Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

B King vs Speed triple

Συζητάμε τα πάντα για όλα τα μοντέλα των εταιριών.

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

B King vs Speed triple

Postby coot » 03 Apr 2009, 19:04

Πόσο γρήγορο είναι πια αυτό το b king;;;; Χαμηλά κινείται χαλαρά αλλά ψηλά τρελλαίνεται και εξαφανίζεται :? ποιος άλλος τόλμησε να το πατήσει με τον βασιλια;
Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could
coot
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph speed triple

Re: B King vs Speed triple

Postby chris34 » 03 Apr 2009, 19:53

Το b-king το εχει ο κουμπαρος μου!Η ελενη ξερει εχει ανεβει και πανω κιολας..... :worthy :worthy
Το εχω οδηγησει και περιττο να σου πω οτι εχει τεραστια ροπη και μια επιταχυνση που ξεκολανε τα χερια σου απο τα grip...... :mrgreen :mrgreen
Δεν νομιζω να μπορουν να συγκριθουν αυτα τα 2!!
Το speed νομιζω βγαζει περιπου 130 hp και το αλλο 185 hp!
Λευκος Τιγρης!!see you................
chris34
Moderator

Motorcycle: SYM HD2 200i
Name: Χρηστος

Postby coot » 04 Apr 2009, 09:58

chris34 wrote:Το b-king το εχει ο κουμπαρος μου!Η ελενη ξερει εχει ανεβει και πανω κιολας..... :worthy :worthy
Το εχω οδηγησει και περιττο να σου πω οτι εχει τεραστια ροπη και μια επιταχυνση που ξεκολανε τα χερια σου απο τα grip...... :mrgreen :mrgreen
Δεν νομιζω να μπορουν να συγκριθουν αυτα τα 2!!
Το speed νομιζω βγαζει περιπου 130 hp και το αλλο 185 hp!

Ελένη με τον κουμπάρο;;;; και με b-king; :plaf
Chris πραγματικά είναι φοβερό εργαλείο δεν το έχω οδηγήσει αλλά πίστεψε με το κατάλαβα :mrgreen
Εγώ αισθάνομαι ότι ξεκολάνε τα χέρια μου από τα grip με το speed με αυτό τι γίνεται;;;;;
Μου λες ότι δε μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους και έχεις δίκιο αλλά σε ένα σημείο μπορεί να συγκριθεί τιμή speed triple 12290 τιμή b-king ABS 11995... Νομίζω ότι κάπου χάνεται ο έλεγχος...
Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could
coot
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph speed triple

Postby chris34 » 04 Apr 2009, 10:07

Ναι εχεις δικιο σε αυτο.το ριξανε πολυ το b-king.Περισυ ακριβως τετοιο καιρο που το πηρε ο κουμπαρος μου το ειχανε 14.600 χωρις ABS.!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................
chris34
Moderator

Motorcycle: SYM HD2 200i
Name: Χρηστος

Postby Sprinter » 04 Apr 2009, 10:44

Το Β-King είναι το αχρηστότερο μηχανάκι που μπορεί να αγοράσει κανεις και ακόμα περισσότερο για τις Ελληνικές συνθήκες. Οι πιο άχρηστοι ίπποι που μπορείς να πληρώσεις.

Κατα τη γνώμη μου βέβαια...
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Name: Νίκος

Postby HelenKoR » 04 Apr 2009, 16:41

coot wrote:Ελένη με τον κουμπάρο;;;; και με b-king; :plaf

πως κανεις κι εσυ ετσι ? το b-king καβαλησα . οχι τον κουμπαρο ! :lol1
Σχεδιαστικα ειναι απο τα ομορφοτερα μηχανακια . Χαιρομαι να το βλεπω ! :right Ισως αυτο που δεν μου αρεσει πολυ ειναι ο μεγαλος του ογκος αλλα ετσι φωναζει απο μακρια οτι στα σωθηκα του κρυβει εναν μεγαλων κυβικων κινητηρα (1300cc) . Δεν νομιζω να υπαρχει καποια αλλη μηχανη στα κυβικα του που να μου αρεσει τοσο . (γενικα δεν μου αρεσουν τα πολλα κυβικα . 675cc ειναι καλα :mrgreen )

ερωτηση :
:think Βγαζει 185 ιππους ??? .... :ehh
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Motorcycle: Peugeot Jet Force 50cc

Postby fethry » 04 Apr 2009, 19:36

Sprinter wrote:Το Β-King είναι το αχρηστότερο μηχανάκι που μπορεί να αγοράσει κανεις και ακόμα περισσότερο για τις Ελληνικές συνθήκες. Οι πιο άχρηστοι ίπποι που μπορείς να πληρώσεις.

κάπως έτσι είναι... :lol1 :lol1 :plaf
if it's stupid and it works, it ain't stupid...
Image
fethry
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: triumph street triple

Postby ATN PANOS » 04 Apr 2009, 20:19

HelenKoR wrote:
coot wrote:
ερωτηση :
:think Βγαζει 185 ιππους ??? .... :ehh

ναi :wink:
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.
ATN PANOS
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Daytona 675
street triple

Postby Aris. » 05 Apr 2009, 00:58

περί του b-king ...

Κυβισμός 1340κ.εκ.

Ισχύς 181ίπποι / 9.500σ.α.λ.

Ροπή στρέψης 13,8χλγμ. / 7.500σ.α.λ.

