χρόνια πολλά σε όλους παιδιά ! βοηθήστε στην επιλογή μου..!

χρόνια πολλά σε όλους παιδιά ! βοηθήστε στην επιλογή μου..!  

  Από: vakosel στις 24/12/2008 7:43 μμ.

Καλα Χριστουγεννα παιδια με αγαπη και ομονοια για ολους! Με λενε Κωστα και μενω Πειραια. Προκειται να γινω συντομα κατοχος Triumph. Καραρχιν να πω την εμπειρια μου οσο αφορα τις μηχανες. Ειχα διαφορες on-off και η τελευταια ηταν μια Αprilia Caponord 1000cc απο την οποια εμεινα πολυ ευχαριστημενος , απλα εκλεισε τον κυκλο της. Την πουλησα πιο γρηγορα απο οτι υπολογιχζα ομως και εμεινα... παγωτο !Πηγα -πιστος στα on-off- στην αντιπροσωπεια της Τriumph να δω τον τιγρη ! Μου αρεσε πολυ .. Και το ματι μου επεσε στο βαθος του μαγαζιου σε μια μαυρη κουκλα.. Ηταν ενα Sprint ST. Μπερδευτηκα τελειως.
Δεν ξερω τι να κανω. Εχω διαβασει ολα τα post εδω και σε ξενογλωσσα forums και κατεληξα σε μια απο τις δυο. Εχτες πηγα και τις ειδα παλι.. Θα πω την αληθεια . Μου αρεσε πιο πολυ το Sprint ST ( ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΜΟΝΟ ΟΜΩΣ) αλλα πιστευω οτι το δεν θα το αξιοποιησω οπως του αξιζει με την εννοια οτι δεν ταξιδευω πολυ με την μηχανη..Μια φορα τον χρονο.Να προτιμησω τον Τιγρη κατω απο αυτην την οπτικη?



ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ

Κωστας

Re: xronia polla se olous paidia ! voithiste stin epilogi mou..!  

  Από: vakosel στις 24/12/2008 7:47 μμ.

α α α α `! και κατι ακομα . Καπου πηρε το ματι μου ενα τιγρη special edition αρχες του 2009 διχρωμο. Πολυ ομορφο οπως το ειδα. Ξερει κανενας τιποτε?
... Αν επιλεξω τον τγρη..

Re: xronia polla se olous paidia ! voithiste stin epilogi mou..!  

  Από: dimchrist στις 25/12/2008 11:38 πμ.

Στη θέση σου θα έπαιρνα τον Τίγρη. Και τα δύο είναι υπέροχα μηχανάκια όμως δεν μπορούνε να χαρακτηριστούνε on-off γιατί τα λάστιχα και οι ρυθμίσεις που έχουν είναι για δρόμο. Στο χώμα δε μπαίνουν. Μελλοντικά υπάρχει η σκέψη να βγει μία πιο χωμάτινη έκδοση του Τίγρη, όμως αυτό αν γίνει θα είναι μετά το 2009.
Για τη δουλειά που το θέλεις ο Τίγρης είναι πιο ιδανικός. Το Sprint είναι και αυτό φοβερό, αλλά θέλει δρόμο μπροστά του (εθνική-αττική οδό) για να αναδείξει τις πλούσιες αρετές του.
Όσων αφορά τη διχρωμία του special edition δεν έχω ακούσει, δει κάτι. Οι άγγλοι μας έχουν συνηθίσει να βγάζουν ειδικές εκδόσεις συνήθως στα μέσα της χρονιάς.

Triple Way

Re: xronia polla se olous paidia ! voithiste stin epilogi mou..!  

  Από: ATN PANOS στις 25/12/2008 3:09 μμ.

καλως ηρθες φιλε και χρονια πολλα!!
οσο για πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο,αυτο πρεπει να το βρεις μονος σου.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: χρόνια πολλά σε όλους παιδιά ! βοηθήστε στην επιλογή μου..!  

  Από: vakosel στις 27/12/2008 5:02 μμ.

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας! συντομα θα σας πω ..