Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

yamaha super tenere, triumph sprint gt!

Συζητάμε τα πάντα για όλα τα μοντέλα των εταιριών.

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: yamaha super tenere, triumph sprint gt!

Δημοσίευσηαπό bonnie » 19 Απρ 2011, 12:36

κατι για τενερε ελεγε το θεμα, οεο!!

ευτυχως σε αυτο το φορουμ εχουμε ζευγαρια που σπανε την βαρεμερα των τεχνολογικων κ ατελειωτων θρεντ..

μουλτιμιξερ - ινκογκνιτος
και τωρα Νεο!
κοκκινοποδαρος - μαγειρας!!
:gogo: :gogo: :gogo:

ωραια ποστς.. χωρις ορθογραφικα.. με καλη συνταξη... μ αρεσετε... :happyface: :happyface:
στριβω, αρα υπαρχω... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: triumph thruxton black racer

Δημοσίευσηαπό bonnie » 19 Απρ 2011, 12:37

Sprinter έγραψε:
redfoot έγραψε:αλλα με γνωσεις ψυχιατρικής

αστον αυτόν, έχουμε άλλον να σου γνωρίσουμε εδώ μέσα

εχουμε αρκετους... :happyface:
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό doohan » 19 Απρ 2011, 12:45

....
Τελευταία επεξεργασία από doohan και 19 Μάιος 2011, 15:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM-RC8
Όνομα: Μάγειρος

Δημοσίευσηαπό redfoot » 19 Απρ 2011, 13:01

Υπαρχουν περιπτωσεις όπου ενα οδοντοφατνιακο αποστημα επεκτείνεται προς τον εγκεφαλο κ προκαλει διαταραχες με παρομοια συμπτωματα με τα δικά σου :p
κ πιο συγκεριμενα:
- εμφανη αδυναμία σκέψης κ συγκεντρωσης
- λίμναση ιδεων, ιδεοληψίες
- παραληρηματα κ εφιαλτικα ονειρα με πρωταγωνιστές Ιάπωνες :D
- πυρομανία (με εμφαση στην καυση περιοδικών που αφορουν τους 2 τροχους :) )

Προσοχη γιατι το επομενο σταδιο είναι καλπαζουσα εγκεφαλική παράλυση :D
και κρίνω πως δεν αργεί :frrr:

υγ:ελα οποτε θες να σε καθαρίσω :lol: που ξερεις μπορει να καθαρίσει και το μυαλό λιγουλακι :frrr:
the road is made clear when viewed from above..
Άβαταρ μέλους
redfoot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Speed triple
Όνομα: Xristos

Δημοσίευσηαπό bonnie » 19 Απρ 2011, 13:06

redfoot έγραψε:Υπαρχουν περιπτωσεις όπου ενα οδοντοφατνιακο αποστημα επεκτείνεται προς τον εγκεφαλο κ προκαλει διαταραχες με παρομοια συμπτωματα με τα δικά σου :p
κ πιο συγκεριμενα:
- εμφανη αδυναμία σκέψης κ συγκεντρωσης
- λίμναση ιδεων, ιδεοληψίες
- παραληρηματα κ εφιαλτικα ονειρα με πρωταγωνιστές Ιάπωνες :D
- πυρομανία (με εμφαση στην καυση περιοδικών που αφορουν τους 2 τροχους :) )

Προσοχη γιατι το επομενο σταδιο είναι καλπαζουσα εγκεφαλική παράλυση :D
και κρίνω πως δεν αργεί :frrr:

υγ:ελα οποτε θες να σε καθαρίσω :lol: που ξερεις μπορει να καθαρίσει και το μυαλό λιγουλακι :frrr:

:bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό doohan » 19 Απρ 2011, 13:15

.......
Τελευταία επεξεργασία από doohan και 19 Μάιος 2011, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό galileos » 19 Απρ 2011, 14:09

Άντε να έρθει το Μ. Σάββατο να αναστήσομε ... :yessir:
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
Άβαταρ μέλους
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger SE

