street triple 675r

street triple 675r  

  Από: nivaio στις 19/11/2015 5:53 μμ.

καλησπερα παιδες.. κ γω με την σειρα μου να σας πω οτι μακραν απο τ καλυτερα μηχανακια της αγορα...Πρωην κατοχος ζ750 09 και φαζερ 600 04...το επομενο μ μηχανακι ηταν το τριπλακι.. για τι πραγμα να πρωτο μιλησω? αναρτησεις? φρενα?γκαζι?συμπεριφορα? ΖΗΜΙΕΣ? χαχαχα... παρ ολα αυτα... ειμαι στ σταδιο να τπ ουλησω διοτι δεν ειμαι κατοχος αυτοκινητου κ δε μπορω να τρωω αλλο κρυο.. αν ομως καποτε (το καλοκαιρι σιγουρα) επελεγα κατι, σιγουρα θα ηταν το daytona για πιο extreme καταστασεις...

Re: street triple 675r  

  Από: popay στις 20/11/2015 9:32 πμ.

μίλα για όλα!
ενδιαφέρομαι πολύ για το street triple και οι γνώμες όσων το έχουν είναι πάντα χρήσιμες, ιδιαίτερα όσων είχαν τετρακύλινδρα σε σειρά.

Re: street triple 675r  

  Από: nivaio στις 20/11/2015 4:20 μμ.

φιλε μ θα χεις ενα μηχανακι αρχικα με νευρο κ γκαζι.. επειτα αν επιλεξεις την σειρα R θα εχεις κ ενα μηχανακι π κατα τη γνωμη μου θα πρεπει να παιξεις μαζι του... κυριως στροφες..οχι οτι το απλο δε στριβει προς θεου...απλα το R ειναι τρομερα πιο ευδιαθετο κ γλυκο στις στροφες.. επειτα τα φρενα.. το απλο με το R η μερα με την νυχτα ... 4πιστονα ακτινικα.. τα λεει ολα.. απο καταναλωση μεσα πολη οκ καιει οπως ολα.. εκτος μπορει να δεις και 5,5.. εβαλα 17ε κ πηγα αθηνα, εφτασα ρεντι κ μ αναψε κανα 3-4 λεπτο πριν.. φιλε θα το συνιστουσα με κλειστα τα ματια.. κ αν λες οτι οντως ψαχνεις ριξε μια ματια στην αγγελια π εχω...

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7157890/

Re: street triple 675r  

  Από: Max Manos στις 20/11/2015 6:37 μμ.

Φιλε nivaio μια ερωτηση ασχετη με την αγγελια...

Σxετικα με τα κλειδια που αναφερεις οτι υπαρχουν και τα 3...
Εχω το απλο street του '09 αλλα πηρα με την αγορα του μονο 2 κλειδια.
Μηπως το ενα απο τα δικα σου ειναι αντικλειδι βγαλμενο εξτρα απο προηγουμενο ιδιοκτητη?

Αλλος κατοχος street με τρια κλειδια απο το εργοστασιο υπαρχει ρε παιδια να μας φωτισει?
Τhanks!
"No Guts,No Glory"

Re: street triple 675r  

  Από: nivaio στις 20/11/2015 6:44 μμ.

οχι φιλε μου.. απλα εσενα δε σου εδωσαν τα 3..
υπαρχει 1 στο οποιο το πανω μερος π ειναι πλαστικο εχει τ αναγλυφο της triumph πανω στο πλαστικο,
στο 2 στο πανω μερος του παστικου υπαρχει κ το αναγλυφο σε πλαστικοποιημενη μορφη
στο 3 ειναι απλα το κλειδι στο οποιο μπαινει αν δε κανω λαθος σε ετοιμο κουτακι στο οποιο ειναι σα τ αυτοκινητου..
το κλειδι κ στ πανω μεροσ να κλειδωνει κ να ξεκλειδωνει ο συναγερμος της triumph!!

Re: street triple 675r  

  Από: Max Manos στις 20/11/2015 7:01 μμ.

Χμμμμ...Εγω εχω 2 ομοια σαν το πρωτο που περιγραφεις...
Το δικο μου δεν ειχε συναγερμο και immobiliser και ισως γι'αυτο δεν μου εδωσαν 3ο κλειδι...αυτοκινηταδικο.

Αν υπαρχει κατοχος τις εκδοσης F που δεν ειχε συναγερμο και immobiliser ας μας πει αν πηρε και τριτο....
"No Guts,No Glory"

Re: street triple 675r  

  Από: nivaio στις 20/11/2015 7:33 μμ.

Σε ολους το δινουν φιλε..ειναι απλα το μεταλο για να μπει στο συναερμο της triumph το γνησιο π βγαζει..!!

Re: street triple 675r  

  Από: Max Manos στις 20/11/2015 9:22 μμ.

Tελικα ανετρεξα στο manual οπου γραφει οτι κατα την παραδοση της μοτο παρεχονται 2 κλειδια και υπαρχει και σχετικο σκιτσο που συμφωνει με τα δικα μου δεδομενα..Ολα καλα λοιπον!
"No Guts,No Glory"

Re: street triple 675r  

  Από: nivaio στις 20/11/2015 9:33 μμ.

Den exw idea...eimai m3 filo p exei tou 11 street triple k allos enastou 9 675r 3 kleidia k oi 3mas...