Τελικη street triple?

Re: Τελικη street triple?  

  Από: ATN PANOS στις 04/02/2009 4:49 μμ.

o φιλος penta εκανε μια πολυ απλη ερωτηση στους κατοχους street tripe:
τι τελικη εχουμε δει για το συγκεκριμενο μοντελο!!! ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ
οι ΚΑΤΟΧΟΙ μπορουν να απαντησουν, ετσι ωστε αν υπαρχουν διαφορες απο μηχανη σε μηχανη να μπορεσουμε να βρουμε που οφειλετε!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: theatiss στις 04/02/2009 4:52 μμ.

καλο ειναι να λενε οι κατοχοι κ ποσα χιλιομετρα εχει κανει το μηχανακι τους

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/02/2009 5:14 μμ.

ATN PANOS"o φιλος penta εκανε μια πολυ απλη ερωτηση στους κατοχους street tripe:
τι τελικη εχουμε δει για το συγκεκριμενο μοντελο!!! ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ
οι ΚΑΤΟΧΟΙ μπορουν να απαντησουν, ετσι ωστε αν υπαρχουν διαφορες απο μηχανη σε μηχανη να μπορεσουμε να βρουμε που οφειλετε!!!"


Μα εκεί είναι το θέμα (και η ένστασή μου). Θα υπάρχουν ΣΙΓΟΥΡΑ διαφορές που θα οφείλονται σε ενα σωρό παράγοντες που δεν μπορούμε να εντοπίσουμε, άρα ποιο το νόημα;

Ο ένας το τελικιασε στην Ε.Ο. στην κατηφόρα, ο αλλος στην Αττική οδό προς Ελευσίνα, ο τρίτος στην Κωπαΐδα, αλλος στην ευθεία της Κατερίνης.

Άλλος με βενζίνη Revoil, άλλος με BP superduperultramaxiperfect

Αλλος είναι 98 κιλά αποβαρο, άλλος 72 με το ζόρι (boots included)

Δε βρίσκεις άκρη
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τελικη street triple?  

  Από: ATN PANOS στις 04/02/2009 6:06 μμ.

συμφωνω μαζι σου φιλε μου Haddog.
απλα o αλλος ο φιλος penta ρωτησε ο ανθρωπος τι τελικη εχουμε δει!!!

σαφως και δεν εχει καμια σημασια στο συγκεκριμενο μηχανακι ,αν εχει τελικη 250,230,η 220!!
ετσι και αλλιως πανω απο τα 200,για να μην πω 180,ο αερας ειναι τοσοοοοοοοοοοοοοοοο δυνατος
που θα σε κανει να ελατωσεις θες δεν θες!!!

εγω πρωσοπικα εχω βαλει arrow 3σε 1 kαι μαζι με κατι αλλες βελτιωσεις νομιζα οτι θα ειχα μεγαλυτερη τελικη
απο ενα απλο .
ειδα ομως με το ποστ του φιλου penta οτι και αυτος βλεπει τα ιδια πραγματα!!! αρα βοηθαει το post που εκανε
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: matsamitsou στις 04/02/2009 6:07 μμ.

Cpt. Haddock"
ATN PANOS"o φιλος penta εκανε μια πολυ απλη ερωτηση στους κατοχους street tripe:
τι τελικη εχουμε δει για το συγκεκριμενο μοντελο!!! ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ
οι ΚΑΤΟΧΟΙ μπορουν να απαντησουν, ετσι ωστε αν υπαρχουν διαφορες απο μηχανη σε μηχανη να μπορεσουμε να βρουμε που οφειλετε!!!"


Μα εκεί είναι το θέμα (και η ένστασή μου). Θα υπάρχουν ΣΙΓΟΥΡΑ διαφορές που θα οφείλονται σε ενα σωρό παράγοντες που δεν μπορούμε να εντοπίσουμε, άρα ποιο το νόημα;

Ο ένας το τελικιασε στην Ε.Ο. στην κατηφόρα, ο αλλος στην Αττική οδό προς Ελευσίνα, ο τρίτος στην Κωπαΐδα, αλλος στην ευθεία της Κατερίνης.