Δημοσίευσηαπό redfoot » 19 Απρ 2011, 14:14

Γεια σου ρε Κολόμβε αμπελοφιλόσοφε που θα με διδάξεις για Ταξίδια κ βιβλία, δυο απο τα αγαπημενα μου χομπυ :D
αΣ πεσουν παρακαλω οι τιτλοι τελους, και καλη αναρρωση :bye:
Άβαταρ μέλους
redfoot
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 19 Απρ 2011, 20:39

redfoot έγραψε:αΣ

iphone πάλι φαντάζομαι ε? Να μη τρομάξω πάλι? Κι αυτό χόμπι?
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό redfoot » 19 Απρ 2011, 21:13

μπουουουυου :twisted: :twisted:
αν είναι να τρομαζει ο αρχηγος κοβω το άι και να μπαινω μονο απ το λαπ :D
ΣσσωωωστόσσσσσσσΣΣΣ?? :D
Άβαταρ μέλους
redfoot
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό doohan » 20 Απρ 2011, 00:35

Πριν ξεκινήσω να γράφω το Παρόν κείμενο προβληματιζόμουνα πώς να σου δώσω να καταλάβεις τον ορισμό του εγωισμού. Αναζήτησα λοιπόν ως γνήσιος Κολόμβος και αμπελοφιλόσοφος έναν ορισμό,τον οποίο η νοητική μαλάκινση των εγκεφαλικών κυτάρων σου θα σου επιτρέψει να κατανοήσεις τι προσπάθω να σου πω!!

Αφορμή για να γράψω είναι το γεγονός που έπεσε πρόσφατα στην αντίληψή μου.'Οτι δηλαδή Θέλεις πάντα να έχεις λόγο ασχέτος αν είναι άνευ ουσίας....Ιδιαίτερα τον τελευταίο,που είναι και το φόρτε της ιδιάζουσας εώς σοβαρής Μαλακίας που σε διακατέχει!!!

Αλλά πριν αναζητήσω την αιτία αυτής της συμπεριφοράς σου θα ήθελα να αναφέρω κάποια στοιχεία για τη θεραπευτική. Η θεραπευτική, ως θεία του Ασκληπιού τέχνη και επιστήμη, δημιουργήθηκε από την ανάγκη αντιμετώπισης των νόσων που προσβάλλουν τους ανθρώπους και εν γένει όλους τους ζωντανούς οργανισμούς του πλανήτη μας νοήμοντες ή και ηλίθιους ενίοτε.Μέσα από το πέρασμα των αιώνων δημιουργήθηκαν διάφορες σχολές θεραπευτικής αντιμετώπισης περιπτώσεων σαν και την δική σου!!Άλλες σχολές ασχολήθηκαν με την αντιμετώπιση μόνο των συμπτωμάτων χορηγόντας ναρκωτικά ή ρίχνοτας κανένα μπινελίκι!!!Και άλλες ασχολήθηκαν με τον άνθρωπο συνολικά, προσπαθώντας να αντιμετωπίσουν μαζί με τα συμπτώματα και τις εσωτερικές δυσλειτουργίες του οργανισμού που τα προκαλούσαν. Προσωπικά πιστεύω ότι ο δεύτερος τρόπος ίασης είναι σωστότερος και για αυτό προσπαθώ να σου αναλύσω με το γραπτό αυτό!Τώρα κατά πόσο η εγωιστική σου υστερία θα σου επιτρέψει να καταλάβεις, εξαρτάται από το πόσο Μαλάκας είσαι!!Και μια και το συνεχίζεις αποφάσισα να κάνω μια προσπάθεια.

