SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!

SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: vagtyrp στις 13/09/2010 8:20 μμ.

Επειδή ο μιχαλάκης είναι παραπονιάρης, σας αναφέρω πώς πέρασα 2 ώρες πάνω στο νέο sprint..........με τη βοήθεια του κ παπαδημητρόπουλου της intermoto και του κώστα από την ηλιοφίλ, κατάφερα να το έχω για 2 ώρες μεταξύ των περιοδικών μοτο και 0300 όπως μου είπαν....ειδού οι εντυπώσεις μου με τη μικρή πείρα που έχω πάνω στους 2 τροχούς..

Λοιπόν το μηχανάκι είναι πολύ καλό. το μοτερ γραμμικό με τον καταπληκτικό ήχο της triumph ατόφιο! θέση οδήγησης σκυφτή αλλά όχι όπως του st και όχι όπως του tiger φυσικά. η θέση του συνεπιβάτη μεγάλη και άνετη. βαλίτσες πολύ μεγάλες και η εξάτμιση δεν είναι τόσο χάλια όσο δείχνει στις φωτογραφίες χωρίς τις βαλίτσες πάνω. τώρα το κόστος περιορίζεται στα 13600, γιατί το μοτέρ είναι το ίδιο με το sprint st, 1050 δηλαδή με 5 άλογα παραπάνω,στα 130. δεν έχει άξονα, δεν ρυθμίζεται η ζελατίνα και δεν έχει θερμενόμενα.
οι αναρτήσεις διαφημίζονται για το πόσο καλά διαβάζουν τις ανωμαλίες του δρόμου και οφείλω να ομολογήσω ότι δεν άφησα ούτε μια ανωμαλία να μου ξεφύγει χωρίς να νιώσω το παραμικρό πόνο στη μέση, που με το τίγρη το νιώθω μέχρι τον αυχένα.οι μπροστά ρυθμίζονται με κλειδί ( μαλακία αλλά το ίδιο είναι και στο τίγρη) και οι πίσω με μοχλό με το χέρι, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. τα όργανα μια χαρά για μένα, λιτά.( στροφόμετρο και ταχύμετρο αναλογικά )
σήμερα φύσαγε πάρα πολύ αλλά πήγαινα με 200 στην εθνική και το άντεχα μια χαρά. με το τίγρη ούτε 150 δεν θα πήγαινα. μπήκα από μαλακάσα για λίγες στροφές, δεν κατάλαβα από πού πέρασα αλλά κατέληξα άγιο στέφανο με αρκετό στροφιλίκι.
το επέστρεψα μέσα από άγιο στέφανο , κηφησιά κλπ, μέσα στην κίνηση, 1η, 2α όλη την ώρα και ήταν μια χαρά, αν εξαιρέσουμε την ζέστη στον πισινό μου. γνωστό θέμα στο sprint st, λένε ότι βελτιώθηκε τώρα.ίσως μου φαινόταν περίεργο γιατί στο τίγρη το νιώθω στο δεξί πόδι μόνο.
πήγα εκεί που το πήρα, συμφωνήσαμε να του δώσω το τίγρη για 8500ευρώ, τα 5500 πάνε στη εξόφληση και τα 3000 προκαταβολή για το νέο! με μια μικρή επιφύλαξη μη μου δημιουργήσουν πρόβλημα από την τράπεζα..............φτου φτου...πιπέρι στο στόμα....
μέχρι τη παρασκευή θα παραδώσω το τίγρη μάλλον ( δεν το έχω αποφασίσει ακόμα 100% οπότε μη ρωτάτε για αξεσουάρ κλπ)...και θα περιμένω κανα μήνα μιας και είναι καινούργιο και υπάρχουν μόνο 2 διαθέσιμα σε ασημί....εγώ θέλω το μπλέ ...........μακάρι να κάνω καλή επιλογή....

μη μου πείτε καλορίζικο γιατί είναι γρουσουζιά!!!!!!!!!!!!!!!θα μου το ασημόσετε από κοντά! έχει ντουλαπάκι δεξιά στο φέρινγκ.....δέχομαι από 100 ευρώ και πάνω.... :mrgreen:

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: makis30 στις 13/09/2010 8:33 μμ.

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 8:34 μμ.

Δεν είναι μπλέ, μελιτζανί είναι.....

Η θέση οδήγησης, αν δεν έχει χαμηλώσει πολύ η σελα, που απότι σε κόβω όχι, πρέπει να είναι ίδια με του ST (με τα ψηλότερα κλιπ-ον από το 2007 καί δώθε). Τα πηρούνια ρυθμίζουν μόνο προφόρτιση όχι με κλειδί με τεράστιο κατσαβίδι και πολλη προσοχή. Θερμενόμενα θα παίρνει εξτρα όπως το ST. Δυστυχώς κρίνοντας από τη φωτό η προστασία από τον αέρα μοιάζει η ίδια (καλύτερη βέβαια από του Τίγρη αλλά όχι ιδανική για τουριστικό μηχανάκι).

