Triumph Sprint GT

Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 02/10/2012 12:40 μμ.

Πρώτη φορά στην Triumph εδώ και 1,5 χρόνο με το νέο Sprint GT (μοτοσυκλετιστής από 20 ετών, δηλαδή 30 χρόνια).
Sprint GT, αυτό το εκπληκτικό κατασκεύασμα.
Επειδή μένω στην επαρχία και δεν βλέπω να κινείται το μοντέλλο, υπάρχουν άλλοι "συνμοτοσυκλετιστές" που να το έχουν;
Ας ανοίξουμε κάποια συζήτηση για το θέμα!
Βασίλης Κ.

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: dimchrist στις 02/10/2012 1:28 μμ.

Καλώς ήρθες Βασίλη!
Δυστυχώς το Sprint GT δεν έχει αρκετούς πελάτες μιας και βγήκε πέρυσι αν θυμάμαι καλά. Το είχε πάρει και ο admin. Η κρίση έχει επιρρεάσει πολύ την αγορά μοτοσυκλέτας πόσο μάλλον πιο ιδιαίτερων μηχανών όπως το Sprint GT.
Πάντως Sprint ST υπάρχουν μερικά.

Triple Way

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: NikosV στις 02/10/2012 2:23 μμ.

το εχει ενας στη Λαμια αλλα το πουλαει ..

μπορεις να τον παρεις ανα τηλ. (το οποιο θα το βρεις στο car.gr) και να ανταλλαξετε αποψεις ή για τυχων προβληματα που σου εχουν παρουσιαστει .. !!
γιατι ειστε και λιγοι .. !!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 02/10/2012 8:03 μμ.

NikosV"το εχει ενας στη Λαμια αλλα το πουλαει ..

μπορεις να τον παρεις ανα τηλ. (το οποιο θα το βρεις στο car.gr) και να ανταλλαξετε αποψεις ή για τυχων προβληματα που σου εχουν παρουσιαστει .. !!
γιατι ειστε και λιγοι .. !!
"

τι προβλήματα;βγάζει αυτό το μηχανάκι προβλήματα;(το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι και το μπροστινό του μέρος πιο touring,δηλ. πιο σηκωμένο το τιμόνι και το fairing αφού το στήσιμο της μοτοσυκλέτας και η απόδοση των επιδόσεων μ'αυτή την εκπληκτική σχέση στροφών-απόδοσης είναι touring.Βέβαια είχαν στο μυαλό τους να βγάλουν την trophy...).Πάντως σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και την πληροφορία.
Βασίλης Κ.

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: NikosV στις 02/10/2012 8:49 μμ.

KILIASB"
NikosV"το εχει ενας στη Λαμια αλλα το πουλαει ..

μπορεις να τον παρεις ανα τηλ. (το οποιο θα το βρεις στο car.gr) και να ανταλλαξετε αποψεις ή για τυχων προβληματα που σου εχουν παρουσιαστει .. !!
γιατι ειστε και λιγοι .. !!
"

τι προβλήματα;βγάζει αυτό το μηχανάκι προβλήματα;(το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι και το μπροστινό του μέρος πιο touring,δηλ. πιο σηκωμένο το τιμόνι και το fairing αφού το στήσιμο της μοτοσυκλέτας και η απόδοση των επιδόσεων μ'αυτή την εκπληκτική σχέση στροφών-απόδοσης είναι touring.Βέβαια είχαν στο μυαλό τους να βγάλουν την trophy...).Πάντως σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και την πληροφορία.
Βασίλης Κ."


βασικα δεν ξερω αν εχουν προβληματα ή οχι (ειναι πολυ μικρο το δειγμα για να βγαλουμε καποιο πορισμα .. και απο τα 3 που ξερω οτι υπαρχουν δεν εχω ακουσει τιποτα .. )

καλα χιλιομετρα και καλως ορισες !!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: bonnie στις 02/10/2012 11:30 μμ.

το εχει κ αλλος ενας τυπος με μαλλια κ μπαγκετες στα χερια..
κατσε, θα το δει οπου να ναι το ποστ κ θα μπει...

ωραιο μοτορι παντως.. οσοι το βλεπουν σε βολτες μας, το ζηλευουν κ το γουσταρουν ολοι! κ η συνοδηγος στο πισω καθισμα.. εχει βρει την υγεια της μετα τα ζορικα με το tdm... xexexexe

η αληθεια ειναι οτι δεν πουλησε τοσο πολυ, αλλα δεν εμεινε κ καιρο στην αγορα.. 1-2 σεζον... τωρα εχει σταματησει για να βγει αυτη η γκουμουτσα η καινουρια, το trophy 1200...
κατοχοι st που οδηγησαν κ το gt παντως, βρηκαν αρκετες διαφορες κ ξερω 1-2 που εδωσαν το st k πηραν gt...

