Ήταν να μην γίνει η αρχή

Ήταν να μην γίνει η αρχή  

  Από: sfairas στις 11/05/2016 2:29 μμ.

Μετά το speed triple του 2009 που απέκτησα από "σπόντα" (τράμπα με το R1 μου που ήθελα να αντικαταστήσω) νομίζω ότι κόλλησα το μικρόβιο της τρικυλινδρίασης. Φοβερό το speed. Ζυγισμένο, ροπάτο, ποιοτικό, όμορφο, ιδιαίτερο... Για οικονομικούς λόγους όμως το αποχωρίστηκα πρόωρα και πριν το χορτάσω. Πήρα βιαστικά ένα transalp 650 ίσα για να λέω ότι έχω μηχανή και να πάω στην πανελλήνια της Δράμας. Δύο μήνες άντεξα και το έδωσα. Σειρά πήρε ένα fazer 600, που αν και πιο μοτοσυκλέτα δεν μπόρεσε να καλύψει τις ήδη συμβιβασμένες ανάγκες μου. Η ανάμνηση του τρικύλινδρου σφυρίγματος είχε εγκατασταθεί μόνιμα στο μυαλό και ηχούσε σαν μελωδία, η κοφτερή και άμεση συμπεριφορά μου προκαλούσε στερητικά, έπρεπε να ξαναπάρω κάτι που θα οδηγούσα με όρεξη. Μετά από αιματηρή οικονομία, ψάξιμο, υπομονή ήρθε επιτέλους στην κατοχή μου το μίνιμαλ πυραυλάκι της triumph. DAYTONA 675 2009. Δεν πρόλαβα ακόμα να το οδηγήσω ( χθες το πήρα και έκανα 5-7 χλμ, κάτι μου λέει όμως ότι τα καλύτερα έρχονται, νιώθω ήδη νεότερος... Φεύγω για την πρώτη αναγνωριστική, τα λέμε...

Re: Ήταν να μην γίνει η αρχή  

  Από: jou στις 11/05/2016 5:36 μμ.

καλορίζικο και καλά-πολλά χιλιόμετρα

Re: Ήταν να μην γίνει η αρχή  

  Από: HelenKoR στις 12/05/2016 12:56 μμ.

Γεια σου Χρήστο! Καλορίζικο το μηχανάκι! Είμαι σίγουρη οτι θα το καταευχαριστηθείς!
Να μας πεις εντυπώσεις από την πρώτη βόλτα!!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ήταν να μην γίνει η αρχή  

  Από: sfairas στις 12/05/2016 8 μμ.

HelenKoR"Γεια σου Χρήστο! Καλορίζικο το μηχανάκι! Είμαι σίγουρη οτι θα το καταευχαριστηθείς!
Να μας πεις εντυπώσεις από την πρώτη βόλτα!!"
Πονάω, πιάστηκα, θέλω δίαιτα, η φυσική μου κατάσταση χρειάζεται βελτίωση... Ελπίζω να σε κάλυψα. (είμαι σε περίεργη φάση γιατί πριν 20 μέρες έκανα μία επέμβαση βουβονοκήλης) Θα στρώσω...Το μηχανάκι έχει φοβερά φρένα, αναρτήσεις με όλες τις ρυθμίσεις (θέλει ψάξιμο για τον δρόμο, για πίστα μάλλον είναι πιο κοντά) κοφτερή γεωμετρία (στρίβει με τη σκέψη και μόνο), το μοτέρ είναι απλά απολαυστικό, η κάλυψη από τον αέρα ανύπαρκτη. Μου άρεσε πολύ αλλά θέλω λίγο χρόνο προσαρμογής. Όταν πάω Σέρρες σίγουρα θα με αποζημιώσει...I cant wait

Re: Ήταν να μην γίνει η αρχή  

  Από: HelenKoR στις 14/05/2016 6:22 μμ.

Για σένα τωρα νοιασου! Νοιασου και γυμνασου! (Που λέει κι ένα τραγούδι! )

Αλλά τι ήταν αυτό για την ανεμοκαλυψη;;!!;; Δε συμφωνω
Μια χαρά είναι το daytonακι!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.