Άλλος με βενζίνη Revoil, άλλος με BP superduperultramaxiperfect

Αλλος είναι 98 κιλά αποβαρο, άλλος 72 με το ζόρι (boots included)

Δε βρίσκεις άκρη "


Κάνε μας τη χάρη ρε γέρο και δώσε τόπο στα νιάτα ...
έτσι γουστάρουν οι κάτοχοι street triple. Θέλουν να τις μετράνε, να δουν ποιός έχει την πιο γλήγορη.
Εσένα τί σε νοιάζει ?
Άιντε βάλε λασπωτηράκι στην βάρκα σου και άσε τα γκάζια για άλλους.

Yes hellooo. Motoraid there? I want to order a λασπωτηράκι for my black tiger boat.

θα την κάνουμε την ομαδική ή θα το βάΝω μοναχός μου ρε καπετάνιο ?

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/02/2009 6:16 μμ.

matsamits"θα την κάνουμε την ομαδική ή θα το βάΝω μοναχός μου ρε καπετάνιο ? "


Πολύ ακριβό ρε συ, θα τα κρατήσω για άλλα έξοδα


Άλλωστε εμένα ΔΕΝ φαίνεται όταν λερώνεται
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Aris. στις 04/02/2009 8:55 μμ.

Εγώ πάλι δίνω δίκιο στον "κάτοχο" του threant.

Από τις καλύτερες ερωτήσεις!
Γιαυτο άλλωστε μάζεψε και γρήγορα τόσο κόσμο!
ΚΑΙ ΝΑΙ ! αν το ΣΤ μου έχει αποθηκεύσει στη μνήμη του μεγαλύτερο νούμερο khm κατά +1-1 παίζει ρολο!και δεν υπάρχει γιατί. ΈΤΣΙ!
Ωραία και επειδή είμαι κάτοχος ΣΤ λέω πως το δικό μου ΜΑΜA δεν πήγαινε με τίποτα πάνω από 240!
Tο δοκίμασα και σκυμμένος
και όρθιος
και με ανοιχτά πόδια
και με κλειστά
και σε κατηφόρα
και σε ανηφόρα
και με φουσκωμένα λάστιχα
και με τρύπια λάστιχα
και με μπουφάν
και χωρίς μπουφάν
αλλα και με δεμένα τα κορδόνια των παπουτσιών μου!

Δυστυχώς μαμά ΣΤ δεν πιάνει κοφτη οριακά ούτε η 5η, στα 227κιμ που είχα φτάσει max στην 5η.
Kαι η 6η έφτανε αν θυμάμαι καλά μέχρι 13000 στροφές? θυμάμαι ήταν 1200 κάτω από τον κοφτη.

A και για τους τύπους η 1η είχε τελική 118khm και η 4η 205khm. αυτά θυμάμε.

Tώρα ακόμα την στρώνω λόγο τις αλλαγής κινητήρα που έκανα (σε άλλο thread εξηγώ τι και πως)και πιστεύω πως με τις arrow +φίλτρο + πρόγραμμα θα φυσάει
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Theophilos στις 04/02/2009 9:06 μμ.

egw exw speed triple alla odigisa ena streetaki ka i eida 255km sto konteraki tou....
alla mallon eixe ligh katifora...
( oxi ston gremo etsi????)
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Sprinter στις 04/02/2009 9:53 μμ.

Οι κ.κ. κάτοχοι του Στρίτ Τριπλ παρακαλώ να πάψουν να αποκαλούν το μοτοποδήλατό τους ΣΤ ή ST γιατί μπερδευόμαστε και στο κάτω κάτω της γραφής εμείς είχαμε το όνομα πρώτοι και πάμε και πιο γρήγορα και η Μακεδονία είναι ελληνική.