Οσον αφορά τη μέση, σημασία παίζει πολύ μεγάλη και η λίγο σκυφτή στάση, πράγμα που το φωνάζω χρόνια αλλά κανείς δε μ' ακούει γιατί όλοι νομίζουν πώς τα τελείως όρθια είναι πιο άνετα.... Από μια ταχύτητα και πάνω η λίγο σκυφτή θέση είναι σαφώς πιο άνετη αλλά τι να λέω τώρα.. στην Ελλάδα βρισκόμαστε. Πάντως να ξέρεις πώς αν φέρεις το αμορτισέρ εκεί που πρέπει για να μην πλέει το μηχανάκι, κάποια άνεση θα χαθεί.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: jimdom στις 13/09/2010 9:02 μμ.

Αλλα να γραφει triumph η μπροστινη δαγκανα!!!
Γιατρε οτι σου αρεσει καλυτερα...

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: doohan στις 13/09/2010 10:28 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: vagtyrp στις 13/09/2010 10:39 μμ.

νίκο δεν ξέρω για τη θέση, ίσως πρέπει να οδηγήσω και το st, αλλά από ότι λένε είναι λίγο πιο όρθια.


jimdom"Αλλα να γραφει triumph η μπροστινη δαγκανα!!!
Γιατρε οτι σου αρεσει καλυτερα..."

μητσάρα είναι ιμιτασιόν...γιαυτό...


παίδες αύριο πάω στη τράπεζα να ρωτήσω τί χρωστάω για το τίγρη, και αν δεν αλλάξω γνώμη τελευταία στιγμή τη παρασκευή θα παραδώσω το τιγράκι μου.........παράδοση του νέου σε κανα μήνα, θα ξέρω αφού οριστικοποιηθεί η δουλειά.....μέχρι τότε για να μη πάθω σύνδρομο στέρησης, θα μου δίνετε τα δικά σας...από 3 μέρες ο καθένας....λοιπόν πρώτα του νίκου, μετά του πέτρου( καλά αυτό το πέρνω όποτε θέλω ), μετά του μήτσου, άντε και του γερμαναρά.....


στο αρχικό ποστ ξέχασα να αναφέρω ότι το γκάζι δεν σκορτσάρει καθόλου, όπως στο τίγρη, έγινε λίγο γιαπονέζικο και δεν χρειάζεται να παίζεις με το συμπλέκτη σε χαμηλές ταχύτητες, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο με το st,και επίσης ο συμπλέκτης είναι πολύ μαλακός και ξεκούραστος.

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 10:54 μμ.

Μαλακός είναι και στο ST. Ο ψεκασμός είναι βελτιωμένος υποτίθεται. Η θέση οδήγησης πρέπει να είναι ουσιαστικά η ίδια.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: vagtyrp στις 13/09/2010 10:56 μμ.

νίκο, αν το αποκτήσω έχεις την πρώτη βόλτα......να μου πείς εντυπώσεις!

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: doohan στις 13/09/2010 10:58 μμ.

.................
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 11:01 μμ.

Με ντίζα πρέπει να είναι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: vagtyrp στις 13/09/2010 11:02 μμ.

χωρίς να το κοίταξα νομίζω με ντίζα πετράν!

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: Dennis G. στις 14/09/2010 12:05 πμ.

Φιλαράκι σου πάει ΤΡΕΛΛΑ !!!!!!!!!

και η Triumph στην προσπάθεια της να λανσάρει το νέο GT στην αγορά..........

το στήνει απ' ότι βλέπω στην φωτό δίπλα στην πρώην δικιά μου............

Τυχαίο........ Δεν νομίζω

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: bonnie στις 14/09/2010 12:11 πμ.

ωραιο ρε βαγγελη... πολυ μ αρεσει αυτο το μηχανακι!! κ σου παει κ ωραιοτατα!
αντε, να αναβαθμιστεις... να γλιτωσεις κ αλλα τυχον προβληματα που μπορει να σου φερει ο τιγρης.. πολλους ματιασμενους ακουω τωρα τελευταια!

το ειδα απο κοντα στο δρεπανο προχτες κ ενθουσιαστηκα!!! δεν ξερω ποιος το ειχε... gt πρεπει να τανε θαρρω...

αντε, με το καλο! ..ν αλλαξεις την δαγκανα ομως, ε?
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: ATN PANOS στις 14/09/2010 12:14 πμ.

εμενα μου αρεσει πολυ παντως.
αλλα δεν ειναι τις ηλικιας μου, και για την δουλεια που το θελω.

βαγγελη οτι κανεις, καντο με προσοχη και σκεψη!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: SPRINT GT!!!!!!!!!!!!!  

  Από: johnygalan στις 14/09/2010 12:22 πμ.

Ομορφο είναι και ωραίο χρώμα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"