Στην προσπάθειά μου να εκφράσω απλά την άποψή μου αισθάνθηκα ότι απλά ήδη έχεις σχηματίσει αρνητική άποψη για το πρόσωπό μου,οπότε αποφάσισα να δω μέχρι ποιό σημείο μπορεί να φτάσει η Ηλιθιότητα κάποιου έτσι ώστε να ικανοποιήσει τις εγωιστικές του ορέξεις με γενικές και αόριστες Παπαρολογίες(Τον όρο αυτό τον δανείστηκα από τον sprinter)! Άρχισα λοιπόν,ξεκίνησα να μελετώ όλα τα πόστ τα οποία ανήρτησες. Μετά από σύντομη μελέτη κάτι το οποίο δεν τιμητικό(όπως εγωιστικά θέλεις να πιστεύεις)...Ουδέτερο θα έλεγα καλύτερα εγώ,αλλά είπαμε η εγωιστική σου έξαρση σε κατευθήνει και όχι η λογική σκέψη δλδ της πλήρης κατανόησης μια σειράς γραμμάτων-λέξεων-φράσεων και ολοκληρωμένων νοημάτων!!'Οπως προείπα λοιπόν μερικά λεπτά μελέτης των απόψεων σου που δεν συνάδουν σε επίπεδο επιστήμονα...Ιατρού δλδ, σε αρκετά σημεία δεν ήμουνα ευχαριστημένος. Προσπάθησα σε όλα αυτά τα πόστ να διατηρώ κριτική σκέψη και να είμαι όσο το δυνατόν απροκατάληπτος παρατηρητής, όπως απαιτούν οι αρχές μου αλλά και η παιδεία μου που με τόση εγωιστική μανία προσπαθείς να υποβιβάσεις(Γιατί άραγε).Ένα μη αρεστό σημείο στην όλη κουβέντα μας είναι ότι θεωρείς τον συνομιλητή σου ολιγονοικό όων,έτσι απλά για να ικανοποιήσεις τις άρρωστες εγωιστικές σου ορέξεις οι οποίες θα έλεγα ότι εμπεριέχουν εκτός από άτοπες εξυπνάδες,ηλιθιότητες,μαλακίες και μια σοβαρή ένδειξη παρανοητικού αυνανισμού...Κατα συρροήν Μαλάκας θα έλεγα καλύτερα στη απλή καθομιλουμένην.Ήδού γεννάτε το ερώτημα:Είναι τελικά η επιστήμη ικάνη να υπερυσχήσει της Παιδείας?Σοβαρό αλλά μάλλον δισνόητο ερώτημα για έναν επιστήμονα του επιπέδου σου!!! Ένα άλλο ήταν ότι σε πολλές περιπτώσεις σαν και την δική σου υπήρξε άμεση αλλαγή στον τρόπο σκέψης και λειτουργίας του εκάστοτε παπαρολόγου. Στις περισσότερες περιπτώσεις επιτυχία θεωρούνταν η ύφεση κάποιων συμπτωμάτων οξίας εγωιστικής παράνοιας που κατά καιρούς εμφανίζουν μερικά μέλη εδώ μέσα,χωρίς να απαιτούνταν ιδιαίτερη προσπάθεια

Επειδή λοιπόν δεν ήμουνα ευχαριστημένος με αυτήν την κατάσταση προσπάθησα να εμβαθύνω στη μελέτη του ψυχισμού σου αλλά και του υπέρμετρα βλακώδους τρόπου σκέψεις σου,ο οποίος οφείλω να πω με προβληματίζει ιδιαίτερα!!Ωρέ που πάμε Ωρέ!!!. Το αποτέλεσμα αυτής της έρευνας, έδωσε πολλά στοιχεία για τα ήδη υπάρχοντα εγωιστικά προβλήματα που σε ταλαιπωρούν. Το σημαντικό αυτό επιστημονικό συμπέρασμα λέω να το ονομάσω«Οξία εγωιστική παρανόησης των υποκειμενικών-αντικειμενικών όρων». Σε λίγα χρόνια προβλέπω το δοκίμιον τούτο να άρχισει να διδάσκεται επίσημα σε όλα μεγάλα Πανεπιστήμια Παγκοσμίος ως βασικός κορμός στη διδασκαλία του μαθήματος της Ψυχανάλυσης.