Αντε μη τα πάρω
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Aris. στις 04/02/2009 11:36 μμ.

Sprinter"Οι κ.κ. κάτοχοι του Στρίτ Τριπλ παρακαλώ να πάψουν να αποκαλούν το μοτοποδήλατό τους ΣΤ ή ST γιατί μπερδευόμαστε και στο κάτω κάτω της γραφής εμείς είχαμε το όνομα πρώτοι και πάμε και πιο γρήγορα και η Μακεδονία είναι ελληνική.


Αντε μη τα πάρω "



Ok Ok tha to lew STT
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: jimdom στις 07/02/2009 4:16 μμ.

ακομα δεν εχω πιασει κοφτη με εκτη!ποση αποσταση χρειαζεται περιπου σε οριζοντιο εδαφος?240 εχω δει κ με πολυ κοπο!ειναι μαμα το μηχανακι με 8500 χιλιομετρα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Τελικη street triple?  

  Από: john_street_triple675 στις 08/02/2009 10:33 πμ.

Εγώ παιδιά έχω δει στο κοντέρ μου 241 κ μάλλον είχε τερματίσει. Στην εθνική από Κόρινθο προς Αθήνα, τέρμα ξαπλωμένος στο ντεπόζιτο! Έχω κ μασκάκι με τη ζελατίνα,όλα τα άλλα ''μαμά''...

Εννοείται βέβαια ότι αυτό είναι για ένα άνοιγμα κ μετά πας νορμάλ... Άλλωστε αυτό το μηχανάκι δεν είναι για τελικές... Εμένα περισσότερο με καυ....ουν οι γρήγορες εκκινήσεις του λόγω της ροπής που έχει, όχι οι τελικές του...

Κ αυτό που εμένα με πορώνει είναι να ξεκικνάω από το φανάρι με κανένα Honda κλπ δίπλα κ να του τα ρίχνω ....
...ΑΠΟΛΑΥΣΗ....

Re: Τελικη street triple?  

  Από: penta στις 08/02/2009 12:07 μμ.

Εγω στην αττικη οδο ρευμα προς ελευσινα και ολα τα αλλα αγκαλια με το ντεποζιτο καλες συνθηκες κτλ ενοουνται.Πριν της εξατμισης φιλτρο προγραμα πανω απο 247 δεν ειχα δει και συνηθως εβλεπα το πολυ 242.Μετα τα εξτραδακια καμια σχεση και το παραδοξο ειναι οτι το μηχανακι κερδισε χαμηλομεσαιες.Τι να πω?Ισως η εξτρα φορα που μαζευη απο χαμηλα?Μιλαμε οτι κοφταρει κοβεις στα 220 χουφτωμα το γκαζι ξανα κοφτες.Οσο για το τι με τρελενει σε αυτο το μηχανακι?Απο που να αρχισω?Για το πως στριβει?Για τα endo και τις σουζες που ερχονται μονα τους η για τα τσαγια που κερνα μεχρι τα 180 σε ολα τα 600αρια?Ειχα monster 620 και απλα οταν το καβαλησα μετα το test ride του triple ειχα ξενερωση.Σε 2 βδομαδες το ειχα δωση και ειχα παρει τον πυρκαυλο.

Re: Τελικη street triple?  

  Από: Sprinter στις 08/02/2009 9:50 μμ.

penta, το πίσω φτερό σ' ενοχλεί στις σούζες ή το'χεις κόψει?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τελικη street triple?  

  Από: penta στις 08/02/2009 11:35 μμ.

Αν με ενοχλουσε το πισω φτεροο στις σουζες θα ειχα βαλει nick name τερατογκαμπουρογαμοσαυρος ο αμμοδης και θα με ειχατε δει standar καπου πρωτοσελιδο .Απλα εχω βαλει βασει πινακιδας της valter moto.