Τελικη street triple?

Τελικη street triple?  

  Από: penta στις 01/02/2009 10:37 μμ.

Γεια χαρα σε ολους! Εδω ας γραφουμε τι εχει δει ο καθενας μας στο κοντερ απο το τριπλακι του.Αν καποιος εχει παιξει και γραναζωματα θα βοηθησει.Λοιπον αρχιζω πρωτος.251 στον κοφτη.Αλλος.......

Re: Τελικη street triple?  

  Από: ATN PANOS στις 01/02/2009 11:14 μμ.

το ιδιο!!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Polymhxanos στις 02/02/2009 12:11 μμ.

Μιλάτε για ένδειξη κοντέρ προφανώς, διότι είναι διαστημικό το νούμερο για γυμνό 675...

EDIT: Τι σας έχει πιάσει σε αυτό το φόρουμ, με τις τελικές μηχανών που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φτιαγμένα για τελικές, για άλλα πράγματα είναι;;;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τελικη street triple?  

  Από: coot στις 03/02/2009 10:21 πμ.

Polymhxanos"

EDIT: Τι σας έχει πιάσει σε αυτό το φόρουμ, με τις τελικές μηχανών που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φτιαγμένα για τελικές, για άλλα πράγματα είναι;;; "


Πολύ σωστός, πάρα πολύ σωστός!!!!!!!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Τελικη street triple?  

  Από: chris34 στις 03/02/2009 12:22 μμ.

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβατε με τις αποριες/ερωτησεις και για να το πω πιο χυμα με την καυλα του καθενος για να ρωτησει οτι θελει;Αν δεν σας αρεσουν αυτα που ειπωνονται απλα προσπεραστετο!!Γι αυτο τον λογο δεν ειναι τα forums;Για να εκφραζομαστε οπως θελουμε δεν ειναι;
Αφηστε λοιπον να γραφει ο καθενας οτι θελει χωρις να τον κομπλαρετε!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Polymhxanos στις 03/02/2009 12:45 μμ.

Σε εμένα αναφέρεσαι; Δεν βλέπω να ρώτησα τπτ το ''κομπλαριστικό'' εδώ. Και αν ο άλλος έχει απορία, και εγώ έχω απορία γιατί έχει τέτοια απορία. Και αυτό απορία είναι, άρα αφού θέλουμε να ρωτάμε, ο λογισμός σου αυτοακυρώνεται, μπορώ να εκφράσω την απορία μου, όπως όλοι, για αυτό είναι τα φόρουμ...

Και ξαναλέω αν μερικές φορές ήμουν ''αυστηρός'' ή αγενής κατάλλους, δεν βλέπω να ρωτάω κάτι κατακριτέο εδώ.

Η απορία ειναι απλή, και αρκετά εύλογη νομίζω, διότι τόσο το street triple όσο και το tiger δεν είναι από τις μοτοσυκλέτες που παίρνεις γιατί σε ενδιαφέρει η τελική και οι παρατεταμένα υψηλές ταχύτητες... Έχει άλλες μηχανές και η Triumph και οι άλλες εταιρίες για τέτοιες δουλειές. Η απορία είναι εύλογη επίσης, διότι αναρωτιέστε τελική για μοντέλα που δεν είναι για τελική ενώ για μοντέλα που είναι φτιαγμένα για μεγάλες σταθερές ταχύτητες δεν αναρωτιέται κανείς, πράγμα ελαφρώς αξιοπερίεργο, δεν νομίζεις;

Παμ παρακάτ...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τελικη street triple?  

  Από: chris34 στις 03/02/2009 1:23 μμ.

Αν εχεις αποριες ανοιξε καινουργιο thread(για να λυσουμε τις δικες σου αποριες)!Μην απαντας σε post που δεν σε ενδιαφερουν!Δεν αναφερομουν σε εσενα προσωπικα.Αναφερομαι σε ολους που κανουν το ιδιο πραγμα! Ο αλλος γουσταρει να μαθει τι τελικη βγαζει το μηχανακι του γιατι ετσι του αρεσει.Εσενα τι σε νοιαζει;ξερεις απαντας, δεν ξερεις προχωρας παρακατω!Ειναι πολυ απλα τα πραγματα!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Polymhxanos στις 03/02/2009 2:20 μμ.

Εσύ τότε γιατί δεν άνοιξες δικό σου ''θρέντ''; Γιατί και εσύ με την ίδια σου την λογική που εσύ πρότεινες, αυτό δεν έπρεπε να κάνεις, ερωτηματικά δεν έχει και το δικό σου ποστ ή βλέπω λάθος; Αυτοακυρώνεσαι δις... ¨Η θεωρείς τον ευατό σου εξαίρεση από τον κανόνα που ο ίδιος προτείνεις;

Και στο κάτω κάτω εγώ απάντησα ΚΑΙ στο τεχνικό θέμα της τελικής που ρώτησε ο φίλος, εσύ γεμίζεις το ποστ με αυτοακυρούμενες ερωτήσεις....
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τελικη street triple?  

  Από: chris34 στις 03/02/2009 2:49 μμ.

