MRA "VarioTouring"

MRA "VarioTouring"  

  Από: harrysvr στις 20/11/2009 4:45 μμ.

Μπορείτε να μου πείτε που τοποθετείται το λαστιχάκι; στο πάνω μέρος, στο κάτω μέρος ή στο φρύδι;

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: denthnpalevw στις 20/11/2009 4:51 μμ.

Μπορεις και να μην το βαλεις καθολου. ειναι πιο ωραιο χωρις το λαστιχακι.

Τωρα αν θελεις να το βαλεις μπαινει στο πανω μερος της ζελατινας ή στο φρυδακι....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: Sprinter στις 20/11/2009 5:11 μμ.

Στο πάνω μέρος της ζελατίνας. Ειναι λίγο παίδεμα να περάσει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: harrysvr στις 20/11/2009 5:21 μμ.

Thanks παίδες, δεν είναι παίδεμα, απλά πρέπει να κάνεις γωνία 90μοίρες το λαστιχάκι και να προχωράς σιγά σιγά.
Εκατσε όμως λίγο ποιο κάτω απο την πρώτη βίδα και θα σηκώνεται λίγο εκεί... ή λέτε να το κόψω πιο πριν τη βίδα, για πέστε για να πάω για τοποθέτηση...

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: Sprinter στις 20/11/2009 5:26 μμ.

Τι δουλεια εχει στις βίδες? Από πάνω μπαίνει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: vagtyrp στις 20/11/2009 5:32 μμ.

καλησπέρα! έχω και εγώ την ίδια και δείχνει πολύ ωραία χωρίς το λαστιχάκι! αν όμως το θες πραγματικά μπαίνει από πάνω!

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: harrysvr στις 20/11/2009 5:34 μμ.

Sprinter"Τι δουλεια εχει στις βίδες? Από πάνω μπαίνει."

φτάνει μέχρι την πρώτη βίδα και 5cm παρακάτω.

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: Sprinter στις 20/11/2009 5:59 μμ.

Κόψε το
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: harrysvr στις 20/11/2009 6:21 μμ.

Πράγματι, ήθελε κόψιμο γιατί αλλιώς δεν καθόταν καλά...άσε που έφυγε το πίσω παξιμάδι απο μια βίδα και χρειάστηκε να λύσω τα δύο πλαστικά...τώρα κατά πόσο θα είναι αποτελεσματική
Και για τη ρύθμιση, τέρμα πάνω; (για ταξίδι εννοώ μ.ο. 120-150, στρώσιμο γαρ...)

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: Sprinter στις 20/11/2009 6:27 μμ.

Η ρύθμιση ειναι όπως σε βολέψει φίλε. Εξαρτάται από το ύψος σου, τη στάση σου και το κράνος σου. Μη περιμένεις να σου κόβει τον αέρα, η λογική είναι πως σου κόβει τους στροβιλισμούς και σουρχεται πιο 'ισιος' αέρας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: harrysvr στις 20/11/2009 6:45 μμ.

Υψος=1,80
Στάση=όσο ποιο όρθια γίνεται
Κράνος=C3
Θα κατέβω Αθήνα για 2-3 μέρες(σύνολο 1100χλμ) οπότε θα δοκιμαστεί...(μάλλον θα ξεκινήσω με πάνω τη ρύθμιση του σπόιλερ)

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: vagtyrp στις 20/11/2009 6:55 μμ.

για ταξίδι τέρμα πάνω.έχω κάνει 4000χλμ στην εθνική και μόνο πάνω είναι καλά.είμαι 1.80 και μου στέλνει τον αέρα λίγο πάνω από τη ζελατίνα ενώ με τη μαμά μες το πρόσωπο!

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: doohan στις 20/11/2009 7:16 μμ.

..............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: harrysvr στις 20/11/2009 7:18 μμ.

Και διάφανη

Re: MRA "VarioTouring"  

  Από: vagtyrp στις 20/11/2009 7:31 μμ.

και τα δύο αλλά δεν κάνει για το δικό σου το μηχανάκι πέτρο......είναι για τα γρήγορα σαν το δικό μου....κάτι σαν αεροτομή για να μου κόβει τη φόρα....