταξιδάκια, και το λάστιχο έχει πολύ ζωή ακόμα. όσον αφορά την πόλη, ζεστένεται λίγο πιο αργά από ότι το Μ3 που είχα πριν και κρατάει μιά χαρά και μεσα στην πόλη!

οπότε όταν τα φτύσουν πάλι αυτά θα βάλω! "

γεια σου ρε βαγγελη,ο δημητρης απο λαρισα,ειμαι..διοριστηκα παπαγεωργιου σαλονικη ειδ.νευρολογια.μετα σταυρουπολη ψυχ/κη..εσυ ολα cool? ειναι διγομα?τιμη?

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 4:45 μμ.

freud"
ειδ.νευρολογια"


Επιτέλους. Οτι χρειαζόμεθα εδώ μέσα. Σας συνιστώ ιατρέ να επικοινωνήσετε με το υποκατάστημα της Ηλιοφίλ είς Θεσ/νίκην δια να εξασφαλίσετε την λίστα της πελατεία σας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vagtyrp στις 13/07/2010 5:08 μμ.

freud"
vagtyrp"χωρίς να θέλω να επεμβαίνω, έχω τα angel st pirelli, έχω 15000χλμ ήδη με τρία δικάβαλα και τριβάλιτσα ταξιδάκια, και το λάστιχο έχει πολύ ζωή ακόμα. όσον αφορά την πόλη, ζεστένεται λίγο πιο αργά από ότι το Μ3 που είχα πριν και κρατάει μιά χαρά και μεσα στην πόλη!

οπότε όταν τα φτύσουν πάλι αυτά θα βάλω! "

γεια σου ρε βαγγελη,ο δημητρης απο λαρισα,ειμαι..διοριστηκα παπαγεωργιου σαλονικη ειδ.νευρολογια.μετα σταυρουπολη ψυχ/κη..εσυ ολα cool? ειναι διγομα?τιμη?"



γειά σου μήτσο! καλή αρχή ρε, αμα ανέβω προς τα πάνω θα σου τηλεφωνήσω! τα λάστιχα είναι δίγομα,τιμή 310 ευρόπουλα πριν 4 μήνες περίπου στον μπούκη στα καμίνια που πηγαίνω.τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η τιμή αλλά μπορώ να μάθω και να σου πώ.εγώ μια χαρά, οργώνω τις ασφάλτους με κάθε ευκαιρία που βρίσκω.αύγουστο κάποια στιγμή θα μαι θεσσαλονικη!μιλάμε!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vagtyrp στις 13/07/2010 5:09 μμ.

Sprinter"
freud"
ειδ.νευρολογια"


Επιτέλους. Οτι χρειαζόμεθα εδώ μέσα. Σας συνιστώ ιατρέ να επικοινωνήσετε με το υποκατάστημα της Ηλιοφίλ είς Θεσ/νίκην δια να εξασφαλίσετε την λίστα της πελατεία σας."




νίκο, λες να αλλάξω ειδικότητα; που να κατεβαίνει το παιδί από κει πάνω τώρα....φθηνός θα είμαι, επίσκεψη και πιστόνι θα χρεώνω!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 5:12 μμ.

Παρακαλώ κ, Ευάγγελε, μην αναφέρετε την λέξην πιστόνια αποτόμως εδώ μέσα (αφήστε που το σωστό είναι εμβολα) εκτός κι αν σχεδιάζετε να αυξήσετε την πελατείαν του φίλου σας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε