Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα

Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: Aris. στις 14/01/2010 12:44 μμ.

Ειμαι στα 10.000 χλμ με τα μαμα λαστιχα και λεω ,σιγα... σιγα ..., να τα αλλαξω .

Οσοι κατοχοι Street triple/daytona εχουν αλλαξει , θα ηθελα - συνοπτικα - να διατυπωσουν εδω τις εντυπωσεις τους , ποσο τους κοστισαν ,απο που και αν εχουν κανενα φθηνο site στα υποψην ...

Πραγματικα δεν εχω βγαλει ακρη και δεν εχω βρει και καποιο "αγγλοφωνο" φθηνο site που ή να εχει λαστιχα που ξερω ή καλες τιμες.

Επισεις αν καποιος εχει καποια γνωμη και μπορει να μου προτεινει ενα ΤΙΜΙΟ λαστιχο που θα μου βγαλει το ελαχιστο 8000 ασφαλη χιλιομετρα με μετριες αποδοσεις και μετρια τιμη , θα το εκτιμουσα .


Προφανως κουραζω , αλλα δεν το κατεχω το θεμα καθολου!

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: jimdom στις 14/01/2010 2:30 μμ.

Στα 10000 ισως να μην χρειαζεται να αλλαξεις μπροστινο αλλα καλυτερα ρωτησε κανενα πιο ειδικο που θα τα δει κ απο κοντα!
Προσωπικα εβαλα τα qualifier 2 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος,το μονο προβλημα ειναι οτι τρωγονατι αρκετα γρηγορα ειδικα στο κεντρο αλλα το ηξερα οτι θα αντιμετωπισω τετοιο προβλημα μιας κ παταω πολυ αττικη οδο!
Για πιο φτηνα εχω ακουσει καλα λογια για τα Μ1 χωρις να τα εχω δοκιμασει..

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: grgasteus στις 14/01/2010 2:39 μμ.

τι εννοείς ότι τρώγονται εύκολα; δώσε μας μια τάξη μεγέθους.
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: jimdom στις 14/01/2010 3:09 μμ.

grgasteus"τι εννοείς ότι τρώγονται εύκολα; δώσε μας μια τάξη μεγέθους."

Ειναι μαλακα λαστιχα κ ειναι λογικο να φθειρονται γρηγορα,το πισω βγαζει γυρω στα9000χλμ(χωρις πιστα),αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να το αλλαζεις καθε τοσα χιλιομετρα ειναι πολυ καλο λαστιχο

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: Aris. στις 14/01/2010 3:25 μμ.

Ωραια αλλα μισα μου τα λες !

Απο που τα πηρες? ποσο σου βγηκαν? εβαλες μονο το πισω? και τα 2 ?
Δεν θελω γενικα πραματα

Και κατι ακομα , αν γινεται ... οσοι μου δωσουν ονομασιες απο προτεινομενα λαστιχα ας ειναι ολοκληρο το ονομα...
Αν googlαρω "M1" ρε Μητσο μονο λαστιχα δεν θα μου βγαλει

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: jimdom στις 14/01/2010 3:36 μμ.

Εχεις κ εσυ τα δικια σου
Αλλαξα κ τα δυο γιατι ειχα 17000χλμ κ ηθελε κ αλλαγη και το μπροστα.
Η καλυτερη τιμη που ειχα βρει ηταν 380 με τοποθετηση και για τα δυο,τελικα τα αγορασα 250 απο εναν εισαγωγεα με (μεσον) κ εδωσα αλλα 30 να μου τα τοποθετησουν!
Τα Μ1 ειναι τα metzeler M1 sportec κ παιζουν γυρω στα 300 με τοποθετηση βεβαια να ψαξεις θα τα βρεις πιο φτηνα,τα Μ1 ειναι λιγο πιο σκληρα με οτι σημαινει αυτο!!!
Ελπιζω να σε καλυψα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: denthnpalevw στις 14/01/2010 6:08 μμ.

Αρη εγω εβαλα τα Pirelli corsa 3 και οφειλω να παραδεχτω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος. ειναι ενα λαστιχο με 2 γομες. σκληροτερη στο κεντρο και μαλακοτερη στα πλαινα. εχει γρηγορη κορωνα (πολυ γρηγοροτερη απο τα μαμα qualifier) που μπορει να σε τρομαξει στην αρχη.
Τα πηρα απο Αγγλια https://www.bctmotorcycles.co.uk/ μαζι με ενα αλλο παλικαρι. πηραμε 2 ζευγαρια και μας βγηκε 240 με μεταφορικα εκαστος. ευρω φυσικα.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: Aris. στις 14/01/2010 6:46 μμ.