Polymhxanos"Εσύ τότε γιατί δεν άνοιξες δικό σου ''θρέντ''; Γιατί και εσύ με την ίδια σου την λογική που εσύ πρότεινες, αυτό δεν έπρεπε να κάνεις, ερωτηματικά δεν έχει και το δικό σου ποστ ή βλέπω λάθος; Αυτοακυρώνεσαι δις... ¨Η θεωρείς τον ευατό σου εξαίρεση από τον κανόνα που ο ίδιος προτείνεις;

Και στο κάτω κάτω εγώ απάντησα ΚΑΙ στο τεχνικό θέμα της τελικής που ρώτησε ο φίλος, εσύ γεμίζεις το ποστ με αυτοακυρούμενες ερωτήσεις...."


Φιλε sport billy εγω απλα προσπαθω να τελειωσω αυτο που εσεις κακος ξεκινησατε, να παρεμβενεται ασκοπος σε αποριες φιλων!Το ξαναλεω αλλη μια φορα, μην πικροσχολιαζεται πραγματα που δεν σας ενδιαφερουν!
Καλα κανει και εχει απορια για την τελικη της μηχανης ΤΟΥ!!Τελος!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τελικη street triple?  

  Από: doohan στις 03/02/2009 4:47 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: chris34 στις 03/02/2009 5:09 μμ.

doohan"και εγω που νομιζα οτι σε αυτο το forum ειναι ολοι φιλοι????????Αγαπητε φιλε chris δεν γνωριζω κανεναν απο τους δυο σας......αλλα πιστευω οτι οταν γραφεται κατι δημοσιος μπορει οποιος θελει να απαντησει αρκει να ειναι εντος θεματος και να εχει τεκμηριομενη αποψη!!!!Κατι που εκανε το αλλο παλικαρη!!!!!Αν θελεις να τα λες μονο με φιλους οπως λες,χωρις να παρεμβαινει κανενας απλα στειλε pm η παρε τηλ."

Φιλοι ειμαστε ολοι αγαπητε doohan μεχρι αποδειξεως του αντιθετου...Να που ομως και εσυ ερχεσαι στα λογια μου!!Δεν λεω να μην απαντησει προς θεου ισα ισα που εχει παρα πολυ καλες γνωσεις για να το κανει αυτο!
Απλα λεω να μην επικρινουμε τις αποριες/ερωτησεις του καθενος!!Ειχε γραψει ο polymhxanos τι μας επιασε με τις τελικες των μηχανων μας!!Καποιοι ξερουν καποιοι δεν ξερουν!Κακο ειναι αυτο δηλαδη και το θετουν σαν απορια?Αμα θελετε απαντηστε επι του θεματος οπως και εσυ εγραψες αλλιως μην απαντατε ρε παιδια!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τελικη street triple?  

  Από: penta στις 03/02/2009 5:22 μμ.

Φιλε μου καλε θα σου πω καποια πραγματα και sorry κιολας.Εχεις triumph?STREET TRIPLE εχεις?Εχεις γνωση ακριβως για αυτο που ρωτησα?Αν οχι ασχολησου με κατι αλλο.Και το μηχανακι στην υπογραφη σου εχει φτιαχτει για να οδηγειται με το κεφαλι μπροστα και τον κωλο στην σελα αλλα δεν νομιζω οτι ασχοληθηκα μαζι σου η σε εκρινα.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: fethry στις 04/02/2009 3:24 μμ.

Come on people now
Smile on your brother
Everybody get together
Try to love one another
Right now...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/02/2009 3:38 μμ.

Αυτό που μΕ αρέσει σε κάτι τέτοια, άσκοπα για μένα θρεντ, είναι οτι ρωτάμε κάτι το οποίο εξαρτάται απο ενα σωρό παράγοντες. Ενδεικτικά...

- Λαστιχα
- Πιεση ελαστικών
- Υγρασία αέρα
- Θερμοκρασία
- Κατάσταση οδοστρώματος
- Βενζίνη
- Ποσοτητα βενζίνης
- Αντιθετος ή ούριος άνεμος (ή πλαγιος ή άπνοια)
- Βάρος αναβάτη π.φ. (προ φαγητου)
- Ρουχα αναβάτη (άλλο μια ολόσωμη δερμάτινη κι άλλο μια κορντουρα λάθος νουμερο που φουσκώνει κι ενα τζιν που ανεμιζουν τα Μπατζάκια)


Και όλα αυτά υποθέτωντας οτι μιλάμε για μηχανάκι στοκ, χωρίς πειραγμα, χωρίς power commander, χωρίς αλλο μπουρί, χωρίς μασκάκι μπροστά κλπ κλπ

Η σωστή ερώτηση θα μπορούσε να είναι:

"Εγώ φορώντας μπλούζα "I love Rodos" και πέδιλο με κάλτσα γερμανίας, είδα στο μαμα μηχανάκι μου 251 κοντερίσια" Εχετε δει παραπάνω και αν ναι, τι έχετε κανει;

(εξυπακούεται οτι μιλάμε για κοντερίσιες ταχυτητες για να μην αρχίσουμε να μετράμε με gps και να υπολογίζουμε αποκλίσεις)

Κατα τα άλλα, η όποια απορια είναι θεμιτή αλλα και άνευ αντικειμένου. Διότι εγώ κάλιστα μπορώ να γράψω οτι είδα 270 κοντερίσια με κόφτη και άντε βρες αν λέω αλήθεια.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τελικη street triple?  

  Από: doohan στις 04/02/2009 3:50 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.