Νέος στο forum!!!

Νέος στο forum!!!  

  Από: antonis lironis στις 01/09/2008 7:26 μμ.

Γεια σας παίδια. Λέγομαι Αντώνης και είμαι νεο μέλος. Έχω ένα TRANSALP 650 του 06. Είμαι καιρό ερωτευμένος με το TIGER!!!!! Αύριο δημοσιεύεται η αγγελία για να το πουλήσω και στο καπάκι να παραγγείλω ένα λευκό τίγρη. Έχω κάνει test drive και έχω μείνει άφωνος. Αλλά υπάρχει σε όλο το σκηνικό ένα "όμως" και χρειάζομαι βοήθεια. Πριν λίγο διάβασα κάποια μηνύματα σχετικά με την αξιοπιστία του και οτι καίει λάδια. Η μεγαλύτερη μου απογοήτευση αφορά την πολιτική που ακολουθούν τα εξουσιοδοτημένα μαγαζιά κατά την αγορά της. Δεν γίνεται να δίνεις 12000 ευρώ και να το παίρνεισ γυμνό. Πήρα το TRANSALP με 50% προκαταβολή 18 άτοκες δόσεις και δώρα χούφτες, μπαγαζιέρα-κάγκελα civi, baxter, συναγερμό meta με τηλεηδοποίηση και κλειδαριά κτλ, κτλ. Το ίδιο είναι και για το VARADERO. Για τον τίγρη όμως που κάνει τα ίδια λεφτά δεν παίρνεις τίποτα και πληρώνεις για τα extra συν τους τόκους. Δηλαδή θα μου παει 14000 ο τίγρης.

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: mixalakis στις 02/09/2008 10:20 πμ.



Εμένα μου κόστισε παραπάνω!!
Πάντως από όπου και να το πάρεις κάποιο δώρο αξίας 500 € θα σου κάνουν.
Για τα δώρα που λες που δίνουν στα άλλα μηχανάκια, έχει να κάνει νομίζω με την πολιτική που ακολουθούν οι dealers και τον έντονο ανταγωνισμό μεταξύ τους. Triumph πουλάνε στην Αθήνα 5-6 εξουσιοδοτημένοι και όποιοι άλλοι τα φέρνουν αν τα παραγγείλεις με μικρά περιθώρια κέρδους. Σημαντικό ρόλο επίσης παίζει η προσφορά-ζήτηση, αφού η παραγωγή της triumph είναι περιορισμένη.
Θα σου έλεγα να κάνεις μια καλή γύρα σε όλους όσους φέρνουν triumph και φυσικά στον διάσημο πλέον Σάκη, για να πάρεις την καλύτερη προσφορά.
Όσο για τα λάδια που λες, αυτές ήταν μεμονωμένες περιπτώσεις και οφείλονταν σε λόγους όπως περισσότερο από το κανονικό λάδι κτλ.

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: ATN PANOS στις 02/09/2008 2:54 μμ.

welcome!!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: chris34 στις 02/09/2008 5:11 μμ.

kaloston!! tiger me kleista ta matia!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: coot στις 02/09/2008 7:44 μμ.

antonis lironis"Γεια σας παίδια. Λέγομαι Αντώνης και είμαι νεο μέλος. Έχω ένα TRANSALP 650 του 06. Είμαι καιρό ερωτευμένος με το TIGER!!!!! Αύριο δημοσιεύεται η αγγελία για να το πουλήσω και στο καπάκι να παραγγείλω ένα λευκό τίγρη. Έχω κάνει test drive και έχω μείνει άφωνος. Αλλά υπάρχει σε όλο το σκηνικό ένα "όμως" και χρειάζομαι βοήθεια. Πριν λίγο διάβασα κάποια μηνύματα σχετικά με την αξιοπιστία του και οτι καίει λάδια. Η μεγαλύτερη μου απογοήτευση αφορά την πολιτική που ακολουθούν τα εξουσιοδοτημένα μαγαζιά κατά την αγορά της. Δεν γίνεται να δίνεις 12000 ευρώ και να το παίρνεισ γυμνό. Πήρα το TRANSALP με 50% προκαταβολή 18 άτοκες δόσεις και δώρα χούφτες, μπαγαζιέρα-κάγκελα civi, baxter, συναγερμό meta με τηλεηδοποίηση και κλειδαριά κτλ, κτλ. Το ίδιο είναι και για το VARADERO. Για τον τίγρη όμως που κάνει τα ίδια λεφτά δεν παίρνεις τίποτα και πληρώνεις για τα extra συν τους τόκους. Δηλαδή θα μου παει 14000 ο τίγρης."