Στεφανε το site αυτο δεχεται προπληρωμενη visa ή μονο πιστωτικη ?

και...1 λυρα = 1 ευρο ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: dimchrist στις 14/01/2010 8:11 μμ.

Δεν θα μπορέσω να βοηθήσω πολύ... γιατί μόνο γόμες βάζω.
Πάντως καλή περίπτωση τα Pirelli Corsa III αν και συνήθως τα συναντάς σε μεγαλύτερα και πιο δυνατά μηχανάκια.

Αντίστοιχη περίπτωση είναι και τα Μ3. Παλιό λάστιχο που σημαίνει ότι η τιμή του έχει πέσει αρκετά και πιστεύω θα σου βγάλει και τα περισσότερα χλμ. από οποιαδήποτε άλλο σε αυτή την κατηγορία λάστιχου.

Φιλαράκι μου φοράει στο Steet Triple Pirelli Diablo Rosso. Η αλήθεια είναι ότι είχαμε διαβάσει πολύ καλές κριτικές και το περιμέναμε πολύ καλό. Τώρα μετά από 6κ χλμ. μου λέει ότι είναι σίγουρα καλύτερο από το μαμά αλλα σίγουρα όχι αυτό που περίμενε. Παρόλαυτα είναι αρκετά καλό, απλά ο πήχης ήτανε πολύ ψηλά. Έχει ψιλοαντέξει η αλήθεια είναι. Καναδυο χιλιάρικα ακόμα θα αντέξει σίγουρα.

Ένα αξιόπιστο site:
http://www.mandp.co.uk/products/Tyres
+20 λίρες τα μεταφορικά
Ρίξε και μια ματιά εδώ:
viewtopic.php?f=29&t=1457

Triple Way

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: denthnpalevw στις 14/01/2010 8:36 μμ.

ειχα μιλησει με bct και πληρωσα με paypal.
Συνηθως το corsa 3 το φορανε καποια πιο δυνατα μηχανακια αλλα μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο. ζεσταινεται γρηγορα αλλα ακομα και κρυο εχει πολυ καλη συμπεριφορα ακομα και κρυο, σε αργη βολτα στους γυαλισμενους δρομους της Θεσσαλονικης.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: Aris. στις 14/01/2010 8:50 μμ.

thnx για τα fast replies ολους

Τελικα λογο τρελλλων αφραγκιων θα ψωνισω απο το site που προτεινε ο Δημητρης (dimchrist) και θα παρω παλι τα μαμα που τρεχουν σε προσφορα οπως ειδα

http://www.mandp.co.uk/productinfo.aspx ... op#reviews

170ευρο με μεταφορικα το ζευγος καλη τιμη δεν ειναι ?


Ευχαριστω και παλι ολους

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: grgasteus στις 14/01/2010 9:31 μμ.

πολύ καλή αλλά αφού ξέρεις τι μέλλει γεννάστε με αυτά τα λάστιχα θα δοκίμαζα και κάτι άλλο που απο ότι λένε οι υπόλοιποι είναι και καλύτερα.
Απο κεί και πέρα όμως .....
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: Aris. στις 15/01/2010 4:39 μμ.

Καλο ειναι να δοκιμαζεις και αλλα λαστιχα... αλλα η τσεπη μου ειχε αλλη γνωμη

Να ρωτησω ....

Σε αυτο εδω... 120/70ZR17 180/55ZR17 Dunlop D209 Qualifier Pair Tyres το D209 ειναι η ημερομηνια παραγωγης που λεγαμε ? Δηλαδη 20η εβδομαδα(Μάιος) του 2009 ? Ή καμμια σχεση ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: jimdom στις 15/01/2010 5:49 μμ.

Aris."Καλο ειναι να δοκιμαζεις και αλλα λαστιχα... αλλα η τσεπη μου ειχε αλλη γνωμη

Να ρωτησω ....

Σε αυτο εδω... 120/70ZR17 180/55ZR17 Dunlop D209 Qualifier Pair Tyres το D209 ειναι η ημερομηνια παραγωγης που λεγαμε ? Δηλαδη 20η εβδομαδα(Μάιος) του 2009 ? Ή καμμια σχεση ? "


Ειναι δευτερη εβδομαδα του 09

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κατοχοι Street triple-Daytona που εχουν αλλαξει λαστιχα  

  Από: nfot στις 15/01/2010 6:11 μμ.

Καμια σχεση. Το D209 ειναι μερος της ονομασιας του λαστιχου.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.