Honda Crossmapa

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 9:16 μμ.

Καλά είσαι απίθανος. Πήρες τη κουβέντα μου τοις μετρητοίς για το ότι θα το αγοράζουν οι σκουτερόβιοι όταν βάλουν DCT? χαχαχα είσαι τουλάχιστον αστείος μέσα στη μανία σου να είσαι πνεύμα αντιλογίας. Λέω απλώς πως θα ήταν ιδανικό για σκουτερόβιους αν είχε αυτόματο κιβώτιο...αλλά ξέρεις η απώλεια της αίσθησης του μεταφορικού λόγου είναι ίδιον ιδιόμορφων εγκεφαλικά ανθρώπων.

Δε με πειράζει να βγαίνεις να λές την παπαριά σου κάθε φορά που λέω κάτι, απλώς απορώ αν πάλι ήταν κλειστά τα φαρμακεία. Διασκεδάζω αφάνταστα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Polymhxanos στις 18/04/2011 9:26 μμ.

Απότι θυμάμαι εσύ χρειάζεσαι γερές δόσεις από ναρκωτικές ουσίες, εγώ προσωπικά ούτε καφέ δεν πίνω, άρα για τα περί φαρμακείων, είπε ο βόθρος στο κοτέτσι...

Και την κουβέντα σου, δεν την πήρα τοις μετρητοίς, διότι δεν θα είχαν καμία αξία τα μετρητά τότε. Απλά μια εξομοίωση έκανα τύπου what if να παίρναμε τον sprinter στα σοβαρά σε αυτά που γράφει... Το άτοπο συμπέρασμα ήταν εκ των προτέρων γνωστό, αλλά λέω κάτσε να γελάσουμε άλλη μια!

Δεν θα το ξανακάνω όμως, γιατί οι εγκεφαλικά πως το είπες, έχουν και μια άλλη ιδιότητα: Δεν είναι σωστό, να κοροιδεύουν τους εκφυλισμένους και γενικά τους εύκολους στόχους σαν και του λόγου σου, δεν φταίνε άλλωστε για την κατάστασή τους...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 9:32 μμ.

Πολυπαπάρα, πάντως έχεις κάνει ένα λάθος. Δε σου φαγα εγώ τη γκόμενα Και μακριά απ' τα ληγμένα ε? Αντε καλό παιδάκι. ντάτσι ντάτσι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: chris.r675 στις 18/04/2011 9:37 μμ.

αν ειναι αυτο μια κατηγορια απο μονο του το τδμ τι ειναι?και πουλαει ακομα!
εγω εχω καταλαβει οτι τα μοντελα που βγαζουν πλεον οι εταιριες ειναι να κανουν λιγο απ ολα!
τωρα αν λεμε το tiger1050 on-off με λαστιχα δρομου,χωρις καμια προδιαγραφη για χωμα,τι να πω.
για μενα δυο ειναι τα ον-οφ πραγματικα,ktm 990 adventure kai gs 1200 kai 800,aaaaa
και το tiger 800 πλεον!
Polymhxanos"Δεν θα αγόραζα ποτέ mega on-off ή όπως αλλοιώς τα λένε, προσωπικά τα θεωρώ απάτη κατηγορία στο σύνολό της, αλλά ακόμα περισσότερο δεν θα αγόραζα ποτέ το...δημιούργημα της Honda.

Sprinter"Πολυπαπάρα,

δε σχολιάζουμε μοτέρ, μηχανή σχολιάζουμε. Αλλά και μοτέρ να σχολιάζαμε, μοτέρ θα σχολιάζαμε όχι τεχνολογίες. Μηχανές καβαλάμε, εμείς τουλάχιστον, δεν αυνανιζόμαστε πάνω από μηχανολογικά εγχειρίδια. Και να σε ρωτήσω κάτι που ρώτησα και έναν άλλον. Φόρουμ για χόντες δεν υπάρχει να πάς να εκτονώνεσαι? Ημαρτον. Πετάς μια παπαριά απλώς και μόνο για να διαφωνήσεις, ώστε μετά να συμφωνήσεις.

