Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

8esh odhghshs mhxanhs street tripe

Συζητάμε τα πάντα για όλα τα μοντέλα των εταιριών.

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

8esh odhghshs mhxanhs street tripe

Postby panostreet triple » 03 Jul 2010, 10:05

Kalhspera pedia k apo mena eime neos katoxos mhxanhs street triple k exw mhnei polh euxaristhmenos me to moto... An k to strwnw akoma k den mborw na kanw polla pragmata!!! :plaf .. To mono problhma p exw re pedia eine oti meta apo kanena misawro pano sthn mhxanh k enw kanw bolta pianete polh h plath m pano de3ia k ponaei polh :swear1 k prepei na shkwnw tin plath pshla gia na 3epiastw kapws... Den 3erw to pa8enete k eseis afto !!! :loco den eime k kanenas kontos ezw 1,87 upsos. 3erete kati giauto to 8ema k uparxei kamia magkia p na kanw na min pianome??? Euxaristw gia to xrono sas....
panostreet triple
Newbie
Progress to next rank:
14%

Motorcycle: triumph street triple

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe

Postby tharis » 03 Jul 2010, 11:05

Γεια σου Πανο και καλοταξιδο το εργαλειο !!

Οχι εμεις δε το παθαινουμε αυτο .. Ψαξ το λιγο με το πως καθεσαι πανω στη μηχανη .. και προσπαθησε να μη βαζεις βαρος στα χερια σου αλλα να σφυγγεις τα ποδια σου στο τεποζιτο για να στηριζεσαι.. Κανε και λιγο γυμναστικη .. :-D

Εγω εχω οδηγησει εως και δυο ωρες συνεχομενα χωρις να κουραστω ιδιαιτερα .. περα απο μια ζαλαδα απο το πολυ στροφιλικι .. :evil

ΥΓ και αν μπορεις γραφε στα ελληνικα :salut1
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Image
tharis
Moderator

Highscores: 17
Motorcycle: Honda Innova

Postby doohan » 03 Jul 2010, 11:41

..............
Last edited by doohan on 20 May 2011, 00:03, edited 1 time in total.
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: KTM-RC8
Name: Μάγειρος

Postby Aris. » 03 Jul 2010, 12:10

Καλως το παιδι. :)

Εγω ειμαι 1,84 και δεν εχω προβλημα με τη θεση οδηγησης...
Ως προς την σταση, εγω καθομαι στην ακρη της σελας ,ακριβως κολλητα με το ντεποζιτο.
Ειναι μεγαλη υποθεση να οδηγας χαλαρα , εννοωντας , χωρις να εισαι σφιγμενος.

Εκτος απο αυτο , η σταση σου μπορει να βελτιωθει αισθητα αλλαζοντας το τιμονι με ενα aftermarket fatbar.
Λογω καινουριων , χοντρων καβαλετων που θα χρειαστεις με αυτην την αλλαγη θα ανεβει αρκετα η θεση οδηγησης. Περιπου 3-4 cm.
Υπολογισε απο 150 εως 200 ευρο.

Υ.Γ. Αν ημουν υπερ της ρεφλεξολογιας ή του βελονισμου θα σου ελεγα πως φτεει ο τροπος που πατανε οι πατουσες σου στα μαρσπιε :lol1 :lol1
================================================================================================
Image
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Motorcycle: Street triple 675 '08

Re: Θέση οδήγησης μηχανής street triple

Postby Polymhxanos » 03 Jul 2010, 12:28

Εγώ θα σου έλεγα να πάς να κάνεις ένα έλεγχο στο σώμα σου, κάτι δεν πάει καλά. Υποψιάζομαι πάχος, καθιστική ζωή, παντελής έλλειψη φυσικής δραστηριότητας και γύμνασης, αν υποψιάζομαι λάθος διάψευσέ με. Ίσως έχεις και κάποια πάθηση στον σκελετό σου π.χ. λόρδωση, σκολίωση κ.ο.κ. μια επίσκεψη σε ένα γιατρό δεν θα κάνει κακό. Τι βάρος έχεις; Τι φυσικές δραστηριότητες έχει το 24ωρό σου;

Αν σε κουράζει το steet triple σε μισή ώρα, που είναι από τις πιο ευκολοδήγητες μοτοσυκλέτες που έχουν βγει ποτέ, καμία άλλη εξήγηση, εσύ φταίς όχι αυτό.

Τι οδηγούσες πριν το πάρεις; Σε κούραζε;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html
Polymhxanos
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: NC21, 2*NC30, NC35, RC36, SC45
Name: Οδυσσέας

Postby tharis » 03 Jul 2010, 15:32

Σιγα μωρε τον εθαψες τον ανθρωπο ...... :evil

Ακους εκει "Τι φυσικές δραστηριότητες έχει το 24ωρό σου;" ... :lol1 βολτα με το street triple παει .. δεν οδηγαει kart σε πρωταθλημα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Image
tharis
Moderator

Highscores: 17
Motorcycle: Honda Innova

Postby panostreet triple » 03 Jul 2010, 17:18

Λοιπον... Δεν ειμαι κανενας γερος που λετε ολα αφτα!!! Ειμαι 20 χρονων ειχα παντα μηχανακια απο τα 11 οδηγουσα chaly glx μεχρι και τα 17 μετα τα παρατησα αφτα κ επερνα μηχανες φιλων μ. Κ τωρα πηρα τα την δικια μ :-D Οσο για γυμναστικη πολη καλα τα παω 3-4 φορες την εβδομαδα παω γυμναστηριο μπαλιτσα κλπ...δουλευω απο τη πρωι μεχρι το απογευμαω κ να το οω κ αφτο δουλεω κ barman καμια 3 φορες την βδομαδα που εκει να δεις ορθοστασια μεχρι τις πρωινες ωρες!!! :( αρα φανταστητε πως θα ειμαι οχι παντος ετσι οπως με λετε!!!! :lol1 μαλλον καπου αλου θα ειναι το προβλημα μαλλον επειδη δεν την εχω συνηθηση η δεν της εχω βρει ακομα την σωστη σταση π θα παει θα το βρω :rock
panostreet triple
Newbie
Progress to next rank:
14%

Postby Aris. » 03 Jul 2010, 17:34

Αστα αυτα ! Εισαι ενας χοντρος nerd με γυαλια , φακιδες και σπυρακια που παιζει ολη μερα στο pc ! :lol1 :lol1
================================================================================================
Image
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby panostreet triple » 03 Jul 2010, 18:49

Opote 8es ela sto baraki p douleuw na ta poume na deis kiolas!!! Na s fugei k h kapsa re aderfe m!!! :salut1 :salut1 pare to moto s pou kaneis k ta3idia pou les pola k ela
panostreet triple
Newbie
Progress to next rank:
14%

Postby Aris. » 03 Jul 2010, 19:51

Καλα ντε , ισως να εκανα και λαθος μαντεψια! :confused :pop

(Αυτη η νεολαια εχει σοβαρη ελλειψη χιουμορ!)
Image
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby desert » 05 Jul 2010, 05:31

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με το sprint, περασε μετα απο λιγο καιρο. Απλα ακουσια δουλευα πολυ τους μυς αναμεσα στις ωμοπλατες, απο νευρικοτητα.
Φροντισε οι αγκωνες σου να ειναι παντα ευθυγραμισμενοι με τα γονατα σου, μην (αν) οδηγας σαν να ειναι supermoto με αγκωνες εξω. Φροντισε να δουλευεις τους χαμηλους ραχιαιους μαζι με ποδια για να στιριζεις το σωμα σου πανω και οταν κουραζονται να αλαζεις focus σε στηθος-τρικεφαλους και vise versa. Σχεδον ποτε δε πρεπει να *νιωθεις* οτι βαζεις δυναμη στους ωμους σου.
Aφου δεν εγινα βιομηχανος... Εγινα μηχανοβιος!
desert
Newbie
Progress to next rank:
64%

Motorcycle: Sprint st

Postby grgasteus » 05 Jul 2010, 09:28

ή απλά έχεις χτυπήσει χωρίς να το έχεις πάρει χαμπάρι και έχεις την ενόχληση
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...
grgasteus
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Suzuki-Bandit 600N
Name: Γιώργος

Advertisement

Return to Board index

Return to Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Όλα τα μοντέλα)