ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE

ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: TRAPATONI στις 22/12/2008 5:22 μμ.

Γεια σας παιδια. ονομαζομαι γιωργος και εδω και μερικες μερες ειδα στο δρομο μια street triple και νομιζω οτι το ερωτευθηκα. Ετσι εψαξα και βρηκα πληροφοριες και απ οτι διαβασα στο forum ειναι απο τα καλυτερα της κατηγοριας του.Απο θεμα αξιοπιστιας η ανταλλακτικων ,που διαβασα σε καποιο αλλο θεμα, δεν με απασχολει γιατι πιστευω ειναι το πιο ομορφο γυμνο που κυκλοφορει. Υπαρχει ενα τεραστιο προβλημα ομως ,πιστευω δηλαδη! η εμπειριες μου ειναι πολυ λιγες και ιδιαιτερα σε αυτα τα κυβικα. Ηθελα να σας ρωτησω αν η επιλογη της ειναι καταλληλη για εναν αρχαριο σαν εμενα.Καποιους που ρωτησα μου ειπαν να παρω v strom για αρχη γιατι ειναι ευκολη στις τσαπατσουλιες του γκαζιου και επειδη ειμαι 1.85 θα με βολευε περισσοτερο. βεβαια οι 2 μηχανες δεν εχουν σχεση.
Η γνωμη σας θα μ βοηθουσε παρα πολυ γιατι αμφιταλαντευομαι αναμεσα στο λογικο-v strom και στον ερωτα street triple!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: spypetr στις 22/12/2008 5:35 μμ.

Πάρε αυτό που σ αρέσει και μην ακούς κανέναν.
Έχω οδηγήσει και το V-stroma και το street triple και σε πληροφορώ ότι δεν έχουν καμία σχέση.
Είναι και τα δύο πολύ ευκολοδήγητα, αλλά το street triple έχει άπειρο γκάζι ( σε σχέση με το στρώμα).

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: TRAPATONI στις 22/12/2008 5:52 μμ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΘΩΣ ΘΕΜΑ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΤRIPLE ΛΟΓΟ ΥΨΟΥΣ.

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: TRAPATONI στις 22/12/2008 10:10 μμ.

Οποιαδηποτε απαντηση στο αν το street triple ειναι καταλληλο για αρχαριους στο χωρο της μηχανης θα με βοηθουσε.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΕΡΔΗ ΣΤΟ ΤΖΟΚΕΡ!!!!!!!!!!!!!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: ATN PANOS στις 22/12/2008 10:58 μμ.

χωρις να θελω να κανω τον πονηρο,θα σου πω τι μηχανες αλλαξα απο το 2004 και μετα. εκτος των παπιων.
aprilia pegaso 650
x-9 piaggio 500
v-storm -650
gsx-r 1000
speed triple 1050
και τωρα εχω το street triple r

θα σου πω μονο αυτο
εχει ολα οσα ζηταω απο μια μηχανη
αν σε βολευει με το υψος,τοτε παρτην.
αλλωστε αν την εχεις ερωτευτη οπως λες δεν χρειαζεται να ρωτησεις κανενα...
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: fethry στις 23/12/2008 10:20 πμ.

TRAPATONI"Οποιαδηποτε απαντηση στο αν το street triple ειναι καταλληλο για αρχαριους στο χωρο της μηχανης θα με βοηθουσε. "

Αν το μυαλό του ανθρώπου είναι μέσα στο κεφάλι του, μπορεί να ξεκινήσει σχεδόν με οποιοδήποτε μοτοσακό...
Λίγη σύνεση στο γκάζι θέλει στην αρχή και προσοχή στα φρένα... Το st3 δεν είναι και κάνα "γεράκι" ούτε ένα απόλυτο ss για να σε ανησυχεί τόσο...

υγ. Πάντως τι εννοείς να σε βολέψει λόγω ύψους? Αν περιμένεις προστασία απο αέρα στα 180 ψάχνεις λάθος κατηγορία ακόμα κι αν ήσουν 1.60...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: coot στις 23/12/2008 2:37 μμ.

