Κουκούλες

Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 10:57 πμ.

Είναι κάποιες που δε μπορείς να τις βάλεις οταν είναι ζεστή η μηχανή.Πρέπει να αναπνέει και τέτοια
Ξέρετε κανα μαγαζί στη Μιχαλακοπούλου να πάρω μια κουκούλα;Σε λογική τιμή δηλαδή.
Αυτά...

Re: Κουκούλες  

  Από: mixalakis στις 11/06/2009 11:07 πμ.

Γιατί πρέπει να είναι στη Μιχαλακοπούλου; Για να είναι σίγουρα ακριβότερη;

Γενικά οι καλύτερες είναι οι oxford. Νομίζω ότι έχει το δίκυκλο στην Βουλιαγμένης, αλλά δεν ξέρω αν έχει στην γνωστή αποθήκη της Ηλιούπολης.

Re: Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 11:14 πμ.

Απλά επειδή θα πάω με τη μηχανή για να την πάρω,να μη διασχίσω όλη την Αθήνα κρατώντας την κουκούλα.Θα τις κοιτάξω αυτές που είπες thanks

Re: Κουκούλες  

  Από: Sprinter στις 11/06/2009 11:27 πμ.

Αν δεν έχεις λόγους προστασίας από βροχή, να πάρεις μια βαμβακερή να αναπνέει. Αν πάρεις αδιάβροχη, πρώτο όπως καλά λές δεν συνιστάται να τη βάζεις με τη μηχανή ζεστή και δεύτερο χρειάζεται συχνό ξεσκέπασμα και αερισμό (αν δεν κυκλοφορείς το μηχανάκι) γιατί περισσότερη ζημια από σκουριές και διαβρώσεις θα έχεις με την κουκούλα παρά χωρίς.

Τώρα όμως που το ξανασκέφτομαι, τι την θέλεις την κουκούλα για το παρτάλι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 11:36 πμ.

Απέναντι χτίζεται πολυκατοικία εδώ κ ένα χρόνο κ δεν έχει τελειώσει.Την πλένω κ μετά από μια μέρα είναι λες και πήγα εντουράδα.Πολύ δεν πρόκειται να κάθεται πάνω η κουκούλα αφού χρησιμοποιώ τη μηχανή κάθε μέρα.Οπότε σύμφωνα με τα λεγόμενα θα πάρω μια αδιάβροχη.
Μπορεί να την πάρω σήμερα αν βρω,μαζί με τα λάστιχα.Θα ποστάρω.

Re: Κουκούλες  

  Από: dimchrist στις 11/06/2009 11:42 πμ.

Κώστα έχω διαβάσει για την κουκούλα της R&G πολύ καλά λόγια (Best Buy" από το Ride Magazine του Δεκ '08).
http://www.rg-racing.com/browseBike/Tri ... 001BK.aspx

http://londonbikers.com/news/10472/rg-r ... der-covers

http://www.mad4bikes.co.uk/rg-racing-pr ... p-486.html

Τις φέρνει το Moto Market στη Μιχαλακοπούλου 199, τηλ. 210-7710149 (δίπλα στην Kawasaki).
Με ενδιαφέρει και εμένα Κώστα & λέω να την χτυπήσω...


Μιχάλη οι καλές oxford είναι πανάκριβες...
Δε λέω είναι πολύ καλες αλλά μιλάμε για τριψήφιο νούμερο στο δίκυκλο (για τις Stormex)!
Αν τις πάρεις απ'έξω βέβαια είναι πιο φτηνά...
http://www.bikerparadise.com/acatalog/M ... overs.html

Triple Way

Re: Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 11:45 πμ.

Ωραία τότε θα την κοιτάξω σήμερα.Σύμφωνα με αυτά τα site αν η τιμή της είναι μέχρι 40-50 ευρώ αξίζει.Εκτός αν το κάνουν σαν τα λάστιχα και την βαρέσουν στο διπλάσιο

Re: Κουκούλες  

  Από: Sprinter στις 11/06/2009 11:54 πμ.

Πότε θα 'σαι Μιχαλακοπούλου, γιατί μάλλον θα περάσω από την Τ κατά τις 7.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 11:58 πμ.

Λογικά στις 6 θα είμαι στο λαστιχά + όση ώρα μου φάει εκεί.

Re: Κουκούλες  

  Από: fethry στις 11/06/2009 12:16 μμ.

ο οβολός σου είναι ανάλογος τις απαιτήσεις σου... αν τη θες μόνο για τη σκόνη, οι oxford των 20-25 ευρωπαϊκών που έχει το δίκυκλο είναι μια χαρά...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Κουκούλες  

  Από: Sprinter στις 11/06/2009 12:36 μμ.

Costas"Λογικά στις 6 θα είμαι στο λαστιχά + όση ώρα μου φάει εκεί."


Για να φυλάγομαι στο δρόμο ρωτάω δηλαδή
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 12:41 μμ.

Όσο και να φυλάγεσαι άμα σε πετύχω δε μου τη γλυτώνεις

Re: Κουκούλες  

  Από: Sprinter στις 11/06/2009 1:16 μμ.

Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά... Α!, και πρόσεχε με τα κουνούργια λάστιχα, γλιστράνε στην αρχή.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κουκούλες  

  Από: Costas στις 11/06/2009 1:20 μμ.

Καλά,θα περιμένω μια μέρα και μετά θα ξύσω πινακίδα.

Re: Κουκούλες  

  Από: Sprinter στις 11/06/2009 1:31 μμ.

Εχω δεί να σαβουριάζονται από παντηλίκι ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΑΔΙΚΟ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε