"Kλειδαρια" κρανους για D675

"Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: nfot στις 02/08/2009 3:23 μμ.

Μιας και κανενα μοτορι μου δεν ειχε κλειδαρια μεχρι τωρα (Bandit 400V, FZ6, D675) και διαβαζοντας για αρκετε πατεντες για το D675 σε αμερικανικο forum ειπα να κανω μια προσπαθεια.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: "Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: ATN PANOS στις 02/08/2009 6:50 μμ.

πολυ καλο και απλο φιλε!!!
thx
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: "Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: Piki στις 02/08/2009 11:59 μμ.

Καλή ιδέα αλλά...
Είχα παληά ένα suzuki με ενσωματωμένη αυτή την κλειδαριά μέχρι που κάποιος έκοψε τον ιμάντα του κράνους!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: "Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: coot στις 03/08/2009 10:57 πμ.

Piki"Καλή ιδέα αλλά...
Είχα παληά ένα suzuki με ενσωματωμένη αυτή την κλειδαριά μέχρι που κάποιος έκοψε τον ιμάντα του κράνους! "

Και σκεφτόμουν είναι ασφαλές να αφήσουμε το κράνος μας αξίας 500 ευρώ και άνω εκτεθειμένο;;; Ο piki μου απάντησε
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: "Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: denthnpalevw στις 03/08/2009 2:26 μμ.

εγω εχω ενα αλλο συστηματακι....
εχω μια κλειδαρια ποδηλατου και μπορω να κλειδωσω μεχρι και 2 κρανη στο τιμονι.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: "Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: Piki στις 03/08/2009 3:59 μμ.

denthnpalevw"εχω μια κλειδαρια ποδηλατου και μπορω να κλειδωσω μεχρι και 2 κρανη στο τιμονι."
Κι εγώ το ίδιο. Αλλά...
Ήταν μεσημέρι όταν μπαίνει ο Κώστας με το κράνος μου ανά χείρας. Του λέω:
-Ώχ πάλι ξέχασα να το κλειδώσω!
-Όχι, μου απαντάει. Εγώ το ξεκλείδωσα!
Κόκκαλο εγώ!

Οπότε συμφωνώ με τον...
c"είναι ασφαλές να αφήσουμε το κράνος μας αξίας 500 ευρώ και άνω εκτεθειμένο;;;"
...και συνεχίζω. Ασφαλές δεν είναι, είναι όμως πολύ βολικό όταν το κράνος παληώνει και ψάχνουμε για την δικαιολογία της αγοράς καινούργιου!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: "Kλειδαρια" κρανους για D675  

  Από: Aris. στις 03/08/2009 5:09 μμ.

Εγω παλι στο στριτ , πιανω το κρανος απο τον ιμαντα της σελας που βρισκεται αναμεσα απο τη θεση οδηγου -συνοδηγου , ετσι απλα ...
Το θεμα ειναι οτι επειδη το κρανος το ακουμπαω πανω στη σελα "ορθιο" , δεν φαινεται οτι ειναι πιασμενο , ετσι οποιος παει να το παρει θα ενεργοποιησει και τον συναγερμο ..
Την μηχανη δεν την αφηνω ποτε εκτος οπτικης εμβελιας , ετσι αν καποιος κανει πως το περνει , θα μου δωσει την αφορμη που περιμενω για να ξεπιαστω λιγακι |


================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.