Nα το πάρω?

Nα το πάρω?  

  Από: minus_gr στις 03/09/2015 10:06 μμ.

Καλησπέρα και απο μένα. Λέω να γίνω ουσιαστικό μέλος του forum παίρνοντας το 800χrx.

Ενώ το είδα το καβάλησα και μ αρεσει τα χω κάνει λίγο πάνω μου με όσα διάβασα (τα όσα ακουσα τα εχω απομονώσει).

Ηθελα να ρωτησω άραγε Μίζα και σταντ βγάζουν και τα μόντελα του 15?

Αντώνης - Ρεντη
On a given day, a given circumstance...

Re: Nα το πάρω?  

  Από: fotis_kefalonia στις 04/09/2015 8:58 πμ.

Καλημέρα φίλε!
Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμενος σχετικά με ότι σε απασχολεί για να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι εννοείς κ να σου απαντήσουμε. Δηλαδή τι είναι αυτό που διάβασες κ σε έχει προβλημάτισε τόσο πολυ κ τι εννοείς όταν ρωτάς αν κ τα μοντέλα του '15 βγάζουν μίζα κ σταντ?
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: Nα το πάρω?  

  Από: voyager1970 στις 04/09/2015 12:27 μμ.

Φίλε Αντώνη,

Το θέμα μίζας έχει διορθωθεί με την βελτιωμένη καινούρια έκδοση.
Για το θέμα του σταντ σε πιο πρόβλημα αναφέρεσαι, μια και εάν θυμάμαι ήταν μόνο ΜΙΑ μεμονωμένη περίπτωση για κάποιο θόρυβο, στην οποία δεν ήταν σίγουρος από που προερχόταν.

Re: Nα το πάρω?  

  Από: Thodoris XCx στις 04/09/2015 3:35 μμ.

Καλησπερα, Εγω εχω το XCx εδω και 2 μηνες και εχω παθει την πλακα μου απο το μηχανακι....Δεν νομιζω ενα προβλημα που ειναι γνωστο απο το 2011 να συνεχιζει να υφισταται και στου 2015...λεω εγω τωρα....

Re: Nα το πάρω?  

  Από: minus_gr στις 04/09/2015 3:52 μμ.

Παιδιά ευχαριστώ. Με προβληματίζει το θέμα της μίζας και αυτό που έχω διαβάσει και σε forum του εξωτερικου για την κακή επαφή του stand.

Ισως το έγραψα λίγο ακομψα αυτό για τα μοντέλα του 2015. Αυτό που ήθελα να μάθω είναι αν φοράει άλλη μιζα σε σχέση με προηγούμενα μοντέλα.
On a given day, a given circumstance...

Re: Nα το πάρω?  

  Από: Costas στις 04/09/2015 3:59 μμ.

Αντώνη καλώς ήρθες. Να έχεις στο μυαλό σου οτι το μεγαλύτερο μέρος αυτών που ποστάρουν σε ένα φόρουμ είναι για να γράψουν προβλήματα, δε θα μπει κάποιος για να γράψει οτι δεν έχει πρόβλημα. Γι αυτό καλό είναι να μη δίνεις τόσο μεγάλη βαρύτητα σε αυτά που γράφονται, είναι χρήσιμο να τα διαβάζεις σαν πληροφορίες, αλλά δε σημαίνει οτι όλα τα μηχανάκια έχουν θέματα.

Θα σου πρότεινα να μην αγχώνεσαι και προχώρα, όπως θα σου πουν και τα παιδιά εδώ, δε θα το μετανιώσεις

Re: Nα το πάρω?  

  Από: minus_gr στις 18/10/2015 3:13 μμ.

Και ουσιαστικά πλέον μέλος
Μην κοιτάτε που δεν πολυμιλάω..είμαι ακόμα στο στρώσιμο και έχω άλλο τοσο. Μετά όμως..

σε όσους μου απάντησαν
On a given day, a given circumstance...

Re: Nα το πάρω?  

  Από: jou στις 18/10/2015 4:03 μμ.

minus_gr"Και ουσιαστικά πλέον μέλος
Μην κοιτάτε που δεν πολυμιλάω..είμαι ακόμα στο στρώσιμο και έχω άλλο τοσο. Μετά όμως..

σε όσους μου απάντησαν"

Απο εμένα καλώς ήρθες και καλοτάξιδο το εργαλείο σου πάντα όρθιος και σου ευχομαι να το ευχαριστηθείς στο έπακρον

Re: Nα το πάρω?  

  Από: HelenKoR στις 19/10/2015 2:55 πμ.

Καλως ορισες και καλο στρωσιμο!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Nα το πάρω?  

  Από: Jordan thoi στις 20/10/2015 9:16 πμ.

Καλώς όρισες καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος

Re: Nα το πάρω?  

  Από: Thodoris XCx στις 20/10/2015 3:44 μμ.

Καλως ηρθες...!!

Λιγο παραξενο το στρωσιμο αν ακολουθεις τις οδηγιες που ειναι στο αυτοκολλητο στο τεποζιτο....αλλα αυτα εχουν οι Αγγλοι!!!

Re: Nα το πάρω?  

  Από: minus_gr στις 22/10/2015 10:27 μμ.

Ευχαριστώ all!

@ Θοδωρή Το μόνο που μου στοίχησε στο στρώσιμο είναι οτι κάποια μέρα ισως δεν την πάρω την μηχανή. Βγαίνω συγκεκριμένες ώρες για να μην πεφτω πυκνη ροη κινησης (θέλει άπλα να χρησιμοποιείς όλες τις στροφές μέχρι το όριο σε κάθε ταχύτητα - και να μην καρφωθεί κάποιος από πίσω σου).
On a given day, a given circumstance...

Re: Nα το πάρω?  

  Από: Thodoris XCx στις 24/10/2015 8:50 πμ.

minus_gr"Ευχαριστώ all!

@ Θοδωρή Το μόνο που μου στοίχησε στο στρώσιμο είναι οτι κάποια μέρα ισως δεν την πάρω την μηχανή. Βγαίνω συγκεκριμένες ώρες για να μην πεφτω πυκνη ροη κινησης (θέλει άπλα να χρησιμοποιείς όλες τις στροφές μέχρι το όριο σε κάθε ταχύτητα - και να μην καρφωθεί κάποιος από πίσω σου)."


Οταν με το καλο το στρωσεις και καρυδώσεις το γκαζι πανω απο τις 6000 στροφες εκει θα καταλαβεις τι μηχανη πηρες!!!

Re: Nα το πάρω?  

  Από: minus_gr στις 28/10/2015 11:25 μμ.

Τις 6000 τις έχω ξεπερασει. Τωρα ειμαι στο τελικο στάδιο μέχρι τις 8. Αυτο που περιμενω μετά το στρώσιμο είναι να γυρισω το map σε Sport
On a given day, a given circumstance...