καλους δρομους να εχεις, να φχαριστιεσαι το μοτορι σου, κ εδω θα βρεις λιγους αλλα καλους ταξιδευτες, για να συζητησετε τα, ανυπαρκτα οντως, προβληματα κ οχι μονο...

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: johnygalan στις 03/10/2012 9:37 πμ.

Καλώς ήρθες
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 03/10/2012 10:01 πμ.

bonnie"το εχει κ αλλος ενας τυπος με μαλλια κ μπαγκετες στα χερια..
κατσε, θα το δει οπου να ναι το ποστ κ θα μπει...

ωραιο μοτορι παντως.. οσοι το βλεπουν σε βολτες μας, το ζηλευουν κ το γουσταρουν ολοι! κ η συνοδηγος στο πισω καθισμα.. εχει βρει την υγεια της μετα τα ζορικα με το tdm... xexexexe

η αληθεια ειναι οτι δεν πουλησε τοσο πολυ, αλλα δεν εμεινε κ καιρο στην αγορα.. 1-2 σεζον... τωρα εχει σταματησει για να βγει αυτη η γκουμουτσα η καινουρια, το trophy 1200...
κατοχοι st που οδηγησαν κ το gt παντως, βρηκαν αρκετες διαφορες κ ξερω 1-2 που εδωσαν το st k πηραν gt...

καλους δρομους να εχεις, να φχαριστιεσαι το μοτορι σου, κ εδω θα βρεις λιγους αλλα καλους ταξιδευτες, για να συζητησετε τα, ανυπαρκτα οντως, προβληματα κ οχι μονο...

"

μπα,δεν το φέρνουν πια;Εταιρεία με αξιόπιστες μοτοσυκλέτες(αν και οι άλλες είναι σαν το gt) αλλά με περίεργες επενδυτικές πολιτικές...αυτοί ξέρουν τα εν οίκω τους βέβαια!

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 03/10/2012 10:03 πμ.

johnygalan"Καλώς ήρθες "

ευχαριστώ,φίλε συνμοτοσυκλετιστή

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: SilentWed_drums στις 03/10/2012 1:15 μμ.

Αργησα αλλα επιτελους μπηκα παλι στο forum μας! Λογο πηξιματος εχω καιρό να μπω...
Καλως ηρθες και απο εμένα λοιπον!!!
Ειμαι και εγω ενας παααρα πολυ χαρουμενος οδηγος αυτης της καταπληκτικης μηχανης... Σε καθε ταξιδι και σε καθε βολτα που κανω, τοσο ποιο πολυ χαιρομαι για την επιλογή μου. Κανενα προβλημα και καμια αλλαγη δεν θα της εκανα. Ανετη γρηγορη, για τα δικα μου στανταρ βεβαια.
Χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους υπάρχει και αλλος με την ίδια μηχανη! Να σε καλα και θα τα λέμε!

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 03/10/2012 4:26 μμ.

SilentWed_drums"Αργησα αλλα επιτελους μπηκα παλι στο forum μας! Λογο πηξιματος εχω καιρό να μπω.. Καλως ηρθες και απο εμένα λοιπον!!!
Ειμαι και εγω ενας παααρα πολυ χαρουμενος οδηγος αυτης της καταπληκτικης μηχανης... Σε καθε ταξιδι και σε καθε βολτα που κανω, τοσο ποιο πολυ χαιρομαι για την επιλογή μου. Κανενα προβλημα και καμια αλλαγη δεν θα της εκανα. Ανετη γρηγορη, για τα δικα μου στανταρ βεβαια.
Χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους υπάρχει και αλλος με την ίδια μηχανη! Να σε καλα και θα τα λέμε!"

Χαίρομαι, φίλε.
Εγώ το μόνο που έχω αλλάξει είναι την ζελατίνα του fairing βάζοντας την μαμίσια ψηλότερη (η οποία κι αυτή είναι ανεπαρκής) και βέβαια έβαλα και την μαμίσια κεντρική βαλίτζα.

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: SilentWed_drums στις 03/10/2012 5:50 μμ.

KILIASB"
SilentWed_drums"Αργησα αλλα επιτελους μπηκα παλι στο forum μας! Λογο πηξιματος εχω καιρό να μπω.. Καλως ηρθες και απο εμένα λοιπον!!!
Ειμαι και εγω ενας παααρα πολυ χαρουμενος οδηγος αυτης της καταπληκτικης μηχανης... Σε καθε ταξιδι και σε καθε βολτα που κανω, τοσο ποιο πολυ χαιρομαι για την επιλογή μου. Κανενα προβλημα και καμια αλλαγη δεν θα της εκανα. Ανετη γρηγορη, για τα δικα μου στανταρ βεβαια.
Χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους υπάρχει και αλλος με την ίδια μηχανη! Να σε καλα και θα τα λέμε!"