ΥΓ. Και ναι, εγώ και το VFR800 μάπα το θεωρώ από τις περισσότερες απόψεις, πλήν αξιοπιστίας κινητήρα γιατί από ηλεκτροπεριφερειακά . Γιατί αμα δε το θεωρούσα θα είχα αγοράσει δαύτο (και το 750 όταν είχα πάρει το 955, που τόσο δυσαρεστημένος έμεινα που πήγα και αγόρασα και το 1050...). Αλλα τούτο εδώ είναι μάπα στο τετράγωνο."
"


τοσο εχθρα δεν μπορω να την καταλαβω!δεν εγραψε κατι ακυρο,λιγο ηρεμα ρε παιδια!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Honda Crossmapa  

  Από: vagtyrp στις 18/04/2011 9:45 μμ.

πήρα και γώ το μοτο και ξενέρωσα από το συγκεκριμένο μηχανάκι.......μας έμεινε το crosstourer 1200 για να δούμε κάτι καλό από την χόντα.....

ίσως είναι κάτι για τους tdmάδες για να αλλάξουν όταν βαρεθούν το δικό τους!






η χόντα πρέπει να κάνει δώρο ένα τέτοιο στο πολυχόντα και να τον κάνει επίσημο spokesman μπας και πουλήσει κανένα!

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 9:53 μμ.

chris.r675"αν ειναι αυτο μια κατηγορια απο μονο του το τδμ τι ειναι?και πουλαει ακομα!
εγω εχω καταλαβει οτι τα μοντελα που βγαζουν πλεον οι εταιριες ειναι να κανουν λιγο απ ολα!
τωρα αν λεμε το tiger1050 on-off με λαστιχα δρομου,χωρις καμια προδιαγραφη για χωμα,τι να πω.
για μενα δυο ειναι τα ον-οφ πραγματικα,ktm 990 adventure kai gs 1200 kai 800,aaaaa
και το tiger 800 πλεον!
Polymhxanos"Δεν θα αγόραζα ποτέ mega on-off ή όπως αλλοιώς τα λένε, προσωπικά τα θεωρώ απάτη κατηγορία στο σύνολό της, αλλά ακόμα περισσότερο δεν θα αγόραζα ποτέ το...δημιούργημα της Honda.

[quote="Sprinter":2mod8i25]Πολυπαπάρα,

δε σχολιάζουμε μοτέρ, μηχανή σχολιάζουμε. Αλλά και μοτέρ να σχολιάζαμε, μοτέρ θα σχολιάζαμε όχι τεχνολογίες. Μηχανές καβαλάμε, εμείς τουλάχιστον, δεν αυνανιζόμαστε πάνω από μηχανολογικά εγχειρίδια. Και να σε ρωτήσω κάτι που ρώτησα και έναν άλλον. Φόρουμ για χόντες δεν υπάρχει να πάς να εκτονώνεσαι? Ημαρτον. Πετάς μια παπαριά απλώς και μόνο για να διαφωνήσεις, ώστε μετά να συμφωνήσεις.

ΥΓ. Και ναι, εγώ και το VFR800 μάπα το θεωρώ από τις περισσότερες απόψεις, πλήν αξιοπιστίας κινητήρα γιατί από ηλεκτροπεριφερειακά . Γιατί αμα δε το θεωρούσα θα είχα αγοράσει δαύτο (και το 750 όταν είχα πάρει το 955, που τόσο δυσαρεστημένος έμεινα που πήγα και αγόρασα και το 1050...). Αλλα τούτο εδώ είναι μάπα στο τετράγωνο."
"


τοσο εχθρα δεν μπορω να την καταλαβω!δεν εγραψε κατι ακυρο,λιγο ηρεμα ρε παιδια![/quote:2mod8i25]

Μάλλον κάνεις λάθος τα quote και δε διάβασες και πιο πρίν.Και τέλος πάντων άστο γιατί δεν ξέρεις με ποιόν έχεις να κάνεις. Είναι ανίατη περίπτωση εδώ και χρόνια.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 9:54 μμ.

Ρε Βάγγο, μηπώς τα παραλές. Μήπως βρήκες το μηχανάκι σου και δε θές να το παραδεχτείς?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: vagtyrp στις 18/04/2011 10:15 μμ.

Sprinter"Ρε Βάγγο, μηπώς τα παραλές. Μήπως βρήκες το μηχανάκι σου και δε θές να το παραδεχτείς? "





ρε θα στο πάρω δώρο και θα μου δώσεις το sprint σου.....έχω μερικά πιστόνια που μου περισσεύουν .....να τα χρησιμοποιήσω και αυτά.......

