Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?

Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 08/07/2010 8:28 μμ.

H απορια μου μεσα σε μια επικεφαλιδα θεματος.....

Τυχαινει να πωλειται το Tiger 1050 με το καινουργιο κοντερ 6ος-2010 πρωτη αδεια με 500χιλ.Ποιος ο λογος θα μου πειτε να παρεις εκθεσιακο?Ειναι το μοντελο με abs με 500χιλ και πωλέιται ενα χιλιαρικο κατω απο την τιμη του,οσο παιρνεις καινουργιο το χωρις abs.Αλλος ενας λογος ειναι οτι....ο πρωτος που τον πηρε βολτα ημουν εγω,ειχε μολις 5χιλ στο κοντερ του.

Ο μαγαζατορας μαλιστα ηρθε μαζι μου για να βεβαιωθει οτι δεν θα ξεπερασω τις 3500-4000 στρ.(γμτ! ) και θα θελα να πιστευω οτι το ιδιο εκανε και με επομενους αναβατες.

Εσεις τι γνωμη εχετε?
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: vagtyrp στις 08/07/2010 8:37 μμ.

με το καλό να το αποκτήσεις φίλε.....με 500χλμ μόνο άμα κανένας μάλαξ το έριξε μπορεί να έχει κάτι!
φυσικά να καλυφθείς και από την 2ετή ή 3ετή εγγύηση, για τυχόν κακοτοπιές.
εγώ θα το έπαιρνα, και με το έξτρα χιλιάρικο θα το γέμιζα με αξεσουάρ, όχι από αυτούς φυσικά αλλά από το εξωτερικο, της αρεσκείας μου!

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: chris34 στις 08/07/2010 9:39 μμ.

vagtyrp"με το καλό να το αποκτήσεις φίλε.....με 500χλμ μόνο άμα κανένας μάλαξ το έριξε μπορεί να έχει κάτι!
φυσικά να καλυφθείς και από την 2ετή ή 3ετή εγγύηση, για τυχόν κακοτοπιές.
εγώ θα το έπαιρνα, και με το έξτρα χιλιάρικο θα το γέμιζα με αξεσουάρ, όχι από αυτούς φυσικά αλλά από το εξωτερικο, της αρεσκείας μου! "


+1050
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: tharis στις 08/07/2010 11:47 μμ.

Εδω παντως στη Θεσσαλονικη οταν πουλησαν το street R που ειχαν και πηραν καινουργιο, το εστρωσαν οι ιδιοι πριν το δωσουν για test ride..

Εισαι σιγουρος οτι εκανε το ιδιο και με τους υπολοιπους.. ? ΑΝ οχι, δε νομιζω να το λυπηθηκαν ..

Παρολα αυτα κι εγω θα το σκεφτομουν για ενα χιλιαρικο κατω.. Αν και αγοραζοντας καινουργιο αν εχεις π.χ 500 ευρο δωρα.. η διαφορα μειωνεται στο μισο ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: tharis στις 08/07/2010 11:49 μμ.

vagtyrp"με το καλό να το αποκτήσεις φίλε.....με 500χλμ μόνο άμα κανένας μάλαξ το έριξε μπορεί να έχει κάτι!
φυσικά να καλυφθείς και από την 2ετή ή 3ετή εγγύηση, για τυχόν κακοτοπιές.
εγώ θα το έπαιρνα, και με το έξτρα χιλιάρικο θα το γέμιζα με αξεσουάρ, όχι από αυτούς φυσικά αλλά από το εξωτερικο, της αρεσκείας μου! "


Επισης τα 1000 ευρο θα τα εβαζα στην ακρη ... αλλιως αν μου περισσευαν θα επερνα καινουργιο ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 09/07/2010 9:15 πμ.

vagtyrp"με το καλό να το αποκτήσεις φίλε.....με 500χλμ μόνο άμα κανένας μάλαξ το έριξε μπορεί να έχει κάτι!
φυσικά να καλυφθείς και από την 2ετή ή 3ετή εγγύηση, για τυχόν κακοτοπιές.
εγώ θα το έπαιρνα, και με το έξτρα χιλιάρικο θα το γέμιζα με αξεσουάρ, όχι από αυτούς φυσικά αλλά από το εξωτερικο, της αρεσκείας μου! "


Αυτο σκεφτομαι και γω να κανω,αλλα οχι αμεσως,σιγαααα σιγα.
Βασικα πηγαινα προς το μοντελο χωρις abs για το λογο του ενος χιλιαρικου κατω και αυτο ετσι οπως εγινε με βολευει καπως απλα εχω καποιες μικρες αμφιβολιες για το πως στρωθηκε μετα απο εμενα.Αυτο με την εγγυηση σκεφτομαι και γω και δελεαζομαι πολυ να την παρω.

