samaria tiger 1050.....

samaria tiger 1050.....  

  Από: psilo_paidi στις 10/06/2009 5:41 μμ.

εχει να προτεινει κανεις κατι? το προβλημα ειναι οτι εχω τη μαμα εξατμιση... και φοβαμαι οτι θα πιασει φωτια!

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: Barkos στις 10/06/2009 5:46 μμ.

http://www.motoraid.eu/shop/product_inf ... ts_id=1912

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: doohan στις 10/06/2009 6:03 μμ.

.........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: psilo_paidi στις 10/06/2009 6:11 μμ.

σαμαρια χωρις πλαινα καγκελα γινεται? η λεω βλακιες?

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: doohan στις 10/06/2009 6:15 μμ.

......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: psilo_paidi στις 10/06/2009 6:17 μμ.

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: psilo_paidi στις 22/06/2009 2:38 μμ.

μπορω να βαλω μονο τα μαμα καγκελα πισω? (οχι μαζι με βαλιτσες )
και μετα να βαλω σαμαρια??

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: johnygalan στις 23/06/2009 5:55 μμ.

doohan"Εγω εδω και ενα χρονο χρησημοποιω σαμαρια της cameron και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....μην φοβασαι καθολου..αν βαλεις πλαινα καγκελα δεν παθαινουν τιποτα....φθηνη λυση και καλη.....το μονο κακο το βαλε βγαλε (ειναι λιγο σπαστικο)αλλα για ενα ταξιδακι μια στο τοσο αξιζει σε σχεσει με βαλιτσες που θα σου πανε 500+θα ανρτησω foto μολις μπορεσω..."

συμφωνω και εγω με τον doohan, εγω εχω σαμαρια χωρις βασεις αλλα φοραω τη remus που ειναι χαμηλη και δεν εχω προβλημα,αλλα και παλι το σκεφτομαι για βασεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: Barkos στις 24/06/2009 10:27 πμ.

doohan"σε σχέσει με βαλίτσες που θα σου πανε 500+θα ανρτησω foto μολις μπορεσω..."


ε όχι 500+, εγώ αυτές τις μέρες που κοιτάω να βάλω για καλοκαιράκι. βάσεις και πλαϊνές βαλίτσες μου βγαίνουν 300. άλλα πιστεύω ότι τα αξίζουν τελικά.

δεν θέλω κανένα κωλοπαίδι να μου ανοίξει με κανένα κόφτη το σαμάρι και μετά να ψάχνομαι,
να μου πεις και τις βαλίτσες μπορούν να τις σηκώσουν, αλλά με αυτή την λογική και την μηχανή
ολόκληρη μπορεί να σηκώσουν. (εκεί πάλι νικάω, , ασφάλεια ολική κλοπή )

πάντως σαν αρχική κίνηση πήγα και έβαλα βάσεις για βαλίτσες οι οποίες κάνουν και για σαμάρια, και όχι βάσεις για σαμάρια στα οποία δεν μπαίνουν βαλίτσες. Και μετά αφού είδα ότι τα σαμάρια που μου άρεσαν είχαν 130 προτίμησα τις βαλίτσες.

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: nxinos στις 27/06/2009 6:06 μμ.

Barkos"
doohan"σε σχέσει με βαλίτσες που θα σου πανε 500+θα ανρτησω foto μολις μπορεσω..."


ε όχι 500+, εγώ αυτές τις μέρες που κοιτάω να βάλω για καλοκαιράκι. βάσεις και πλαϊνές βαλίτσες μου βγαίνουν 300. άλλα πιστεύω ότι τα αξίζουν τελικά.

δεν θέλω κανένα κωλοπαίδι να μου ανοίξει με κανένα κόφτη το σαμάρι και μετά να ψάχνομαι,
να μου πεις και τις βαλίτσες μπορούν να τις σηκώσουν, αλλά με αυτή την λογική και την μηχανή
ολόκληρη μπορεί να σηκώσουν. (εκεί πάλι νικάω, , ασφάλεια ολική κλοπή )

πάντως σαν αρχική κίνηση πήγα και έβαλα βάσεις για βαλίτσες οι οποίες κάνουν και για σαμάρια, και όχι βάσεις για σαμάρια στα οποία δεν μπαίνουν βαλίτσες. Και μετά αφού είδα ότι τα σαμάρια που μου άρεσαν είχαν 130 προτίμησα τις βαλίτσες."

ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ POST ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ ΚΛΟΠΗ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: coot στις 27/06/2009 6:22 μμ.

interamerican πιστευω αλλά σου ζητάνε τη μάνα και το πατέρα... Δεν ξέρω αν αξίζει σε triumph
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: Barkos στις 27/06/2009 11:15 μμ.

ναι interamerican και aig για φθηνότερα

αλλά τσιμπημένα, πάντως δεν το μετανιώνω ούτε μια στιγμή.

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: johnygalan στις 13/07/2009 11:55 μμ.

τελικα πηρα βασεις για τα σαμαρια (ειχα βαρεθει με τα χταποδια τραβα απο δεξια τραβα απο αριστερα) θα γραψω εντυπωσεις μετα το πρωτο ταξιδι
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: Ypsailon στις 21/07/2009 10:50 πμ.

Παίδες πήγα να αγοράσω και εγώ βάσεις για σαμαρια αλλα ο τύπος στον papastavrou.shop μου είπε οτι χρειάζεται το top case της Givi γιανα μπούν,αλλιως θα ειναι στον αερα.ΕΧει κανεις γνωση πανω στο θεμα.

Πηγα και ταξιδι χωρις καγκελα και την γλιτωσα με λιωμενες σαγιοναρεσ μονο

Re: samaria tiger 1050.....  

  Από: vagtyrp στις 21/07/2009 12:43 μμ.

είχα σαμάρια χωρίς βάσεις με τη μαμά εξάτμιση, και έβαλα μια φλούδα αλουμινίου από την εξωτερική πλευρά της δεξιάς βαλίτσας να ακουμπά πάνω στο προστατευτικό της εξάτμισης ( πατέντα ενός dealer yamaha στη κώ όπου βρισκόμουν τότε).πήγα και ήρθα χαλκίδα και κόρινθο χωρίς προβλήματα, εκτός απο τον αυτοσχεδιασμό στο δέσιμο. τώρα έχω τα κάγκελα μαμά για τις πλαινές βαλιτσες( τις πήρα μεταχειρισμένες από το e-bay uk.)τα σαμαρια δένονται πολύ εύκολα τώρα και μένει να τα δοκιμάσω σε κανα ταξίδι μόνο αλλά δεν βλέπω γιατί να μη κάνουν