ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: Aris68 στις 10/03/2015 12:18 μμ.

Καλησπέρα σε όλους!
Το username μου με προδίδει, μιας και όντως το όνομα μου είναι Αρης και το 68 είναι η χρονιά που είδα το φως μου!
Για να μην κουράζω την παρέα, θα πώ λίγα πράγματα για μένα, έτσι για να δικαιολογήσω το λόγο της παρουσίας μου στο σεβαστό forum.
Είμαι(φαντάζομαι όπως όλοι), λάτρης του μοτοσυκλετισμού, αλλά η αγάπη μου περιορίζεται σε δύο μορφές του,
Την ταξιδιωτική και την κλασσική.
Για αυτό το λόγο, πάντα οι επιλογές μου έπρεπε να είναι δυο και να καλύπτουν αυτούς τους τομείς, οπότε αυτό τον καιρό είμαι με ένα FJR1300, με το οποίο ταξιδεύω και ένα ROYAL ENFIELD BULLET500.
Πάντα όμως είχα μια κρυφή λατρεία στα cafe racer τύπου και πιο ειδικά στα THRUXTON, μιας και όταν πρωτοείδα ένα πράσινο στο Βερολίνο, πρίν καμμια 10αρια χρόνια,απλά έμεινα!
Ενας γείτονας μου, φρόντιζε σχεδόν κάθε μέρα να μου κρατάει την φλόγα ζωντανή, έχοντας ένα SE(το επετειακό άσπρο με το κόκκινο πλαίσιο), οπότε μετά από υπομονή και επιμονή(σας διαβεβαιώ δεν τα πουλάει κανεις, οπότε δυσκολα βρίσκεις μεαταχειρισμένο), βρήκα ένα απίστευτο κουκλί(2007 καρμπυρατερ) και το χτύπησα!
Ευτυχισμένος κάτοχος λοιπόν αυτού, θα ήθελα και γω να παίρνω καμμια γνώμη, για την συμβίωση μαζί του και να σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων για την φιλοξενία και την ανεκτικότητα(αν αρχίσω τις ερωτήσεις).
Α..και να μην ξεχάσω, το 68 στο όνομα, δεν επιλέχθηκε λόγω της ημερομηνίας γέννησης, αλλα λόγω της πινακίδας του THRUXTON, την οποία ο προηγούμενος ιδιοκτήτης διάλεξε, λόγω των πρωτων νικών των TRIUMPH στην πίστα THRUXTON, από την οποία πήραν και το όνομά τους!!

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: Costas στις 10/03/2015 12:28 μμ.

Γειά σου Άρη και καλώς ήρθες!

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: HelenKoR στις 10/03/2015 1:17 μμ.

Καλώς όρισες Άρη!
Δεν έχω οδηγήσει (όχι ακόμα τουλάχιστον) κάποιο θραξτον όμως μόνο τα καλύτερα ακούω γι'αυτο το μηχανάκι!

Εύχομαι να γράψεις όμορφα χχιλιόμετρα με το δικό σου και να μπαίνεις εδώ, στο φόρουμ, και να μας λες τις εντυπώσεις σου, έτσι για να ζηλεύουμε οι υπόλοιποι!!!

Αλλά και καμιά φωτογραφία από το bullet 500 δεν θα με ενοχλούσε καθόλου..!!! Please!!!!

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: Aris68 στις 10/03/2015 3:05 μμ.

Ευχαριστώ,θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο το βραδυ απο το σπίτι, γιατι απο τη δουλειά δεν γίνεται.
Υπάρχει καποιο site που πρεπει να ανεβασω πρώτα, ή γίνεται κατευθείαν, ξέρει κάποιος?

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: HelenKoR στις 10/03/2015 5:35 μμ.

Και με τους δύο τρόπους που ανέφερες γίνεται.

Είτε όταν πατάς post reply για να γράψεις απάντηση, κάτω αριστερά έχει επιλογή "προσθήκη συνημμένου

Είτε μέσω αλλου site όπως το http://tinypic.com/

Αν χρειαστείς παραπάνω βοήθεια, πες το κι ο,τι μπορούμε θα κάνουμε!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: jou στις 10/03/2015 7:07 μμ.

καλώς ήρθες στην παρέα Αρη πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα με την καψούρα σου

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: Aris68 στις 10/03/2015 9:12 μμ.

μιας και καποιοι μου ζητησαν και φωτο, παραθετω μια της απελθουσης(ENFIELD) και μια της νεοεισερχόμενης(νομίζω ότι οι συγκρίσεις θα αδικήσουν)

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: galileos στις 11/03/2015 11:45 πμ.

Καλώς όρισες και καλά χιλιόμετρα!!

Τα εργαλεία είναι άψογα!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: Cosmonaut στις 11/03/2015 12:09 μμ.

καλως ηρθες.
"You are who you are when nobody's watching"

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2015 8:03 μμ.

Καμία σύγκριση. Και τα δύο είναι υπέροχα μηχανήματα.

Καλά χιλιόμετρα να έχεις!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: billy the kid στις 11/03/2015 11:36 μμ.

φίλε Άρη, στα γούστα ταιριάζουμε, αν είχα κάποια επιπλέον χρήματα θα αγόραζα κάποια cafe racer μοτοσυκλέτα, προς το παρόν βολεύομαι με την sport tourer...

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!  

  Από: Aris68 στις 12/03/2015 8:44 πμ.

Oλοι ευχόμαστε να έχουμε ότι αγαπάμε, αλλα πιο σημαντικό είναι να αγαπάμε ότι έχουμε!