Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Το νου σας...

Συζητάμε τα πάντα για όλα τα μοντέλα των εταιριών.

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Το νου σας...

Postby denthnpalevw » 06 Jan 2011, 12:10

οι λυσεις για τον καφε ειναι 2.
η κοντα σου να την βλεπεις η σε σημειο δυσκολα προσβασιμο.... να μην μπορει ο αλλος να την σηκωσει ευκολα και να την βαλει στο φορτηγακι αμεσως.....
Ισως ειναι καπως αυτο που θα πω αλλα θα πρεπει να σκεφτομαστε αν η μηχανι μας ειναι ο ευκολοτερος στοχος η οχι εκει που την παρκαρουμε... Γιατι αν υπαρχει ευκολοτερος αυτην θα παρουν και οχι την δικη μας.... πιστευω οτι καπως ετσι παει....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/
denthnpalevw
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Daytona 675

Postby black_power » 06 Jan 2011, 20:37

ισχυουν και οι 2 απόψεις...
παντως tharis εγω προκειμένου να μην το κλαίω θα κουβάλαγα και 50κιλα αλυσιδα :rotfl:
.μου πε μια ιδεα κ ενας φιλος. να βαλω μια αλυσιδα με 50 ευρω και με τα υπολοιπα 250 που θα δινα για την abus να του βαλω gps tracker...
αλλα δε ξερω ουτε τι είναι (στο περίπου καταλαβαινω) ούτε κατα ποσο το ξηλώνουν κ αυτο ...
black_power
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: street triple
Name: Δημήτρης

Postby tharis » 06 Jan 2011, 20:46

Αυτο που μου τη σπαει εμενα μ ολα αυτα ειναι οτι στην τελικη χανεται αυτη η ελευθερια και η σβελταδα που σου προσφερει η μηχανη.. Εγω θελω να την εχω κατω απ το μπαλκονι μου.. ν ανοιγω το παραθυρο μου, να πηδαω πανω και να φευγω .. :bahaha: :bahaha: (πολυ Λουκι Λουκ βλεπω.. :p )

Αν ειναι να πρεπει να περπατησω αρματωμενος μεχρι το γκαραζ 5 τετραγωνα μακρυα, να βγαλω κουκουλες, να ξεκλειδωσω καμια δεκαρια λουκετα και να μαζευω αλυσιδες ..... ε γ!@#$5τα να παρω καλυτερα το αμαξι ...

αλλα στην κοινωνια που ζουμε δε μπορεις να κανεις διαφορετικα ... :%^& :%^&
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Image
tharis
Moderator

Highscores: 17
Motorcycle: Honda Innova

Postby dirtygass » 09 Jan 2011, 21:43

Αυτο για τον καφε....παντα σε εμφανες σημειο να την περνει το ματι σου...να βλαπεις τι γινεται...
dirtygass
Newbie
Progress to next rank:
64%

Motorcycle: chappy 50
Name: dirtygass

Postby Aris. » 11 Jan 2011, 23:01

Αθηνα θελατε.

Εγω βαζω μπρος το πρωι και την αφηνω να ζεσταινεται ενω ανεβαινω παλι πανω να παρω κατι που εχω ξεχασει απο το σπιτι... Ουτε κλειδαριες , ουτε πεταλα . Εναν συναγερμο ολο και ολο και αυτον μονο οταν την παρατησω στη μεση του πουθενα και εχω σκοπο να γυρισω να την παρω μετα απο ωρες...

<_<
================================================================================================
Image
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Motorcycle: Street triple 675 '08

Postby nfot » 11 Jan 2011, 23:58

@ Αρης:
Που χαθηκες βρε; Με το καλο να σε ξαναεχουμε στην παρεα μας.

Γενικοτερα, οντως στην επαρχια εχουμε πολυ λιγοτερο αγχος για τις κλοπες. Οχι οτι δεν γινονται, αλλα πολυ περιορισμενες.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.
nfot
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Daytona 675 '09
FZ6

Postby strani » 17 Jan 2011, 20:24

Triple X wrote:Χρόνια πολλά σε όλους καταρχάς!

Σας εφιστώ την προσοχή χρονιάρες μέρες γιατί το περασμένο Σάββατο κάποιοι πούσ@#$% προσπάθησαν να μου κλέψουν το Street στο Μοναστηράκι... :swear1

Το είχα παρκάρει απέναντι από το σταθμό, επί της Ερμού...

Με έσωσε ο συναγερμός και το immobilizer και τώρα έχω να πληρώνω διακόπτες και κλειδιά..

Είδα άλλο ένα Street παρκαρισμένο δίπλα απ'το δικό μου, αλλά ευτυχώς αυτό ήταν οκ..

Το νου σας κυρίες και κύριοι...

προσφατα μετα απο επισκεψη σε γνωστο συνεργειο εμαθα οτι ψαχνει να φερει απο εξωτερικο ενα συστημα εντοπισμου που θα ειναι καβατζομενο σε αορατο σημειο της μηχανης.Αποτελεσμα αν ειναι τοσο μαγκες και παρακαμσουν συναγερμους κουκουλες γκαραζ και λουκετα και την σηκωσουν[ σου ερχετε ενα σημα πανικου στο κινητο -η καπως ετσι- με την τοποθεσια της μηχανης} και αφου παρεις ενα στιλιαρι και τους μπατσους πας και τους μετρας τα κοκκαλα ενα ενα.απο οτι μου ειπε θα εχει κοστος γυρω στα 300ευρωπουλα
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: tiger 1050 ABS '09

Advertisement
Previous

Return to Board index

Return to Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Όλα τα μοντέλα)