Χαίρομαι, φίλε.
Εγώ το μόνο που έχω αλλάξει είναι την ζελατίνα του fairing βάζοντας την μαμίσια ψηλότερη (η οποία κι αυτή είναι ανεπαρκής) και βέβαια έβαλα και την μαμίσια κεντρική βαλίτζα."

Την βαλιτσουλα (Βαλιτσαρα) την πήρα δώρο εγω. Ειχα βλέπεις και φοβερή πωλητρια... την ζελατίνα θα ήθελα και εγω να την αλλαξω και να βάλω την αλλη την μαμισια,την πιο ψηλη ασ πουμε. Αλλα και με αυτη εσυ δεν είδεσ διαφορα?

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 03/10/2012 10:55 μμ.

[quote="SilentWed_drums":2lfzy8w8]
KILIASB"
SilentWed_drums"Αργησα αλλα επιτελους μπηκα παλι στο forum μας! Λογο πηξιματος εχω καιρό να μπω.. Καλως ηρθες και απο εμένα λοιπον!!!
Ειμαι και εγω ενας παααρα πολυ χαρουμενος οδηγος αυτης της καταπληκτικης μηχανης... Σε καθε ταξιδι και σε καθε βολτα που κανω, τοσο ποιο πολυ χαιρομαι για την επιλογή μου. Κανενα προβλημα και καμια αλλαγη δεν θα της εκανα. Ανετη γρηγορη, για τα δικα μου στανταρ βεβαια.
Χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους υπάρχει και αλλος με την ίδια μηχανη! Να σε καλα και θα τα λέμε!"

Χαίρομαι, φίλε.
Εγώ το μόνο που έχω αλλάξει είναι την ζελατίνα του fairing βάζοντας την μαμίσια ψηλότερη (η οποία κι αυτή είναι ανεπαρκής) και βέβαια έβαλα και την μαμίσια κεντρική βαλίτζα."

Την βαλιτσουλα (Βαλιτσαρα) την πήρα δώρο εγω. Ειχα βλέπεις και φοβερή πωλητρια... την ζελατίνα θα ήθελα και εγω να την αλλαξω και να βάλω την αλλη την μαμισια,την πιο ψηλη ασ πουμε. Αλλα και με αυτη εσυ δεν είδεσ διαφορα?[/quote:2lfzy8w8]
βεβαίως και είδα διαφορά.όμως σε καμμιά περίπτωση δεν είναι η ζελατίνα που χρειάζεται ο αναβάτης που κάνει τουρισμό.μην ξεχνάς ότι εγώ αισίως είμαι 50.την προτίμησα όμως γιατί σε κάθε περίπτωση είναι μελετημένη από την εταιρεία για την συγκεκριμμένη moto,μιας και με την αεροδυναμική και τους στροβιλισμούς δεν παίζουμε!ο αέρας σε βρίσκει περίπου στην μύτη αλλά όλως περιέργως δεν κουνιέται το κεφάλι(αεροδυναμική γαρ).όσο για τον θόρυβο,πάντα σε μακρυνές βόλτες φοράω ωτασπίδες(κάτι που ως γιατρός δεν το συστήνω απλώς αλλά επιμένω-για το θέμα πιστεύω να ανοίξουμε σε κάποια στιγμή θέμα συζήτησης).Συμπερασματικά νομίζω αξίζει τα λεφτά της!
Υ.Γ. όσο για την πωλήτρια...να μου την γνωρίσεις και να της παραχωρήσω για μια βόλτα την αρχοντική θέση του συνοδηγού που έχει το gt.

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: Dennis G. στις 10/10/2012 9:42 μμ.

Καταρχήν καλώς ήρθες Βασίλη στην παρέα μας

και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ !!!!!!!

Όντως δεν είσαστε πολύ με GT, γι αυτό και εμείς με τα ST θα είμαστε κοντά για συμπαράσταση
Είναι πράγματι ωραίες μοτοσυκλέτες, με εκπληκτικούς ( σε τρόπο απόδοσης ) κινητήρες
και κάνουν τα πάντα.

Να είμαστε καλά, πάντα όρθιοι και σύντομα να βρεθούμε σε κάποιο βολτάκι.

Σ.Σ: Αυτό με το 50 άρης....δεν είναι ανάγκη να το σερβίρεις συνέχεια..... κρύβε λόγια
εξάλλου η ηλικία απ την οδήγηση και την διάθεση φαίνεται έτσι ????

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: Barbadinos στις 10/10/2012 11:27 μμ.

Καλώς ήλθες και καλούς δρόμους

Και για να μην αισθάνεσαι μόνος...



http://www.youtube.com/watch?v=ImHxtfDQxA4


Κοντοζυγώνω................
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις