Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Καλώς ήρθατε!Πείτε μια καλησπερα,μερικά πράγματα για σας και ελάτε να γνωριστούμε.

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Δημοσίευσηαπό Aris68 » 10 Μαρ 2015, 13:18

Καλησπέρα σε όλους!
Το username μου με προδίδει, μιας και όντως το όνομα μου είναι Αρης και το 68 είναι η χρονιά που είδα το φως μου!
Για να μην κουράζω την παρέα, θα πώ λίγα πράγματα για μένα, έτσι για να δικαιολογήσω το λόγο της παρουσίας μου στο σεβαστό forum.
Είμαι(φαντάζομαι όπως όλοι), λάτρης του μοτοσυκλετισμού, αλλά η αγάπη μου περιορίζεται σε δύο μορφές του,
Την ταξιδιωτική και την κλασσική.
Για αυτό το λόγο, πάντα οι επιλογές μου έπρεπε να είναι δυο και να καλύπτουν αυτούς τους τομείς, οπότε αυτό τον καιρό είμαι με ένα FJR1300, με το οποίο ταξιδεύω και ένα ROYAL ENFIELD BULLET500.
Πάντα όμως είχα μια κρυφή λατρεία στα cafe racer τύπου και πιο ειδικά στα THRUXTON, μιας και όταν πρωτοείδα ένα πράσινο στο Βερολίνο, πρίν καμμια 10αρια χρόνια,απλά έμεινα!
Ενας γείτονας μου, φρόντιζε σχεδόν κάθε μέρα να μου κρατάει την φλόγα ζωντανή, έχοντας ένα SE(το επετειακό άσπρο με το κόκκινο πλαίσιο), οπότε μετά από υπομονή και επιμονή(σας διαβεβαιώ δεν τα πουλάει κανεις, οπότε δυσκολα βρίσκεις μεαταχειρισμένο), βρήκα ένα απίστευτο κουκλί(2007 καρμπυρατερ) και το χτύπησα!
Ευτυχισμένος κάτοχος λοιπόν αυτού, θα ήθελα και γω να παίρνω καμμια γνώμη, για την συμβίωση μαζί του και να σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων για την φιλοξενία και την ανεκτικότητα(αν αρχίσω τις ερωτήσεις).
Α..και να μην ξεχάσω, το 68 στο όνομα, δεν επιλέχθηκε λόγω της ημερομηνίας γέννησης, αλλα λόγω της πινακίδας του THRUXTON, την οποία ο προηγούμενος ιδιοκτήτης διάλεξε, λόγω των πρωτων νικών των TRIUMPH στην πίστα THRUXTON, από την οποία πήραν και το όνομά τους!!
Aris68
Newbie
Progress to next rank:
8%

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH THRUXTON
Όνομα: Αρης

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Δημοσίευσηαπό Costas » 10 Μαρ 2015, 13:28

Γειά σου Άρη και καλώς ήρθες!
Άβαταρ μέλους
Costas
Site Admin

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Triumph Sprint ST 1050

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 10 Μαρ 2015, 14:17

Καλώς όρισες Άρη!
Δεν έχω οδηγήσει (όχι ακόμα τουλάχιστον) κάποιο θραξτον όμως μόνο τα καλύτερα ακούω γι'αυτο το μηχανάκι!

Εύχομαι να γράψεις όμορφα χχιλιόμετρα με το δικό σου και να μπαίνεις εδώ, στο φόρουμ, και να μας λες τις εντυπώσεις σου, έτσι για να ζηλεύουμε οι υπόλοιποι!!!

Αλλά και καμιά φωτογραφία από το bullet 500 δεν θα με ενοχλούσε καθόλου..!!! Please!!!!

Εικόνα
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Μοτοσυκλέτα: Peugeot Jet Force 50cc

Δημοσίευσηαπό Aris68 » 10 Μαρ 2015, 16:05

Ευχαριστώ,θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο το βραδυ απο το σπίτι, γιατι απο τη δουλειά δεν γίνεται.
Υπάρχει καποιο site που πρεπει να ανεβασω πρώτα, ή γίνεται κατευθείαν, ξέρει κάποιος?
Aris68
Newbie
Progress to next rank:
8%

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 10 Μαρ 2015, 18:35

Και με τους δύο τρόπους που ανέφερες γίνεται.

Είτε όταν πατάς post reply για να γράψεις απάντηση, κάτω αριστερά έχει επιλογή "προσθήκη συνημμένου

Είτε μέσω αλλου site όπως το http://tinypic.com/

Αν χρειαστείς παραπάνω βοήθεια, πες το κι ο,τι μπορούμε θα κάνουμε!
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Δημοσίευσηαπό jou » 10 Μαρ 2015, 20:07

καλώς ήρθες στην παρέα Αρη πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα με την καψούρα σου :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
jou
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050
Όνομα: ΓΙΩΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό Aris68 » 10 Μαρ 2015, 22:12

μιας και καποιοι μου ζητησαν και φωτο, παραθετω μια της απελθουσης(ENFIELD) και μια της νεοεισερχόμενης(νομίζω ότι οι συγκρίσεις θα αδικήσουν)
CAM00572.jpg
Συνημμένα
20150228_130108.jpg
Aris68
Newbie
Progress to next rank:
8%

Δημοσίευσηαπό galileos » 11 Μαρ 2015, 12:45

Καλώς όρισες και καλά χιλιόμετρα!!

Τα εργαλεία είναι άψογα!
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
Άβαταρ μέλους
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger SE

Δημοσίευσηαπό Cosmonaut » 11 Μαρ 2015, 13:09

καλως ηρθες. :welcomeconfetti
"You are who you are when nobody's watching"
Άβαταρ μέλους
Cosmonaut
Newbie
Progress to next rank:
62%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 11 Μαρ 2015, 21:03

Καμία σύγκριση. Και τα δύο είναι υπέροχα μηχανήματα. :thumbsup:

Καλά χιλιόμετρα να έχεις!
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Δημοσίευσηαπό billy the kid » 12 Μαρ 2015, 00:36

:welcomeconfetti φίλε Άρη, στα γούστα ταιριάζουμε, αν είχα κάποια επιπλέον χρήματα θα αγόραζα κάποια cafe racer μοτοσυκλέτα, προς το παρόν βολεύομαι με την sport tourer... ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
billy the kid
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: triumph sprint st 1050
Όνομα: ΒΑΣΙΛΗΣ

Δημοσίευσηαπό Aris68 » 12 Μαρ 2015, 09:44

Oλοι ευχόμαστε να έχουμε ότι αγαπάμε, αλλα πιο σημαντικό είναι να αγαπάμε ότι έχουμε!
Aris68
Newbie
Progress to next rank:
8%

Advertisement

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Ενότητα για τους νέους χρήστες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης