ήρθε η ώρα για λάστιχα!

ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: vagtyrp στις 25/08/2009 12:36 πμ.

λοιπόν παίδες, πήγα στο Περιστερά στη μιχαλακοπούλου και του είπα για λάστιχα. μου πρότεινε τα Μ3 και τα ANGEL ST. εγώ του ζήτησα τα michelin pilot road 2 και απέφυγε να απαντήσει. του είπα ότι μπορει να μαζευτούμε καμια 10αριά άτομα από το φόρουμ και μου ζήτησε μια λίστα με τις μηχανές και τί λάστιχα θέλει ο καθένας για να τα έχει. για τα Μ3 μου είπε 350 με τη τοποθέτηση αν πάω μόνος μου, αλλά αν πάμε μαζί η τιμή θα πέσει και άλλο.λοιπόν ψήνεται κανένας να φτιάξουμε τη λίστα; και όποιοι θέλουν να πάμε να τον βρούμε από κοντά να συννενοηθούμε. ήταν πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός τύπος....αλλά 10 μηχανές είναι αυτές....

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/08/2009 11:29 πμ.

Ο Περιστεράς είναι απο τους πολύ καλούς λαστιχάδες. Εγώ θα πάω σύντομα, αλλα επειδή θέλω μονο πίσω λάστιχο (το μπροστά έχει ακόμα), αναγκαστικά θα ξαναβάλω το ίδιο (Μetzeler Roadtek Interact Z6)

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: vagtyrp στις 25/08/2009 12:12 μμ.

καλημέρα κάπτεν. άμα θες περιμένουμε μερικές μέρες να δούμε αν θέλουν και άλλοι, και τι λάστιχα, να ρωτήσουμε τον Περιστερά και πράτουμε αναλόγως.πάντως μέχρι 15 σεπτέμβρη εγώ θα τα βάλω, απλά δεν ξέρω ποιά ακόμα. έχω κολήσει στα michelin PP2 και θα με τρώει συνέχεια ότι και να βάλω, μου φαίνεται...επικοινωνούμε...

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/08/2009 3:31 μμ.

vagtyrp"καλημέρα κάπτεν. άμα θες περιμένουμε μερικές μέρες να δούμε αν θέλουν και άλλοι, και τι λάστιχα, να ρωτήσουμε τον Περιστερά και πράτουμε αναλόγως.πάντως μέχρι 15 σεπτέμβρη εγώ θα τα βάλω, απλά δεν ξέρω ποιά ακόμα. έχω κολήσει στα michelin PP2 και θα με τρώει συνέχεια ότι και να βάλω, μου φαίνεται...επικοινωνούμε... "


"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: denthnpalevw στις 26/08/2009 11:20 πμ.

εγω μεσα αλλα δεν εχω αποφασισει τι θελω να βαλω. θα το σκεφτω και θα αποφασισω μεχρι αυριο.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: mixalakis στις 27/08/2009 11:28 πμ.

Και εγώ ενδιαφέρομαι παίδες, αλλά θέλω να το ψάξω πρώτα στο net.

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: takis1964 στις 27/08/2009 12:04 μμ.

mixalakis"Και εγώ ενδιαφέρομαι παίδες, αλλά θέλω να το ψάξω πρώτα στο net."




Ρηξτε καμμια ματια και αλλου γιατι η τιμη με εκπτωση του παραπανω ειναι η κανονικη ορισμενων αλλων

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: chris34 στις 28/08/2009 7:18 πμ.

akis1964"
mixalakis"Και εγώ ενδιαφέρομαι παίδες, αλλά θέλω να το ψάξω πρώτα στο net."




Ρηξτε καμμια ματια και αλλου γιατι η τιμη με εκπτωση του παραπανω ειναι η κανονικη ορισμενων αλλων"


Και εγω ενδιαφερομαι για λαστιχα και συμφωνω απολυτα με τον Τακη για τον....Περιστερα!Μας εχει βγαλει την παναγια να μας πει μια ομαδικη τιμη για 10 μηχανες περιπου!!Τοσο δυσκολο ειναι πια και τοσο μυστικοτητα με τις τιμες που θελει και λιστα........μηπως να του παμε και φορολογικη ενημεροτητα?
3-4 εταιριες ελαστικων υπαρχουν για τις μηχανες μας!Πες μας βρε ανθρωπε του θεου αυτα τοσο και αυτα τοσα να ξερουμε τι να κανουμε.
Τον ειχα παρει τηλ και του μιλησα για το φορουμ και μου ειπε απο κοντα αυτα!
Παει ο Βαγγελης απο ΚΟΝΤΑ και του λεει φερε λιστα!!!!Ημαρτον δεν θελει να πουλησει???

Δημητρη(jimdom)ρωτησες εκει που λεγαμε στο κερατσινι?
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: vagtyrp στις 28/08/2009 11:33 πμ.

να ψάξουμε και τον ψυχογιο; έχει πάει κανείς εκεί; δεν λέμε ο καθένας πιο θέλει να τον πάρουμε ένα τηλέφωνο να μας πει, ή ακόμα καλύτερα πάει εγώ και μου λέει επιτόπου!

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: vagtyrp στις 28/08/2009 11:52 πμ.

λοιπόν μόλις πήρα το κεντρικό του ψυχογιού στη λένορμαν.μου είπε το παιδί να πάρω στις 3/9 το πρωί γιατί το αφεντικό λείπει και δεν ξέρει για τις εκπτώσεις που γίνονται σε φόρουμ.του είπα για 10 μηχανές και διαφορετικές μάρκες.αναμένουμε λοιπόν! καμιά άλλη πρόταση;

Re: ήρθε η ώρα για λάστιχα!  

  Από: angelo_balto στις 18/11/2009 7:16 μμ.

Δοκιμάστε και το Γιάννη Νίκολη (Αργυρούπολη) 210.9940566

Έχω αγοράσει απ' εκεί δεκάδες λάστιχα (τις εποχές των RR και των Track-days).. Πείτε του ότι είστε γνωστοί του Άγγελου με το "RedBull R1" του αρχιτέκτονα. Θα καταλάβει. Ίσως σας κάνει κάτι καλύτερο.

Σημαντικό πάντως είναι (και μου το έχει αποδείξει) ότι αν γίνει καμιά μ@λ@κία με τα λάστιχα (ελαττωματικό κομμάτι) θα καθαρίσει μια χαρά.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα λίγο (και όχι.. δεν "τα παίρνω" από το Γιάννη.. )
it's not the ride... it's the rider...