βαψιματάκια.....

βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 28/12/2009 11:34 μμ.

Παίδες,γίνεται να βαφτούν τα καπάκια του ψυγείου και τα φλας???καποιος το ειχε αναφέρει εδω μέσα αν θυμαμαι καλα.......ψήνομαι για μαύρα gloss.το έχει κανεις υπάρχει καμια φωτό????

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: Aris. στις 29/12/2009 5:20 μμ.

Παρε μερικες παλιες φωτο. που εχω οπου μπορεις να διακρινεις τα βαμενα καπακια οπως και το βαμενο πλευρικο σταντ το οποιο ομως εχει γινει λιγο μ**νι επειδη ηταν λιγο... τσομπανακος αυτος που το εβαψε...
Θα σου εβγαζα καμμια καινουρια κοντινη φωτο αλλα λιγο που θελει φορτιση η φωτογραφικη... λιγο που ειναι απλυτη η μηχανη .... λιγο που βαριεμαι ....
Τα πηγα σε βαφειο αυτοκινητων , (τα καπακια και τις "πλατες" των φλας) οπου και με ελαφρυνανε κατα 50ευρο και τα 2 αν θυμαμε καλα.
(κανε ζοομ στις φωτο)


και λιγο ....
ετσι ... για καμμια ιδεα ...







Επισεις εχω σινιαρει και τον ποπο της καλης μου ...


Αφου εβγαλα ολη την μεταλικη και τεραστια μαμα βαση, πηρα τον τροχο και το.... κουρεψα
Εμπρος καλε μου τροχέ... Το σφαξαμε...

...το εβγαλα τελειως ....
....και το εδωσα σε εναν αλανακο που ασχολειτε με ηχοσυστηματα σε αμαξια και πολυεστερικα και μετα απο μερικες προβες και δοκιμες του εδωσε ενα σχημα επιλογης μου ...
το πηγα και του εδωσα μια πολυεστερικη μορφη επιλογης μου ....


80 ευρο η εργασια του πολυεστερικου

και 50ευρο (οι πιο πολλοι μου ζητουσαν 100) για το βαψιμο ...
Και οταν λεμε βαψιμο εννοουμε στοκο , στοκο πιστολιου , πλαστικοποιητη ,βαψιμο με πιστολι και τριψιμο-γυαλισμα για να φυγουν τυχον "δακρυα" και φυσαλιδες
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: Aris. στις 29/12/2009 5:26 μμ.



Δεν νομιζω να τις ξαναεχω δημοσιευσει εδω... κοιταξα ... αλλα δεν βρηκα κατι ... ισως να κανω και λαθος .
Τις εχω στειλει αρκετες φορες με email σε διαφορους ,κατα καιρους που με ρωτουσαν και εχω χασει τη μπαλα


ουφ... μακρυγορισα παλι ...
Ελπιζω να εδωσα καμμια ιδεα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: grgasteus στις 29/12/2009 5:46 μμ.

πολύ ωραία δουλειά ! ! !
...αν και δεν είναι "βαψιματάκια"
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 29/12/2009 11:11 μμ.

λοιπον...τα καπακια σίγουρα θα τα βάψω!πρεπει να βρω τον κωδικο του χρωματός μου η απλα λέω ρίξε ενα μαύρο γκλοσ στον φανοπειο???
για τα φλασακια δν ξέρω....δν πολυψήνομαι....θα το συζητήσω κ με κανεναν φίλο κ βλέπουμε....
την μαγκία για την ουρά την είχα σκεφτεί κ εγω για το δικό μ γιατι τώρα που άλλαξα το πίσω είναι κενο κάτω κ μπαίνουν κ λιγα νερα...αλλα,δν ήξερα οτι γίνεται τόσο απλα!θα το μελετήσω!!!
για πολυυυυυυ αργότερα εχω σκεφτεί ενα βάψιμο πολυ μουράτο!!θα το πω οταν ερ8ει η ώρα! ....ακόμα το νιώθω πολυ καινούργιο κ λυπάμαι να το παραπειράξω!!

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: Aris. στις 30/12/2009 2:38 πμ.

riplepower"λοιπον...τα καπακια σίγουρα θα τα βάψω!πρεπει να βρω τον κωδικο του χρωματός μου η απλα λέω ρίξε ενα μαύρο γκλοσ στον φανοπειο???
για τα φλασακια δν ξέρω....δν πολυψήνομαι....θα το συζητήσω κ με κανεναν φίλο κ βλέπουμε....
την μαγκία για την ουρά την είχα σκεφτεί κ εγω για το δικό μ γιατι τώρα που άλλαξα το πίσω είναι κενο κάτω κ μπαίνουν κ λιγα νερα...αλλα,δν ήξερα οτι γίνεται τόσο απλα!θα το μελετήσω!!!
για πολυυυυυυ αργότερα εχω σκεφτεί ενα βάψιμο πολυ μουράτο!!θα το πω οταν ερ8ει η ώρα! ....ακόμα το νιώθω πολυ καινούργιο κ λυπάμαι να το παραπειράξω!!"


