Προς κατόχους top case - GIVI

Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: spyro στις 20/05/2009 5:55 μμ.

Χαλοου ολ

το καλοκαίρι έρχεται και πρέπει να οργανωθούμε. οπότε ήρθε ο καιρός και για μένα να "χαλάσω" τον σπορτιφ χαρακτήρα του Τίγρη μου και να βάλω σχάρα και βαλίτσα. Από οσες έχω δει στο δρόμο η πιο διακριτική και καλαίσθητη είναι της Givi (Αυτή με το κενό στη μέση). ακολουθούν ερωτήξεις:

1. απο που και πόσο (μπας και διατίθεται καμια προς πώληση απο εσάς?)
2. ανάλογα με το μέγεθος της βαλίτσας πάει και η σχάρα?
3. Ποιο μέγεθος πιστεύεται οτι ειναι αρκετό 46, 49, 52. Δέν θέλω να πετάγεται και καμια ντιβανοκασέλα αλλά να μην είναι και σαν την μανίσια που δεν χωράει και τίποτα.


για πείτε

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: mixalakis στις 20/05/2009 6:21 μμ.

Αν και εγώ έχω τη μαμίσια που δεν χωράει τίποτα, θα σου συνιστούσα να μην πάρεις μεγαλύτερη από 44 λίτρα, γιατί αναγκαστικά θα επηρεάζει πολύ τη σταθερότητα.

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: liberal στις 20/05/2009 6:53 μμ.

spyr"

για πείτε

"



Αν και θεωρητικά η Givi και η Kappa, είναι το ίδιο εργοστάσιο, διαπίστωσα πρόσφατα ότι υπάρχει διαφορά στην ποιότητα...

Προτείνω λοιπόν, Givi...

Τώρα στις ερωτήσεις:

1. Ρώτα αν μπορεί να σου φέρει το Motor Parts στην Ηλιούπολη (θα έχει σίγουρα την καλύτερη τιμή). Δες και αυτό viewtopic.php?f=16&t=1070&p=10692&sid=191a052f6a1d17e21de04fc4b29ebbc4#p10692 όπου υπάρχει τιμή 39 Ευρώ.

2. Όχι, υπάρχει μια βάση κοινή για όλες τις βαλίτσες τύπου Monokey...

3. 46, 52 και 55 λίτρα είναι μια χαρά εμφανησιακά. Βέβαια, αν είσαι μόνος και θέλεις να πας γρήγορα, η 52 λίτρων (Givi Maxia) που έχω εγώ, κουνάει από τα 190 και πάνω... Πάντως και στην 46άρα χωράνε δύο fullface κράνη.

Τέλος, εκτός από την ίδια τη σχάρα, πρέπει να πάρεις και την βάση της (αυτή που πιάνει στις χειρολαβές) η οποία δεν ξέρω πόσο κοστίζει και αν υπάρχει διαθέσιμη. Για την τριπλέτα τη δικιά μου, περίμενα περίπου μήνα, πέρισυ το καλοκαίρι.
Δημήτρης

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: spyro στις 21/05/2009 11:03 πμ.

ευχαριστώ

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: Barkos στις 21/05/2009 1:08 μμ.

spera

egw efodiasa to tiger me topcase gia kalokairines diakopes tin proigoumeni bdomada

me basi apo tin iliouopoli (apothiki) givi monolock. kai enw elega na parw tin v46 tis givi sta 150 eurw

foresa tin k53 (mauri) monolock sxetika neo modelo kai pigaine wraia. (165 eurw)

esi apofasizeis an trabiksw foto tha postarw na deis

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: spyro στις 21/05/2009 2:02 μμ.

Barkos"spera

egw efodiasa to tiger me topcase gia kalokairines diakopes tin proigoumeni bdomada

me basi apo tin iliouopoli (apothiki) givi monolock. kai enw elega na parw tin v46 tis givi sta 150 eurw

foresa tin k53 (mauri) monolock sxetika neo modelo kai pigaine wraia. (165 eurw)

esi apofasizeis an trabiksw foto tha postarw na deis "


την 46αρα θα βάλω τελικά.

thanks που μου θύμησες για την "Αποθήκη"

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: Cpt. Haddock στις 21/05/2009 3:29 μμ.

spyr"
Barkos"spera

egw efodiasa to tiger me topcase gia kalokairines diakopes tin proigoumeni bdomada

me basi apo tin iliouopoli (apothiki) givi monolock. kai enw elega na parw tin v46 tis givi sta 150 eurw

foresa tin k53 (mauri) monolock sxetika neo modelo kai pigaine wraia. (165 eurw)

esi apofasizeis an trabiksw foto tha postarw na deis "


την 46αρα θα βάλω τελικά.

thanks που μου θύμησες για την "Αποθήκη"
"


"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: liberal στις 22/05/2009 7:22 μμ.

liberal"
1. Ρώτα αν μπορεί να σου φέρει το Motor Parts στην Ηλιούπολη (θα έχει σίγουρα την καλύτερη τιμή)...
"


Motor Parts = "Αποθήκη" στην Ηλιούπολη
Δημήτρης

Re: Προς κατόχους top case - GIVI  

  Από: spyro στις 23/05/2009 8:44 πμ.

liberal"
liberal"
1. Ρώτα αν μπορεί να σου φέρει το Motor Parts στην Ηλιούπολη (θα έχει σίγουρα την καλύτερη τιμή)...
"


Motor Parts = "Αποθήκη" στην Ηλιούπολη "