Λογικό είναι να μείνεις άφωνος. Την έχουν βρει τη δουλειά στην αντιπροσωπεία, σου δίνουν κάνεις το test ride και ξέρουν ότι θα μείνεις άφωνος μετά και θα κάνεις ότι είναι δυνατόν για να το πάρεις. Σίγουρα σου δίνουν κάποια δώρα αλλά όχι σαν τη honda κλπ πήγαινε και σε άλλους αντιπροσώπους και όχι μόνο στην ηλιοφίλ. Εγώ σκέφτομαι τη triumph σαν την jaguar(και άλλες εταιρείες με "ακριβά αυτοκίνητα) άμα πας να τη πάρεις και τους ζητήσεις δώρα και άτοκες δόσεις θα σου δώσουν ένα χεράκι ξύλο . Ούτε η bmw στις μηχανές δεν δίνει δωράκια και άτοκες δοσεις. Αντίθετα αμα πας να πάρεις το punto σου δίνουν "δωράκια" αλλά και 3678 άτοκες δόσεις. Όσο για τα λαδάκια άμα μπεις σε site φορουμ της honda σίγουρα θα βρεις διάφορα παραπονάκια καθότι εδώ και σε όλα τα φόρουμ το πρόβλημα του θα αναφέρει ο άλλος. Τώρα αν είσαι ο γκαντέμης και πάρεις ελλατωματικό έχεις δύο χρονάκια εγγύησης.
Αυτάαααααα. Άντε με το καλό να γίνεις τιγράτος και εσύ!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: antonis lironis στις 02/09/2008 9:48 μμ.

Ευχαριστώ πολύ για τισ συμβουλές. Ήταν πολύ χρήσιμες. Σήμερα πήγα σε 2 εξουσιοδοτημένα καταστήματα και μου έκαναν κάποια δώρα. Το ένα που είναι στις αρχές της βουλιαγμένης μου έκανε δώρα αξίας 400 ευρώ οτι θέλω. Το άλλο που είναι στον πειραιά μου είπε ή χούφτες-συναγερμό-ζελατίνα,(αξίας 650 ευρώ, δεν ξέρω αν κάνουν τόσο) ή βαλίτσα-διπλό stand- ζελατίνα ίδιας αξίας (650)! Δεν ξέρω πια προσφορά είναι καλύτερη γιατί δεν γνωρίζω τις τιμές των αξεσουάρ. Το παλικάρι στο μαγαζί της Βουλιαγμένης ήταν πολύ εξυπηρετικός, ενώ εκεί έκανα και το test drive του τίγρη.

Το χειρότερο νέο όμως που έμαθα είναι οτι από αρχές ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ το TIGER θα πάρει αύξηση 200 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τρέχω να πουλήσω το TRANSALP μπας και προλάβω την παλιά τιμή. Αυξήθηκαν τα ευρωπαικά επιτόκια λένε.

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: chris34 στις 03/09/2008 8:35 πμ.

LOgika an sou valei ton diko tis sinagermo auton tis datatool axizei h proti prosfora mias kai exei mazi me tin topothetisi 440 euros!H zelatina exei 130 euros gia tis xouftes den xero na sou pw!To diplo stand exei 130 euros oxi to mama vevea tis hepco&becker h valitsa giro sto 170ari.Pantos pisteuo oti o sinagermos einai o pio aparetitos kai mazi me mia asfaleia klopis den tha se noiazei tipota!Egw apo ton peiraia to pira!An tha pas ekei pes ston niko gia ton xristo me to leuko to tiger pou exei ta psathina!Mporei na se ftiaxei ligo parapano!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Νέος στο forum!!!  

  Από: mixalakis στις 03/09/2008 11:09 πμ.

Και εγώ από τον Πειραιά την πήρα.
Ο Νίκος είναι πολύ εντάξη, αλλά κάνει το λάθος να συνεργάζεται με τον μηχανικό της triumph του Πειραιά!
Να καταλάβεις αυτός χρεώνει 50 ευρώ προετοιμασία για παραλαβή της μηχανής??!!

Όσο για τις προσφορές που λες είναι λίγο δύσκολο να είναι τα ΟΕΜ. Η βαλίτσα μόνο με τη βάση της κάνει για το tiger γύρω στα 700€!! Ο συναγερμός κάνει 450, η ζελατίνα 130 και οι χούφτες 80. Το διπλο ΟΕΜ stand κάνει 250 €. Είχε νομίζω η triumph μια προσφορά για χούφτες, tank bag και ζελατίνα δώρο παλιότερα, αλλά δε νομίζω να ισχύει ακόμα.

Λογικά είναι άλλων εταιριών και πρέπει οπωσδήποτε να το ξεκαθαρίσεις!

Θα σου έλεγα να ρωτήσεις και στην Θεομήτορως στην Ηλιούπολη και φυσικά στον Σάκη, όπως είπα και παραπάνω, από τον οποίο θα την είχα πάρει σίγουρα αν ήξερα ότι φέρνει και μηχανάκια.