Μαυρο gloss ζητας , δεν χρειαζεται κωδικο χρωματος .
Νομιζω πως επιβαλεται να βαψεις και την πλατη των φλας και δεν θα στοιχισει και τιποτα παραπανω.
Ε για τα υπολοιπα ..... φαντασια , χρονο και χρημα θες .... και βγαινουν απο μονα τους
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 30/12/2009 11:02 πμ.

δεν είναι θέμα χρημάτων για την πλατη των φλας....απλα δν ξέρω αν θα μ αρεσει...τεσπα,θα δουμε απο του χρονου!!
βαλε κ καμια κοντινη στα φλασ να με πείσεις!!

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: Aris. στις 30/12/2009 3:32 μμ.

φαγωθηκες !
Το κρυσταλο φαινεται πολυ καλο , ελαφρως μεγενθυτικο και με μια μπλε αποχρωση


Ειναι απλυτη ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 30/12/2009 4:36 μμ.

πω πω βρωμα!! πλακα κανω.κ η δικια μου ετσι ειναι τωρα με τις κωλοβροχες!!
χμμμμ....ωραια φαινονται τελικα......
να σε ρωτησω κατι αλλο.πρεπει να μεινει μεσα η βαφονται,περιμενεις λιγη ωρα,τα βαζεις κ ειναι κομπλε???

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: Aris. στις 30/12/2009 6:02 μμ.

Αναλογως την δουλεια που εχει ...
Πας και ρωτας . Μερικοι δεν ασχολουνται καν με τετια γιατι ειναι δυσκολα σχετικα ... αμα τα συγκρινεις με ενα φτερο αυτοκινητου ή μια πορτα...
Και εκεινη την στιγμη να στα ξεκινησει ... μετα απο μια μερα τουλαχιστον θα τα παρεις , μπορει και 2, για να στεγνωσουν καλα και να γυαλισει τις ατελειες.
Anyway δεν ειναι και πιστονι ... , την κυκλοφορεις την μηχανη και χωρις αυτα για λιγες μερες , δεν χαθηκε ο κοσμος και τα πισω φλας αναβοσβηνουν κανονικα μεν , πιο γρηγορα δε ...

Υ.Γ εννοειται πως θα του τα πας στο χερι, λυμενα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 31/12/2009 μεσημέρι

Ε,απο την καινουργια χρονια οταν βρεξει...αν ποτε βρεξει,20βαθμους εχει Δεκεμβρη μηνα!....θα τα λύσω κ θα τα παω σε εναν γνωστο....

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: denthnpalevw στις 31/12/2009 1 μμ.

http://www.triumph.co.uk/uk/2046.aspx
ελπιζω να σε βοηθησει
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 27/01/2010 1:57 μμ.

Τα πηρα τα κομματια το σαββατο.τελικα δν εβαψα τα φλας γιατι μου είπαν οτι είναι ψιλορίσκο κ 8α πετάει καθε τρεις κ λιγο το χρωμα γιατι είναι κάπως πιο ελαστικο το πλαστικο τους.Εβαψα λοιπόν τα καπάκια κ το πίσω φτερό.Ωραία βγηκαν κ ελπίζω να κρατήσουν.....οι φωτό ειναι απο το κινητό,συντομα θα βάλω κ κανονικες....

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: Aris. στις 27/01/2010 2:14 μμ.

Μεγειες

Αν και δεν βλεπω τιποτα με αυτες τις φωτο ..

Για τα φλας .. μαλακιες σου ειπαν , τεσπα , δεν θα εβαφες την λαστιχενια βαση τους , μονο την πλατη .
Anyway να γλιτωσουν λιγη φασαρια ηθελαν
Εγω κανα χρονο τωρα βαμμενα και χτυπημενο -απο μια ψιλοτρακα- το ενα και τιποτα δεν εχει παθει

Βαλε μια καθαρη φωτο για τον λασπωτηρα πισω να δω αν μ'αρεσει
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βαψιματάκια.....  

  Από: triplepower στις 27/01/2010 3:51 μμ.

Για τα φλασακια κ τα υπολοιπα πλαστικα μου ειπαν σπρευ σιλικονης!οποιος δν το εχει δοκιμασει,χανει!!την επλυνα την κυριακη κ την περασα στους καθρεφτες,το πισω πλαστικο κ τα φλασ.Ουτε οταν ήταν στη βιτρινα δν εδειχνε τοσο πολυ η μηχανη!!!τα πλαστικα φαινονται τέλεια!!!κ μ ειπαν οτι κραταει 2βδομαδες.......δν ξερω αν θα κρατήσει τοσο παντως σημερα που την ειδα το πρωι εκομα φαινοταν οπως την κυριακη!!
θα βαλω φωτο απο την επομενη βολτα.....προς το παρων ξεκουραζεται το μωρο γιατι ξεκήνισε η βροχη και το κρύο που εχει βαλει αυτες τις μερες ειναι απιστευτο!