Βάρος 248κιλά

Tιμή 14.395ευρώ

H τιμή του είναι πλέον 12000 euro γιατί ,χωρίς να είμαι σίγουρος 100%, δεν έχει βγει 2009 μοντέλο
και πουλιέται ακόμα το 2008 σε τιμή προσφοράς.

Sprinter wrote:Το Β-King είναι το αχρηστότερο μηχανάκι που μπορεί να αγοράσει κανεις και ακόμα περισσότερο για τις Ελληνικές συνθήκες. Οι πιο άχρηστοι ίπποι που μπορείς να πληρώσεις.

Προφανώς...

To Suzuki GSXR 1300 Hayabusa είναι πλέον Best seller στις προτιμήσεις του έλληνα, σαν το πιο sport touring και βγάζει 196 άλογα που θα σε τραβήξουν μέχρι τα 310km/h με χαρακτηριστική άνεση .

Mε λίγα λόγια είναι ακόμα πιο άχρηστοι ίπποι και ακόμα πιο άχρηστη τελική ...(kαι ομως best-seller)
σε σχέση με το B-king που η τελική του ΔΕΝ φτάνει τα 270 , έχει 20 λιγότερα άλογα και ο δεύτερος χειροκίνητος χάρτης της ηλεκτρονικής ανάφλεξης του κάνει την μοτοσικλέτα πιο ομαλή και προσιτή στην καθημερινή μετακίνηση.

Από την άλλη πλευρά, δεν σε... χαλάει κι αν σου κολλήσει κανείς καβάλα σε οποιοδήποτε Superbike του λίτρου, τότε του δείχνεις “πόσα απίδια πιάνει ο σάκος” από φανάρι σε φανάρι.

(η τελευταία παράγραφος copy-paste από άρθρο του City Moto)

:salut2
================================================================================================
Image
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Motorcycle: Street triple 675 '08

Postby fethry » 05 Apr 2009, 15:23

Aris. wrote:Προφανώς...
To Suzuki GSXR 1300 Hayabusa είναι πλέον Best seller στις προτιμήσεις του έλληνα, σαν το πιο sport touring και βγάζει 196 άλογα που θα σε τραβήξουν μέχρι τα 310km/h με χαρακτηριστική άνεση .
Mε λίγα λόγια είναι ακόμα πιο άχρηστοι ίπποι και ακόμα πιο άχρηστη τελική ...(kαι ομως best-seller)
σε σχέση με το B-king που η τελική του ΔΕΝ φτάνει τα 270 , έχει 20 λιγότερα άλογα και ο δεύτερος χειροκίνητος χάρτης της ηλεκτρονικής ανάφλεξης του κάνει την μοτοσικλέτα πιο ομαλή και προσιτή στην καθημερινή μετακίνηση.
Από την άλλη πλευρά, δεν σε... χαλάει κι αν σου κολλήσει κανείς καβάλα σε οποιοδήποτε Superbike του λίτρου, τότε του δείχνεις “πόσα απίδια πιάνει ο σάκος” από φανάρι σε φανάρι.
(η τελευταία παράγραφος copy-paste από άρθρο του City Moto)

δηλαδή τι εννοεί ο φίλτατος συντάκτης του city moto?
1) ότι οι ίπποι του busa (που παρεπιπτόντως έχει κατασκευαστεί για απροβλημάτιστα ταξίδια σε ταχύτητες που σ'ένα b-king στηρίζεις το σβέρκο σου με χωροδικτύωμα) είναι άχρηστοι?
2) οτι η λογική επιλογή για έναν άνθρωπο που μετακινείται σε μια πόλη της ελλάδας είναι ένα b-king των 180 ίππων ωστε να μπορεί να ρίχνει στα χιλιάρια ss στα φανάρια?
άξιος... :worthy :worthy
if it's stupid and it works, it ain't stupid...
Image
fethry
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: triumph street triple

Postby Aris. » 05 Apr 2009, 21:45

γενικά και γω είμαι τις άποψης..
ότι δεν υπάρχουν μηχανές με άχρηστα άλογα ...
αυτό το τροπάριο μου θυμίζει κάτι σε "όσα δε φτάνει η αλεπού"
με το ίδιο σκεπτικό και τα άλογα του speed είναι παραπανίσια για γυμνό δεν χρειάζεσαι τόσα άλογα για να κινηθείς.
και στην τελική... άμα δεν ήταν εκμεταλλεύσιμα αυτά τα 181 άλογα δεν θα είχε ρίξει φόλα στο φίλο μας τον Coot ! :mrgreen :mrgreen και δε θα υπήρχε τώρα αυτό το post :pirat
προσωπικά άμα είχα να διαλέξω , θα έπαιρνα στο speed γιατί μου φτάνουν τα άλογα του και μου αρέσει πολύ περισσότερο. :right
================================================================================================
Image
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Motorcycle: Street triple 675 '08

Postby jimdom » 05 Apr 2009, 22:08

Aris. wrote:και στην τελική... άμα δεν ήταν εκμεταλλεύσιμα αυτά τα 181 άλογα δεν θα είχε ρίξει φόλα στο φίλο μας τον Coot ! :mrgreen :mrgreen και δε θα υπήρχε τώρα αυτό το post

πάντα τέτοια φίλε μου coot :mrgreen :mrgreen :mrgreen

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me
jimdom
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: daytona 675

Advertisement
Next

Return to Board index

Return to Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Όλα τα μοντέλα)