Αλήθεια πως θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε την παραπάνω συμπεριφορά όταν προέρχεται από άτομα που ασχολούνται με τη θεραπεία ατόμων και τη διδασκαλία της Ψυχανάλυσης ως χόμπι; Είναι αυτονόητο ότι η βάση τέτοιων πράξεων είναι ο εγωισμός. Αναρωτιέμαι, λοιπόν, γιατί δεν μπόρεσαν αυτοί οι άνθρωποι, που τόσο πολύ μιλάνε για θεωρία(γενικότητες και λόγια του αέρα)αλλά και ψυχιατρική να θεραπεύσουν το δικό τους εγωιστικό κομμάτι; Η επιστημονική κοινότητα έχει κάποιες απαντήσεις για αυτό?. Η αδυναμία εφαρμογής της θεραπείας σε βάθος, εξαιτίας της έλλειψης των κατάλληλων μεθοδολογικών εργαλείων(δεν μου επιτρέπω να σου πω κατι παραπάνω μέρες που είναι,όπως επίσης ότι σέβομαι και τις Κυρίες αναγνώστριες του forum), είναι η κύρια αιτία για το ότι δεν μπορείς να θεραπεύσεις το δικό σου εγωιστικό κομμάτι.

Θα ήθελα να σου αναφέρω ως παράδειγμα για να γίνει κατανοητή η άποψη μου:
Ας υποθέσουμε ότι υπήρχε ένας παπάρας πολύ κάθετος και εγωιστικά ισοπεδοτικός!!Επιστημονικά δικτατορικός θα έλεγα καλύτερα. Αυτός λοιπόν ο τύπος θεωρεί τον εαυτό του πολύ δυνατό ως προσωπικότητα.Θέλει λοιπόν οι πάντες γύρω του να τον υπακούν απόλυτα, να τον σέβονται και να μην έχουν αντίθετες απόψεις από τις δικές του.Δεν νομίζω ότι είναι λογική και υγειής σειρά αυτή!Άρα λοιπόν δεν μου δίνεις άλλη επιλογή από το να συγκρουστώ υποκειμενικά μαζί σου εώς ότου αναγνωρίσεις την αδυναμία σου να ελέχξεις το εγωκεντρικό και λιγονόητο τρόπο σκέψης σου αλλά και εκφραση αυτού!!

Είναι ευνόητο, λοιπόν, ότι ως μέλη της κοινότητας ταύτης, για να μπορέσουμε να συνεργαστούμε αρμονικά μεταξύ μας χρειαζόμαστε να αναγνωρίσουμε και να ελαχιστοποιήσουμε το δικό μας εγωιστικό κομμάτι. Θέλω να πιστεύω ότι το επόμενο αμέσως διάστημα(αρκεί κάποιος να σου ερμηνεύσει το τί σου γράφω,γιατί πιστεύω ότι το κείμενο αυτό είναι δισνόητο για απαίδευτους<<δήθεν>>επιστήμονες) θα σου είναι πιο εύκολο, γιατί η συνεχής νέα γνώση που μπορεί να την βρείς ακόμα και σε ένα σουβλαντζίδικο σου δίνει όλο και περισσότερες δυνατότητες για αποτελεσματικές θεραπευτικές παρεμβάσεις στο εγώ σου. Οι αλλαγές αυτές θα έχουν σαν αποτέλεσμα την αλματώδη ανάπτυξη του εγκεφάλου σου και ίσως κάποια μέρα καταλάβεις οτι η Παίδεια δεν έχει σχέση με το εκπαιδευτικό σύστημα αλλά με τον Άνθρωπο

Σου εύχομαι λοιπόν Ταχεία ανάρρωση :bye:

Κολόμβος ή αμπελοφιλόσοφος ή Σουβλαντζής ή Μάγειρος

Υ.Γ.Συγνώμη διά τη Σινδόνην Κυρίες και Κύριοι
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό tharis » 21 Απρ 2011, 01:15

Γεια σου ρε Γιατρε!! :happyface:

:hail: :hail:
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Όλα τα μοντέλα)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες