Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

χάρηκα & στεναχωρήθηκα

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 23 Οκτ 2009, 20:04

Για εξήγησέ μου να μάθω κι εγώ πως σαν ιδ. υπάλληλος θα κλέψω και θα φάω από το δημόσιο κι απ τους φόρους ρε φίλε γιατί ομολογώ 20 τόσα χρόνια δεν το 'χω βρεί :loco Ειναι αστείο να βάζεις τους ιδ. σκλάβους στην ίδια κατηγορία με τους εμπόρους και τους επαγγελματίες, όσο αστείο είναι να τους βάζεις και στην ίδια κατηγορία με τους δημοσίους.
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό Aris. » 23 Οκτ 2009, 20:20

Sprinter έγραψε:Για εξήγησέ μου να μάθω κι εγώ πως σαν ιδ. υπάλληλος θα κλέψω και θα φάω από το δημόσιο κι απ τους φόρους ρε φίλε γιατί ομολογώ 20 τόσα χρόνια δεν το 'χω βρεί :loco Ειναι αστείο να βάζεις τους ιδ. σκλάβους στην ίδια κατηγορία με τους εμπόρους και τους επαγγελματίες, όσο αστείο είναι να τους βάζεις και στην ίδια κατηγορία με τους δημοσίους.

Κοιτα εγω σαν ιδ.υπαλληλος με αφεντικο πανω απο το κεφαλι εχοντας μια στανταρ εργασια θα περνω τον βασικο μου και θα κανω τουμπεκι .
Ο αλλος ιδ.υπαλληλος που ειναι καπως πιο χημα και θα παει για 'μερεμετακια' απο το πρωι μεχρι το βραδυ , αλλαζοντας 1 γενικο διακοπτη σε μια πολυκατοικια, που τον ειχε stock καπου στο μαγαζι-δωματιο του καμμια 20αρια χρονια, 'δαγκωμενο' απο καπου αλλου και τον χρεωνει 250 ευρο με μια αθεωρητη-ανωνυμη αποδειξη , πιστευω πως τρωει ! (το παραδειγμα ειναι πραγματικο γεγονος)

Και μαντεψε ! ονομαζεται ιδ.υπαλληλος
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 23 Οκτ 2009, 20:29

Οχι φίλε μου, την ώρα που κάνει τη μαυρη δουλειά, ονομαζεται (μαύρος) ελεύθερος επαγγελματίας...
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Aris. » 23 Οκτ 2009, 20:42

Δικιο εχεις .
Αρα ολοι στην Ελλαδα ειμαστε οτι ειμαστε + ελευθεροι μαυροι επαγγελματιες .

Προσωπικα δεν πιστευω πως φταιει ο πολιτης για το χαλι μας , αλλα μονο το κρατος .
Αν ολοι μας γινουμε σωστοι πολιτες οπως λες, εχω την εντυπωση πως το κρατος μας απλα θα φαει ακομα πιο πολυ . Ισως να κανω και λαθος δεν ξερω , εγω μια φορα ειμαι απο την πλευρα των κοροιδων προς το παρων (οχι πως αμα βρω να δαγκωσω δε θα το κανω)

Στη Σουηδια λεει ... το μεγαλυτερο ποσοστο των εφηβων φευγει για σπουδες και δεν γυρναει πισω γιατι εχει την οικονομικη δυνατοτητα να διατηρισει οικογενεια και σπιτι . :evil

Μια λεξη εχω να πω !

ΣΚΑΤΑ ! :plaf :plaf
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 23 Οκτ 2009, 21:38

Οταν καταλάβουμε πώς το κράτος είμαστε εμείς τότε μπορεί να έχουμε προχωρήσει ενα βήμα...

Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό manos » 25 Νοέμ 2009, 16:00

κλασικοι ελληναρες...μονο να τα παιρνουν ξερουνν...αλλα φταιμε κ μεις που τους δινουμε αυτο το δικαιωμα...
καλως η κακως εχει μπει στην νοοτροπια των περισσοτερων σε συνεργεια περισσοτερο να μην κοβουν αποδειξεις..
manos
Newbie
Progress to next rank:
10%

Μοτοσυκλέτα: tdm900

Advertisement
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες