Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Dunlop Qualifier II

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: Dunlop Qualifier II

Δημοσίευσηαπό kostas1975 » 05 Ιουν 2009, 20:32

μετα απο 1 εβδομαδα πηρα στα χερια μου τα dunlop.τιμη τελικη 240 ευρω με μεταφορικα.σε λιγες μερες θα σας πω και εντυπωσεις!!!
Άβαταρ μέλους
kostas1975
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: triumph tiger 1050

Δημοσίευσηαπό denthnpalevw » 06 Ιουν 2009, 05:23

Apo poio site.

sorry gia ta greeklish alla grafw apo PC ekswterikou.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
denthnpalevw
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675

Δημοσίευσηαπό kostas1975 » 06 Ιουν 2009, 11:43

δεν πειραζει.απο ebay.co.uk
κανε search dunlop και θα δεις οτι θελεις.αν θες σου στελνω και το λινκ.με ACS μου ηρθανε.
Άβαταρ μέλους
kostas1975
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό denthnpalevw » 06 Ιουν 2009, 21:39

ok euxaristw tha to koitaksw
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
denthnpalevw
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675

Δημοσίευσηαπό kostas1975 » 12 Ιουν 2009, 21:07

τοποθετησα και τα λαστιχα και ενα μπορω να πω...απαιχτα!!!πολυ καλο κρατημα,στις στροφες παει μονο του!!
Άβαταρ μέλους
kostas1975
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 17 Ιουν 2009, 14:48

Λοιπόν μόλις εβαλα τα Qualifier II μετα από 2 ζευγάρια Μ3 (απο το οποια έμεινα πολύ ευχαριστημένος) ετσι για αλλαγή. Δε λέω τίποτα γιατί δεν ξέρω τίποτα ακόμη μια και η μόνη διαδρομή που έκανα ήταν Μεσογείων - Κατεχάκη - Περ. Υμηττού - ΑΟ - Ηράκλειο.

Ομως παρατήρησα το εξής κουφό μόλις κατέβηκα. Στο μπροστινό, εκεί που πάτησε το λαστιχο στο πλάι, το σημαδί που άφησε δεν είναι κυκλικό (πώς αλλιώς να το πω?) αλλά κυματοειδές :plaf Δηλαδή η γραμμή που χωρίζει το πατημένο απ' το απάτητο δεν ειναι ευθεία αλλά σαν κύμα με περίοδο 4-5 εκατοστών και πλατος +- 0.5 πόντους περίπου. Γύρω-γύρω στο λάστιχο. Σαν να ταλαντευόντανε στο πλάγιασμα το μπροστινό κάθε 5 πόντους :confused :confused :confused

Αν πώ ότι πήγαινα με 120 μέσα στην κίνηση της Περιφεριακής θα μπορώ να υπολογίσω τη συχνότητα αυτής της κυματογραμής. αλλά βαριέμαι τώρα να κάνω την πράξη.

Πρώτη φορά είδα τέτοιο πράγμα και κουφάθηκα. Το 'χει ξαναδεί κανείς? Σε τι να οφείλεται?

(PS. ΟΧΙ δεν έχω πιεί τίποτα, ουτε η ζέστη με χτύπησε...)
Τελευταία επεξεργασία από Sprinter και 17 Ιουν 2009, 15:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό Costas » 17 Ιουν 2009, 15:09

Μισός πόντος μου ακούγεται πολύ.Εγώ θα πήγαινα πίσω στο λαστιχά να μου πει τί συμβαίνει.Πόσο σου πήρε;
Άβαταρ μέλους
Costas
Site Admin

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Triumph Sprint ST 1050

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 17 Ιουν 2009, 15:13

Μούπε ο τύπος 380 και γω του είπα πως πηρε ενας φίλος 370 και μου τ' αφησε 370. Κατάλαβες τώρα, ότι θελουν ζητάνε...

Θα το παρατηρήσω με τη γραμμή. Αν υπάρχει μέχρι να πάω σπίτι, θα προσπαθήσω να βάλω και φωτό.

Αμα βάλεις απ' το πιο κάτω σημείο του 'κυματος' μέχρι το πιο πάνω το πλάτος είναι πάνω από πόντο...

PS. Τώρα τι να πώ? Να μην είναι ακριβώς το σημάδι από το πάτημα και είναι απ' τα σκατά που βάζουν στο λάστιχο για να διατηρείται στην αποθήκη? Και τόσο αρμονική κυματομορφή? Θα το παρατηρήσω προσεκτικότερα στο σπίτι, τώρα έχει ζέστη.
Τελευταία επεξεργασία από Sprinter και 17 Ιουν 2009, 15:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό spyro » 17 Ιουν 2009, 15:45

πάλι καλά που συμβαίνει στο δικό σου ζευγάρι αυτό για να ξέρουμε και εμεις μετα εαν θα τα δοκιμάσουμε.

:mrgreen
Άβαταρ μέλους
spyro
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 17 Ιουν 2009, 15:46

Δεν τα δοκίμασες ολα της αγοράς ακόμα? :evil

Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό john_street_triple675 » 17 Ιουν 2009, 16:40

Νίκο το έχω παρατηρήσει κι εγώ στα δικά μου αυτό. Φοράει τα dunlop qualifier της μανας του!
Εκεί που σταματάει το πατημένο κ ξεκινάει η απάτητη λωρίδα έχει μια κυματιστή γραμμή.Λογικά θα έπρεπε να ήταν ένας κανονικός κύκλος με ομοιόμορφη περίμετρο. :confused

Και μπροστά και πίσω είναι έτσι!
Άβαταρ μέλους
john_street_triple675
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Street Triple
Όνομα: John

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 17 Ιουν 2009, 16:44

Κατι παίζει με τον σκελετό από μέσα. Δε λέω ότι είναι πρόβλημα, μπορεί να είναι by design αλλά δεν το 'χω ξαναδεί ποτέ μου...

Αυτό που λές με παρηγορεί κάπως. Θα περναγα απ' τον Περιστερά αλλά που να τρέχω κέντρο..

Η περίοδος του κύματος, δηλαδή αυτοί οι 4-5 πόντοι, παίζει να είναι το contact patch δηλαδή όσο πατάει το λάστιχο υπο κλίση. Τώρα γιατί η παραμόρφωση που δημιουργείται παίρνει αυτο το σχήμα, άγνωστο.

Ρε Κώστα, εσύ δεν είδες κάτι τέτοιο?

Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης