Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: dimchrist στις 01/08/2011 5:59 μμ.

Επιτέλους μίλησε!
Καλως ήρθες και καλά χλμ και πάντα κράνος.

Triple Way

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: nthe στις 01/08/2011 6:27 μμ.

σχετικά με το οτι δεν θα εχω δίπλωμα στο χέρι ευελπιστώ στα εξής:
α) το ασφαλιστηριο εχει βγει στο ονομα φίλου αλλα και στο δικό μου (υποασφάλιστρο) με την προυπόθεση οτι θα στείλω στην ασφαλιστική αντίγραφο της κάρτας εξέτασης με το επέτυχε και σφραγίδα εφόσον περάσω
β) αν με σταματήσουν θα έχω δύο επιλογές ή να δείξω το αντίγραφο ή να πω ότι το ξέχασα (20€)
γ) φίλη δικηγόρος μου είπε ότι πλέον δεν πας δικάσιμο αν δες έχεις μαζί δίπλωμα και δεν το παρουσιάσεις σε οριζόμενο χρόνο αλλά μόνο χρηματικό πρόστιμο

Τα δύο αγόρια μου που κάνουν διακοπές Μυτιλήνη περιμένουν πως και πως να την δουν, ελπίζω να μην τους απογοητεύσω...

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: Billie στις 01/08/2011 8:01 μμ.

Γιατί έχω την εντύπωση πως δίνουν ένα προσωρινό δίπλωμα; Και νομίζω ότι έχει ισχύ, μέχρι να βγει το κανονικό.

Επίσης, καλοσώρισες
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: kyrkyriakos στις 01/08/2011 8:26 μμ.

Καλώς ήρθες και απο 'μένα!
¨Οτι αφορά το δίπλωμα με το καλό να τελειώσεις την εξέταση , θεωρητικά, εφόσον δεν το έχεις στο χέρι δεν μετράει ούτε προδίπλωμα ούτε σημείωμα ούτε τίποτα! Απο την στιγμή που θεωρηθείς επιτυχών στην εξέταση στο δίπλωμα σου θα αναγράφει την συγκεκριμένη ημερομηνία απλά μέχρι να καταχωρηθεί η κατηγορία και να σταλεί για εκτύπωση ,ανάλογα με την υπηρεσία θέλει τον ανάλογο χρόνο! Υπομονή

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: johnygalan στις 01/08/2011 8:41 μμ.

Καλώς ήρθες
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: tharis στις 01/08/2011 11:53 μμ.

Κυριακο απ οτι ξερω στο διπλωμα μπαινει η ημερομηνια εκδοσης και οχι η ημερομηνια επιτυχιας.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: nthe στις 02/08/2011 9:29 πμ.

H ημερομηνία επιτυχίας μπαίνει τσεκαρισμένο.

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: HelenKoR στις 02/08/2011 9:35 πμ.

Billie"Γιατί έχω την εντύπωση πως δίνουν ένα προσωρινό δίπλωμα; Και νομίζω ότι έχει ισχύ, μέχρι να βγει το κανονικό.
"

σου δωσανε κατι τετοιο? γιατι εμενα οχι. αν ειναι να παω να τους κανω φασαρια!

@tharis μπαινει η ημερομηνια επιτυχιας και εγω εκανα 3 βδομαδες υπομονη για να το παρω στα χερια.

@nthe δεν με νοιαζει τοσο μη σου κανουν ελεγχο και δεν εχεις μαζι σου τα χαρτια, οσο το χειροτερο σεναριο που δεν θελω καν να το σκεφτομαι. καταλαβαινεις νομιζω! αλλά αφου το εχεις ψαξει τοσο τοτε οκ!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: mastersam13 στις 02/08/2011 1:52 μμ.

Καλώς ήρθες φίλε.
Πάντα όρθιος
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: bonnie στις 02/08/2011 3:14 μμ.

bonneville θα καβαλας, κανεις δεν σε σταματαει, σου κανουν κ χωρο να περασεις!!! τσεκαρισμενο!

με το καλο λοιπον, κ καλοταξιδο!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: Billie στις 02/08/2011 8:45 μμ.

HelenKoR"
Billie"Γιατί έχω την εντύπωση πως δίνουν ένα προσωρινό δίπλωμα; Και νομίζω ότι έχει ισχύ, μέχρι να βγει το κανονικό.
"

σου δωσανε κατι τετοιο? γιατι εμενα οχι. αν ειναι να παω να τους κανω φασαρια!
"


Μου είχαν πει να περάσω να πάρω αν ήθελα (κι ένα παλικάρι από τη σχολή που δίναμε μαζί πήγε και πήρε για έκδοση ασφάλιστρου), αλλά μιας και θα μου ήτο αχρείαστο, βαρέθηκα. Αλλά και στο αυτοκίνητο που έδωσε ο αδερφός μου, πήρε μια βεβαίωση ότι έχει περάσει το δίπλωμαι και αναμένεται έκδοση επισήμου. Αφού κάνουν τόσο καιρό να το βγάλουν οι έρμοι

Επίσης, θα συμφωνήσω ότι είναι ημερομηνία επιτυχίας και όχι έκδοσης, ή τουλάχιστον αυτό γράφει σ'εμένα
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: HelenKoR στις 03/08/2011 9:25 πμ.

Billie"
Μου είχαν πει να περάσω να πάρω αν ήθελα (κι ένα παλικάρι από τη σχολή που δίναμε μαζί πήγε και πήρε για έκδοση ασφάλιστρου), αλλά μιας και θα μου ήτο αχρείαστο, βαρέθηκα. Αλλά και στο αυτοκίνητο που έδωσε ο αδερφός μου, πήρε μια βεβαίωση ότι έχει περάσει το δίπλωμαι και αναμένεται έκδοση επισήμου. Αφού κάνουν τόσο καιρό να το βγάλουν οι έρμοι

Επίσης, θα συμφωνήσω ότι είναι ημερομηνία επιτυχίας και όχι έκδοσης, ή τουλάχιστον αυτό γράφει σ'εμένα"


τους βριζεις ή δεν τους βριζεις? το λοιπον, παλια ειχα διαβασει σε αλλο φορουμ για το εν λογω "προσωρινο διπλωμα". καποιοι λεγανε οτι γινεται, καποιοι αλλοι οχι. ετσι οταν ηρθε η ωρα μου, ρωτησα κι εγω (αν και επι της ουσιας δεν το χρειαζομουν). και μου ειπαν οτι δεν γινεται. οκ, λεω. αλλο ενα ουρμπαν λετζεντ. παμ' παρακατ' .
και τωρα λες οτι γινεται?!? μα, ειναι τοσο δυσκολο να ξερεις 5 πραγματα για την δουλεια σου? ποια πραγματα τα επιτρεπει ο νομος και ποια οχι? σου ειναι τοσο δυσκολο να μην δημιουργεις συγχυσεις?

εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει αν σε σταματησουν οι αστ/κοι και τι χαρτια θα τους δειξεις, αλλά αν -χτυπα ξυλο- συμβει κατι και η ασφαλιστικη το παιξει κινεζος...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: tharis στις 03/08/2011 1:12 μμ.

Όντως λαθος θυμομουν, η ημερομηνια επιτυχιας ειναι. Για Αθηνα δε ξερω, παντως εδω περα δυσκολα να το παρεις σε 2-3 βδομαδες..

Τωρα για την βεβαιωση νομιζω εχει να κανει με τη σχολη αν θα σου δωσουν ενα τετοιο χαρτι.

Οτι και να γινει καλως ηρθες και καλο ταξιδι !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: nthe στις 03/08/2011 1:15 μμ.

Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Σχετικά με το ασφαλιστήριο έχει επάνω το όνομα μου και η ασφαλιστική περιμένει την κάρτα εξέτασης με το επέτυχε και σφραγίδα για να ισχύσει.

Πάντα όρθιοι

Re: Νέος κάτοχος Boneville - Καλώς σας βρήκα  

  Από: Montechristo στις 03/08/2011 4:56 μμ.

Από την στιγμή που προχώρησαν στην έκδοση του συμβολαίου, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο

Η κάρτα έξετασης δεν έχει καμμία ισχύ... Τα προβλήματα είναι δύο:

α) Τι θα δείξεις στου αστυνομικούς σε ενδεχόμενο μπλόκο ( με λίγο ευγένεια και χαμόγελο ξεπερνιέται...)
και
β) Μακριά από μας, εάν γίνει κάποιο ατύχημα....(Τραβόντας το μέχρι να παραλάβεις το δίπλωμα, το οποίο έχει ημερομηνία έναρξης την ημερομηνία επιτυχίας )

Αχρείαστη να είναι η συζήτηση, και πάλι καλά χλμ & πάντα όρθιος!!!!

See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline