Το νου σας...

Το νου σας...  

  Από: Triple X στις 25/12/2009 1:40 μμ.

Χρόνια πολλά σε όλους καταρχάς!

Σας εφιστώ την προσοχή χρονιάρες μέρες γιατί το περασμένο Σάββατο κάποιοι πούσ@#$% προσπάθησαν να μου κλέψουν το Street στο Μοναστηράκι...

Το είχα παρκάρει απέναντι από το σταθμό, επί της Ερμού...

Με έσωσε ο συναγερμός και το immobilizer και τώρα έχω να πληρώνω διακόπτες και κλειδιά..

Είδα άλλο ένα Street παρκαρισμένο δίπλα απ'το δικό μου, αλλά ευτυχώς αυτό ήταν οκ..

Το νου σας κυρίες και κύριοι...

Re: Το νου σας...  

  Από: triplepower στις 26/12/2009 4:37 μμ.

Πω πω....εχουν βουτήξει κ αλλου παιδιου απο εδω......

Re: Το νου σας...  

  Από: starsailor στις 26/12/2009 9:15 μμ.

Και εγω δεν εχω βαλει συναγερμο στο δικο μου.Παντα οπου το αφηνω βαζω κλειδαρια στον δισκο ..αλλα η αγορα συναγερμου ειναι μεσα στο προγραμμα αμεσως μετα τις γιορτες.
the steps we take all leave footprints...

Re: Το νου σας...  

  Από: spypetr στις 22/02/2010 11:25 μμ.

Νομίζω ότι η λύση (δεν υπάρχει λύση βέβαια) είναι οι πολλές και καλές κλειδαριές, ο συναγερμός μόνο βοηθητικά ίσως κάνει δουλειά..........

Re: Το νου σας...  

  Από: dirtygass στις 30/12/2010 11:46 μμ.

Τι λες??παλι καλα!!τυχερος εισαι!
ο σκηνικο αυτο βραδυ να φανταστω?
Μλκ τωρα ειδα οτι ειναι του '09 η αγγελια

Re: Το νου σας...  

  Από: chris34 στις 31/12/2010 7:22 πμ.

dirtygass"Τι λες??παλι καλα!!τυχερος εισαι!
ο σκηνικο αυτο βραδυ να φανταστω?
Μλκ τωρα ειδα οτι ειναι του '09 η αγγελια "



Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Το νου σας...  

  Από: triplelover στις 31/12/2010 8:58 μμ.

καλα κανω και δεν το αφηνω απ τα ματια μου , οπου παω και οπου το αφηνω παντα εχω οπτικη επαφη και για τουαλετα που λεει ο λογος παντα αναλαμβανει η παρεα . Παιδια εχουν κλεψει του πατερα μου transalp , 2 μηνων μηχανακι , μερα μεσημερι , καθημερνη στο Κωλονακι οταν το αφησε για 20 λεπτα και μπηκε σ ενα μαγαζι και παλι το ειχε κλειδωσει . Μιλαμε για θρασος ετσι ...?

Re: Το νου σας...  

  Από: triplelover στις 31/12/2010 9 μμ.

καποιος ενοικος ειδε λεει πορτοκαλι φορτηγακι , κατεβηκαν δυο νταμαρια , το πηραν στα χερια και μεσα σε ενα λεπτο εγιναν λουης μαζι με το μηχανακι .
Γιαυο λεω , τι κι αν εχει συναγερμο , κλειδαριες κτλ , παντα οπτικη επαφη .

Re: Το νου σας...  

  Από: black_power στις 05/01/2011 1:18 πμ.

και λουκέτο δισκόφρενου να βάλεις και συναγερμο να χεις, και να το χεις δεσει με αλυσιδα σε κανα δεντρο-κωλόνα
αν το βαλουν στο ματι την εχεις πατήσει. η λύση είναι γκαράζ, να μη δινεις τουλάχιστον μονιμα στόχο.
τώρα αν είσαι τοσο άτυχος που να στο κλέψουν στη μια φορα που θα πας μοναστηρακι-θησείο για καφέ... ειναι και ο παράγοντας γκαντεμιας...
εγω θησείο μια φορά είδα μια καλη "πατέντα" , που είχε δέσει ενας ενα λευκό street με ενα v strom μαζι
νταξει εν το μεταξυ αν το χεις σε μερος που δεν ερχετε το φορτηγακι διπλα να το φορτώσει, αν ειναι σε κανα πεζοδρόμιο πανω( που κινδυνεύεις να φας κλήση βεβαια ) η σε καμια πλατεία... καλο ειναι κ αυτο

Re: Το νου σας...  

  Από: tharis στις 05/01/2011 2:24 μμ.

Το γκαραζ δε ξερω τελικα κατα ποσο προσφερει ασφαλεια .. Μπορει να μη δινεις στοχο οπως λες, αλλα αν στο σταμπαρουν, δεν ειναι και τπτ δυσκολο να προμηθευτουν εινα controlακι για την πορτα, να μπουν με το φορτηγακι τους κυριοι, να κανουν τη δουλεια τους ανενοχλητοι και να βγουν με τον ιδιο τροπο..!! Ειδικα με κατι "θειες" που ξεχνουν και την πορτα του γκαραζ ανοιχτη... βραστα !!

Εκτος αν το γκαραζ εχει 24ωρη φυλαξη !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Το νου σας...  

  Από: black_power στις 06/01/2011 1:12 πμ.

νταξει κοίτα. μπορεί να υπαρχουν περιπτώσεις κλοπής απο γκαράζ δε λέω... ξέρω κ εγω περιπτωση αλλα ο ιδιοκτήτης αν και φιλος , φερθηκε ηλιθιοδως... ο κίνδυνος ομως ειναι οταν θα βγεις τη βολτα σου και θα την αφησεις καπου που δε θα τη βλεπεις.
εγω θα ψωνίσω άμεσα μια αλυσίδα abus των 300 ευρω με δείκτη προστασίας 20 θα τη πετάξω σε μια τσάντα στη πλάτη και θα κυκλοφορώ ετσι.μειώνεις πολυ το ποσοστο απ το να την έχεις με κλειδωμένο τιμόνι.ξενερώνει κ ο κλέφτης ...αν πρέπει να κόψει μια αλυσιδάρα απο ατσαλι 1 πόντου... δηλαδη και με δίσκο να πάει θα λιώσει μεχρι να κοπει, εκτος αν κυκλοφορει και με αλυσοπρίονο και παρει το κορμο του δεντρου
και στο κάτω κάτω. αν του αρέσει τόσο πολύ το μηχανακι μου , που καταφερει να κοψει αυτη την αλυσιδα και το κλέψει
Ε ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ

Re: Το νου σας...  

  Από: tharis στις 06/01/2011 2:16 πμ.

Το να κουβαλας μια αλυσιδα 300 ευρω και 30 κιλων καθε φορα που πηγαινεις για καφε δεν ειναι και οτι πιο ανετο ..

Επισης στο γκαραζ ή στο σπιτι σου θα σου την πεσει ο κλεφτης που στην εχει σταμπαρει απο καιρο και θα ερθει προετοιμασμενος ενω στην καφετερια ο "περαστικος" κλεφτης με το φορτηγακι του..

Τεσπα, μακρυα απο μας οπου και να ναι !!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Το νου σας...  

  Από: denthnpalevw στις 06/01/2011 11:10 πμ.

οι λυσεις για τον καφε ειναι 2.
η κοντα σου να την βλεπεις η σε σημειο δυσκολα προσβασιμο.... να μην μπορει ο αλλος να την σηκωσει ευκολα και να την βαλει στο φορτηγακι αμεσως.....
Ισως ειναι καπως αυτο που θα πω αλλα θα πρεπει να σκεφτομαστε αν η μηχανι μας ειναι ο ευκολοτερος στοχος η οχι εκει που την παρκαρουμε... Γιατι αν υπαρχει ευκολοτερος αυτην θα παρουν και οχι την δικη μας.... πιστευω οτι καπως ετσι παει....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Το νου σας...  

  Από: black_power στις 06/01/2011 7:37 μμ.

ισχυουν και οι 2 απόψεις...
παντως tharis εγω προκειμένου να μην το κλαίω θα κουβάλαγα και 50κιλα αλυσιδα
.μου πε μια ιδεα κ ενας φιλος. να βαλω μια αλυσιδα με 50 ευρω και με τα υπολοιπα 250 που θα δινα για την abus να του βαλω gps tracker...
αλλα δε ξερω ουτε τι είναι (στο περίπου καταλαβαινω) ούτε κατα ποσο το ξηλώνουν κ αυτο ...

Re: Το νου σας...  

  Από: tharis στις 06/01/2011 7:46 μμ.

Αυτο που μου τη σπαει εμενα μ ολα αυτα ειναι οτι στην τελικη χανεται αυτη η ελευθερια και η σβελταδα που σου προσφερει η μηχανη.. Εγω θελω να την εχω κατω απ το μπαλκονι μου.. ν ανοιγω το παραθυρο μου, να πηδαω πανω και να φευγω .. (πολυ Λουκι Λουκ βλεπω.. )

Αν ειναι να πρεπει να περπατησω αρματωμενος μεχρι το γκαραζ 5 τετραγωνα μακρυα, να βγαλω κουκουλες, να ξεκλειδωσω καμια δεκαρια λουκετα και να μαζευω αλυσιδες ..... ε γ!@#$5τα να παρω καλυτερα το αμαξι ...

αλλα στην κοινωνια που ζουμε δε μπορεις να κανεις διαφορετικα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..