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 10:19 μμ.

τα πιστόνια μου είναι μια χαρά εμένα... και το κιβώτιο..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: chris.r675 στις 18/04/2011 11:01 μμ.

τα quote μπορει να τα μπερδεψα λιγο αλλα τα διαβασα ολα τα ποστ,εγω απο τα ποστ που διαβασα
δεν καταλαβα κατι αρρωστο,ασε να κρινω εγω με ποιον εχω να κανω,δεν θελω να κρινω κανενα
απο τους δυο,απλα λεω οτι αυτη ηενταση δεν οφελει σε κατι!για το crossmapa της honda!eleos!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 11:06 μμ.

chris.r675"τα quote μπορει να τα μπερδεψα λιγο αλλα τα διαβασα ολα τα ποστ,εγω απο τα ποστ που διαβασα
δεν καταλαβα κατι αρρωστο,ασε να κρινω εγω με ποιον εχω να κανω,δεν θελω να κρινω κανενα
απο τους δυο,απλα λεω οτι αυτη ηενταση δεν οφελει σε κατι!για το crossmapa της honda!eleos!"


καλά, θα μάθεις και εσύ όταν μεγαλώσεις λίγο εδώ μέσα. Πρός το παρόν λέγε λιγότερα και διάβαζε περισσότερα θα ήταν η συμβουλή μου
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: chris.r675 στις 18/04/2011 11:18 μμ.

τι να διαβασω για τα ληγμενα ,για το αν πινει καφε ο πολυμηχανος και ποιος εφαγε την γκομενα του αλλου!
ενα φορουμ μοτοσυκλετας ειναι,χανεσαι να διαβαζεις θεματα 10 σελιδα και οι μισες ειναι για ακυρα θεματα
με το αρχικο,πρεπει να ψαξεις ωρες για να βρεις αυτο που θες,δεν εχω ξανασυναντησει τοσο ανουσια διφωνια!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Honda Crossmapa  

  Από: Sprinter στις 18/04/2011 11:35 μμ.

chris.r675"τι να διαβασω για τα ληγμενα ,για το αν πινει καφε ο πολυμηχανος και ποιος εφαγε την γκομενα του αλλου!
ενα φορουμ μοτοσυκλετας ειναι,χανεσαι να διαβαζεις θεματα 10 σελιδα και οι μισες ειναι για ακυρα θεματα
με το αρχικο,πρεπει να ψαξεις ωρες για να βρεις αυτο που θες,δεν εχω ξανασυναντησει τοσο ανουσια διφωνια!"


μη τα λές σε μένα. Κάθε φόρουμ έχει εναν εξυπνάκια που τρολλάρει για να το πηδάει. Στη συγκεκριμένη μιλάμε για περίπτωση που επιμένει για χρόνια τώρα. Αστο. Εκτός κι αν επιμενεις να το πηδήξεις το θέμα και εσύ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Honda Crossmapa  

  Από: bonnie στις 19/04/2011 12:55 πμ.

εμενα παντως, μ αρεσει να σας διαβαζω ρε...
εκει πανω που λετε κατι για DCT κ τετοια που δεν σκαμπαζω, ξεκινατε μετα να τρωγεστε, κ ειστε σαν τους μπαρμπαδες του μαπετ σοου, που καθονται ψηλα στο θεωρειο κ λενε τα δικα τους!

παντως, οτι κ να λετε, αυτο το ρημαδι, εκτος απο ασχημο, πρεπει να ειναι κ τρομερα αδιαφορο, μετριο κ μαζικο μηχανακι...
tdm φαση... μπορει να μην εχω προσωπικοτητα κ να μην ειμαι κατι ιδιαιτερο, αλλα κανω πολλα κ διαφορα, δεν πολυχαλαω, προτιμησε με γιατι ειμαι honda, εχω μεταπωληση, κ θα κανω κ καλη διαφημιση...

ευχαριστω... δεν μου κανει κουκου για κανενα λογο...

πιθανως ομως, θα κανει σε αρκετους...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Honda Crossmapa  

  Από: guraki στις 19/04/2011 10:47 πμ.

Εχει δικιο ο Sprinter...Εκει που λεμε για την αηδια και την εμετικη προσεγγιση στον ορο μοτοσυκλετα απο την χοντα, μας ανεφερε για τα πιστονια μας...χαχαχαχα