@tharis Και κει θα μου κανει δωρα λογω του οτι ειναι καινουργιο το μηχανακι.Οσο γαι το χιλιαρικο....θα πεσει πανω εξατμισονι,καγκελακια,τιμονακι σενιο και μανετες μαυρες harris.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: Cpt. Haddock στις 09/07/2010 10:57 πμ.

TRIUMPHAKIAS"H απορια μου μεσα σε μια επικεφαλιδα θεματος.....
Τυχαινει να πωλειται το Tiger 1050 με το καινουργιο κοντερ 6ος-2010 πρωτη αδεια με 500χιλ.Ποιος ο λογος θα μου πειτε να παρεις εκθεσιακο?Ειναι το μοντελο με abs με 500χιλ και πωλέιται ενα χιλιαρικο κατω απο την τιμη του,οσο παιρνεις καινουργιο το χωρις abs.Αλλος ενας λογος ειναι οτι....ο πρωτος που τον πηρε βολτα ημουν εγω,ειχε μολις 5χιλ στο κοντερ του.

Ο μαγαζατορας μαλιστα ηρθε μαζι μου για να βεβαιωθει οτι δεν θα ξεπερασω τις 3500-4000 στρ.(γμτ! ) και θα θελα να πιστευω οτι το ιδιο εκανε και με επομενους αναβατες.
Εσεις τι γνωμη εχετε? "


Νομιζεις οτι όσοι καβαλανε ενα μηχανακι για τεστ ride απο την αντιπροσωπία το σκίζουν; Τρίχες. Πάρτο αφοβα και τα 500 καντα αξεσουάρ/εξοπλισμο
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: Sprinter στις 09/07/2010 11:09 πμ.

Εγω αυτά από τεστ ραιντ δε θα τα φοβόμουνα. Τα δημοσιογραφικά όμως Και πολλές φορές είναι το ίδιο μηχανάκι κυρίως αν το μοντέλο ειναι καινούργιο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 09/07/2010 12:47 μμ.

Πηγα και το ειδα σημερα απο κοντα....ερωτας παιδες!

Εχει μεχρι και το εργοστασιακο γρασσο στην αλυσιδα,παιζει και να μην εχει πλυθει ακομα πρωτη φορα.Ειναι αγρατζουνιστο και δεν εχει καμμια διαφορα απο της βιτρινας (μεχρι και τα λαστιχα,παροτι πατημενα εχουν ακομα στο πελμα τα μικρα κομματακια ελαστικου που εξεχουν.).

Εχει εγγυηση τρια χρονια επισης και τελη κτλ πληρωμενα.Το θεμα ειναι οτι δεν παιρνει SS ανταλλαγες και πρεπει να δωσω την δικια μου ξεχωριστα.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: ATN PANOS στις 11/07/2010 11:38 πμ.

εγω βασικα δεν θα το επαιρνα.

οχι οτι εχει απαταιτητα κατι,αλλα αν κατα τυχη παθει αργοτερα καποια τυχαια
ζημια,θα με ετρωγαν οι σκεψεις μου γαι την ορθοτητα τις επιλογης μου!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: epistimon στις 11/07/2010 12:43 μμ.

ο τροπος πληρωμης της μηχανης πως θα γινει?αν το παρεις με το προγραμμα της triumph που εχει εως 36 ατοκες τοτε μια χαρα.αν ειναι να το πληρωσεις ολο το ποσο επιτοπου ειναι λιγο ζορι.μπορει να γλυτωνεις 1000 ευρω αλλα σου φευγουν 10500 απο την τσεπη μια και εξω.εγω το πηρα καινουργιο με 7000 προκαταβολη και 140 για 36 μηνες ατοκα.και μου εμειναν και λεφτα για οτι εξτρα θελω και η αποπληρωμη του δεν με βαρενει στην τσεπη και τοσο καθε μηνα.

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 11/07/2010 4:21 μμ.

Κατι τετοιο σκεφτομαι να κανω και γω φιλε epistimon.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: triplepower στις 20/07/2010 9:49 μμ.

Τωρα προσφατα ειχαμε test ride στη Πατρα........θα σου ελεγα ενα ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ ΟΧΙ (καταλαβαινείς! ) αλλα αφου λες για 500χλμ τοτε δε νομιζω να το εχουν σκισει.κ εχω ειχαν ενα Street με 600χλμ αλλα δε το καβαλησε κανεις εκτος του υπευθευνου ο οποιος δεν εκανε τη παραμικρη μλκια.....

Re: Θα αγοραζατε μηχανη απο test rides?  

  Από: vendetta στις 25/08/2010 11:32 πμ.

ποτε δε θα επαιρνα test drive μηχανη η αυτοκινητο.καινουριο να ξερω οτι εγω θα ειμαι ο πρωτος που θα το οδηγησει,κι οτι λαθος κανω να ξερω οτι εγω το εκανα.