Dunlop Qualifier II

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: spyro στις 26/06/2009 12:37 μμ.

Sprinter"
Σιγά τα ωά ρε. Από 38 σε 36. Σιγά μη παίζει ρόλο στο ΄τετραγώνισμα' αν βάλεις 34 ή 40 psi. Που τ' ακουσες αυτά."





πλακα μου κάνεις ρε συ Νίκολα.

Ετότενες αφου δεν χαλάει το λάστιχο να βάλουμε όλοι 30psi πίσω όπως και στην πίστα για να εχουμε και καλυτερη προσφυση.

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: Sprinter στις 26/06/2009 12:40 μμ.

Για τετραγωνισμούς είπες και για 36psi. Μη μου αρχίζεις τις εξυπνάδες γιατι θα τα πάρω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: Costas στις 26/06/2009 12:43 μμ.


(spam)

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: spyro στις 26/06/2009 12:53 μμ.

Sprinter"Μη μου αρχίζεις τις εξυπνάδες γιατι θα τα πάρω."


πρωτη φορά θα ναι

συνηθισμένα τα βουνα

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: alki_viades στις 26/06/2009 3:40 μμ.

spyr"

Εαν πάω εγω θα μου κάνει την ιδια εξυπηρέτηση? Η μονο σε σενα? "


Εγω ειχα παει το SV για ..κατι, δε θυμαμαι, και μιας και εκεινη την εποχη ψαχνομουνα για αναρτησεις, ειχαμε καταληξει να το κανει βολτα, να ρυθμισει τις μαμα αναρτησεις στο καλυτερο δυνατο, και να με συμβουλευσει να το παλαιψω λιγο ακομα κι μετα να δουμε για after market.

Πολυ σωστος

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: tripletech στις 27/06/2009 1:09 μμ.

Sprinter"Γιατί βαριέσαι να διαβάσεις το θρεντ παρακαλώ?"

το διαβασα παρακαλω.
ειπα μηπως αλλαξε κατι.
αλλα σου ειναι πιο ευκολο να μιζεριασεις παρα να δωσεις μια σαφη απαντηση...

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: Sprinter στις 30/06/2009 11:59 πμ.

Προτιμάω να γράψω 3 ποστ παρά να κάνω τη χάρη σε εναν τεμπέλη που βαριέται να διαβάσει. Τι να άλλαξε δηλαδή. Η τιμή που τα πήρα? Τι παραπάνω σαφή απάντηση θέλεις από την τιμή ακριβώς που τα πήρα και την οποία αναφέρω πιο πάνω?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: fethry στις 30/06/2009 12:26 μμ.

Sprinter"Σιγά τα ωά ρε. Από 38 σε 36. Σιγά μη παίζει ρόλο στο ΄τετραγώνισμα' αν βάλεις 34 ή 40 psi. Που τ' ακουσες αυτά."

μπορεί με 2psi διαφορά να μη δείς σημαντικές διαφορές, αλλά με 6 μάλλον θα έβλεπες...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: Sprinter στις 30/06/2009 12:36 μμ.

Οχι στο τετραγώνισμα. Ποιος σας είπε πως τετραγωνίζει περισσότερο με λιγότερο αέρα? Υπάρχει η σωστή πίεση (κρύα) για τις συνθήκες και η λάθος, απλώς. Πολύ χαμηλες πιέσεις μπορεί να καταστρεψουν το ελαστικό (βασικά από υπερθερμανση) αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν με το τετραγώνισμα. Το αντίθετο μάλλον...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: fethry στις 30/06/2009 12:50 μμ.

Sprinter"Οχι στο τετραγώνισμα. Ποιος σας είπε πως τετραγωνίζει περισσότερο με λιγότερο αέρα? Υπάρχει η σωστή πίεση (κρύα) για τις συνθήκες και η λάθος, απλώς. Πολύ χαμηλες πιέσεις μπορεί να καταστρεψουν το ελαστικό (βασικά από υπερθερμανση) αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν με το τετραγώνισμα. Το αντίθετο μάλλον..."

μα δεν είπε κανείς οτι τετραγωνίζει περισσότερο ή λιγότερο, απλά οτι παίζει ρόλο και η πίεση...
η επιφάνεια που πατά στο έδαφος με λιγότερα psi είναι διαφορετική...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: Sprinter στις 30/06/2009 12:53 μμ.

fethry"
μα δεν είπε κανείς οτι τετραγωνίζει περισσότερο ή λιγότερο"


Καλά, διάβασες το σχόλιο του Σπύρου πιο πάνω, και στο οποίο απάντησα, ή έτσι απλώς με βασανίζεις γερον άνθρωπα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: fethry στις 30/06/2009 1:08 μμ.

spyr"36/36? Ρε συ Νικόλα θα σου τετραγωνίσει γρήγορα το πίσω."

αυτό λες, έ?
το διάβασα αλλά δεν το θυμόμουν...
αλλά έτσι κι αλλιώς δε μιλούσα εκ μέρους του...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: Sprinter στις 30/06/2009 1:11 μμ.

Ναι αλλά απάντησες σε πόστ μου που ήταν απάντηση στο Σπύρο...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: fethry στις 30/06/2009 2:31 μμ.

ναί αλλά παρέθεσα μόνο το σημείο που είχα αντίρρηση...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Dunlop Qualifier II  

  Από: tripletech στις 30/06/2009 8:55 μμ.

Sprinter"Προτιμάω να γράψω 3 ποστ παρά να κάνω τη χάρη σε εναν τεμπέλη που βαριέται να διαβάσει. Τι να άλλαξε δηλαδή. Η τιμή που τα πήρα? Τι παραπάνω σαφή απάντηση θέλεις από την τιμή ακριβώς που τα πήρα και την οποία αναφέρω πιο πάνω? "

....Ναι "εχασα"την μιση σελιδα 2.....αλλα παντα ωραια συμπερασματα βγαζεις....
(χωρις να δικαιολογηθω γιατι μπορει να την εχασα...)