προβλημα σε tiger triumph 1050 sos!!!!!!

προβλημα σε tiger triumph 1050 sos!!!!!!  

  Από: MONSTER7 στις 18/08/2016 12:47 μμ.

Καλημερα σε ολη την ομαδα!
θα ηθελα τα φωτα σας!αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..
πλενω τον τιγρη μου..το μηχανακι για αρκετες ωρες μετα λειτουργει κανονικοτατα χωρις κανενα προβλημα..
το αφηνω το βραδυ στο παρκινγκ το πρωι παω να το παρω ανοιγω διακοπτη κανει τσεκ κανονικα αναβουν XENON αλλα ακουγεται ενα ''τακ τακ'' κατω απο την σελα και το μηχανακι δεν περνει μπροστα..σβυνω αναβω τιποτα..το βαζω μπροστα με ταχυτητα (λανθασμενα) περνει με το ζορι αναβει τσεκ μηχανης..
αρχιζω ψαχνω ασφαλειες και βλεπω οτι εχει καψει την 15αρα ασφαλεια απο τα φωτα..βαζω μια καινουρια να δω αν λειτουργουν τα φωτα συνεχιζει να μην αναβει μικρη μεγαλη σκαλα(μονο ψειρες) τουλαχιστον κανει τσεκ παταω μιζα και περνει μπροσυα τσακμακι αλλα παραμενει βλαβη λαμπακι κινητηρα!εσβυσε αναψε και ειναι μονιμα αναμενο τωρα..
το μηχανακι δεν κανει κανενα περιεργο θορυβο ανοιγει κανονικα..
γνωριζει καποιος η εχει συναντησει κατι παρομοιο??
ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο ποστ!

Re: προβλημα σε tiger triumph 1050 sos!!!!!!  

  Από: ΑΡΓΥΡΗΣ στις 18/08/2016 2:25 μμ.

μην ανησυχεις πρεπει να κανει 3 πληρης κυκλους (ζεσταμα -κρυωμα) ωστε να κανει reset o εγκεφαλος και θα σβηστει η βλαβη. περιμενε καμια βδομαδα και θα σβησει μονο του.

Re: προβλημα σε tiger triumph 1050 sos!!!!!!  

  Από: MONSTER7 στις 18/08/2016 5:59 μμ.

ΑΡΓΥΡΗΣ"μην ανησυχεις πρεπει να κανει 3 πληρης κυκλους (ζεσταμα -κρυωμα) ωστε να κανει reset o εγκεφαλος και θα σβηστει η βλαβη. περιμενε καμια βδομαδα και θα σβησει μονο του."


ευχαριστω για την ενημερωση !το φτιαξα μονος μου γιατι απο μαστορες αστα να πανε!ο ενας δεν αναλαμβανω ο αλλος αστο εδω και ολο αυτο επειδη δεν αναβαν τα ξενον!
ειχε βραχυκηκλωση ο μετασχηματιστης γ@μω τα ξενον μου μεσα!

Tiger 1050 09  

  Από: J1050 στις 21/08/2016 9:11 μμ.

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΊΖΩ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΟΤΈΡ ΕΝΏ ΉΜΟΥΝ ΣΤΙΣ 8000 ΣΤΡΟΦΈΣ ΞΑΦΝΙΚΆ ΚΟΛΛΆΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΉΡΑΣ ΈΣΠΑΣΕ ΠΥΡΟΣ ΜΕΣΑΊΟΥ ΕΜΒΟΛΊΟΥ ΚΑΙ ΚΑΡΦΏΘΗΚΕ Ο ΔΙΩΣΤΗΡΑΣ ΣΤΟ ΆΝΩ ΚΆΡΤΕΡ ΣΤΟ ΤΕΛΕΊΩΜΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑΊΟΥ ΚΥΛΊΝΔΡΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΟΊΞΕΙ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΛΆΔΙΑ ΈΞΩ ΜΕ ΛΊΓΑ ΛΌΓΙΑ ΤΑ ΤΊΝΑΞΕ ΤΑ ΣΕΡΒΊΣ ΤΑ ΈΚΑΝΑ ΠΆΝΤΑ ΠΙΟ ΓΡΉΓΟΡΑ ΑΠΌ ΤΙ ΈΠΡΕΠΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΗΤΑΝ ΚΟΜΠΛΕ λαδια ΚΟΜΠΛΕ ..ΚΆΠΟΙΑ ΛΎΣΗ ΣΕ ΌΛΟ ΑΥΤΌ?

Re: προβλημα σε tiger triumph 1050 sos!!!!!!  

  Από: Tigrisss στις 22/08/2016 1:03 πμ.

ρε παλικάρι, πρωτη δημοσιευση στο φορουμ με προβλημα μηχανικο που δεν εχει τυχει σε κανεναν.
τόσα χρόνια που είσαι?