Καθυστερημενες Συστασεις

Καθυστερημενες Συστασεις  

  Από: vasko στις 27/10/2008 10:13 πμ.

Γεια σε ολους τους συνTriumphιστες.
Πηρα (μεγαλη?) την αποφαση να αφησω την σιγουρια της Γιαπωνεζικης αγκαλιας για τα θελγητρα μιας ομορφης Εγγλεζας (τωρα πως γινεται να ειναι Εγγλεζα και ομορφη αυτο ειναι αλλη ιστορια), ετσι απο τον Απριλιο του 07 εχω μια μαυρη (βιτσιο?) Tiger ABS.
Ειναι απολαυστικη απο ολες τις πλευρες, αλλα δεν κρυβω την ανησυχια μου για καποια μελλοντικη βλαβη καθοτι σε ελληνικα και ξενα sites εχει αναφερθει οτι το μοντελο βγαζει πολλα "φιδια".
Μεχρι τωρα δεν εχω παρατηρησει τιποτα(εκτος απο ενα μεταλικο ηχο σαν πειρακια γυρω στις 4.500 rpm κατα την επιταχυνση) αλλα επειδη λογω επαγγελματικων απαιτησεων εχω μονο 3.000 km ειναι νωρις για οποιοδηποτε συμπερασμα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις στο πρωτο μου (μεχρι τωρα) post

τα λεμε

Re: Καθυστερημενες Συστασεις  

  Από: mixalakis στις 01/11/2008 12:16 μμ.

Παρόλο που είναι εγγλέζα, είναι κουκλάρα.
Και μάλιστα η δική μου γνώμη είναι ότι μετά από 2 χρόνια στην αγορά έχει αποδειχτεί ότι είναι ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι, τουλάχιστον πάνω από τον μέσο όρο.
Εμένα έχει 20.000χλμ και εκτός από την αρυθμία του ρελαντί δεν έχει παρουσιάσει τίποτα σημαντικό.

Re: Καθυστερημενες Συστασεις  

  Από: Case στις 11/11/2008 10:48 πμ.

Το πρόβλημα με τις Αγγλίδες δεν είναι η ομορφιά (είδα κουκλάρες όσο ήμουν στην Αγγλία) αλλά η σιχαμάρα και η βρώμα. Αν πλένεις συχνά την δικιά σου θα είσαι μια χαρα.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.