To Street triple ήταν το πρωτο triumph που καβάλησα. Ξεχνάς απλά όλα τα άλλα Δε ξέρω που μένεις αλλά είναι πολύ εύκολο να κάνεις ένα test ride στη Βουλιαγμένης και βλέπεις αν σου ταιριάζει στο ύψος πας εκει με ταυτοτητα και διπλωμα και το οδηγας επιτόπου χωρίς χρονοτριβές μιση ωρίτσα. Ενώ το οδηγείς θα σκέφτεσαι γιατί θα πρέπει να περιμένω τόσο πολύ καιρό για να το πάρω (δυστυχώς υπάρχει μικρή παραγωγή και μεγάλη ζήτηση);;; και το τι εξτραδακια θα του βάλεις
Είχα κανει test ride το gsr πριν απλά καμμία σχέση... και σίγουρα είναι καλύτερο το gsr απο το στρώμα
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: TRAPATONI στις 23/12/2008 2:53 μμ.

ΤΟ λεω γιατι ανησυχουσα αν θα με βολευε η θεση οδηγησης του.Αλλα πηγα και το ειδα σε μια αντιπροσωπια στην καλλονης και βουλιαγμενης και με το που ανεβηκα πανω πραγματικα ηταν το κατι αλλο.Αφου μετα που βγηκα απο το μαγαζι και πηγα να περασω το δρομο να παω στο μετρο, πηγε να με πατησει το τραμ!!!!!! δεν ειχα μυαλο για κατι αλλο. μου ειπε οτι η τιμη του ειναι 8.450 νομιζω και θα ειχα 1000ευρω δωρα. τι να σας πω ρε παιδια πιστευω μου εχει γινει εμμονη! . Μακαρι να εχω την συνεση και το μυαλο στο κεφαλι μου οταν το παρω και να μην σταματαω να το βολταρω

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: TRAPATONI στις 27/12/2008 10:15 μμ.

Γεια σας παιδια και καλες γιορτες. μια γνωμη θα ηθελα επι πλεον. τυχαια διαβαζα στο my bike μια συζητηση απο ενα παλικαρακι που ειχε παπακι και ηθελε να παρει το 750 το Ζ. Ειχε βγει καποιος και τον εκραζε οτι θα σκοτωθει και οτι δεν πρεπει να κανει τετοιο αλμα στα κυβικα. και εγω παπακι οδηγουσα και αυτο οχι πολυ λογο οτι εχω αμαξι απο τα 18. αν δηλαδη το παω χαλαρα και με συντιριτικους ρυθμους μεχρι να το μαθω θα σκοτωθω αν κανω το αλμα αυτο? δηλαδη η διαφορα του triple απο τα υπολοιπα 600ρια (οπως απο ενα ER6N που προτεινε γι αρχαριους) ειναι τοσο μεγαλη?υπαρχει καποιος απο το φορουμ που πηρε το triple και ηταν στο ιδιο επιπεδο με μενα να μου πει τις εντυπωσεις του?

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: antonis lironis στις 27/12/2008 10:48 μμ.

Φιλαράκι δεν ξέρω τον τρόπο που οδηγείς ούτε πόσο χρονών είσαι.
Το άλμα στα κυβικά και στα άλογα είναι μεγάλο αλλά παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα.
Το βασικότερο είναι σε πιο κεφάλι έχεις τα μυαλά σου! Στο πάνω ή στο κάτω?

Πέρα από τα αστεία σημασία έχει εσύ τι πραγματικά θέλεις και αν έχεις τη θέληση να χειριστείς
το συγκεκριμένο μηχανάκι με τον τρόπο που πρέπει.

Αν πραγματικά πιστεύεις οτι μπορείς τότε πάρτο με τα χίλια. Εγώ στα 18 απο το παπί πήγα σε NSR 250 cool arm.
Καμία σχέση το ένα με το άλλο και τρελό γκάζι για την εποχή του! Απλά ήξερα τι έκανα και τι ήθελα απο το μηχανάκι χωρίς να σκοτωθώ! Αυτές τις παπαριές που σου λένε τις έχω χεσμένες.
Και πότε δεν αγόρασα μηχανάκι που μου υποδείξανε! Πάντα αγόραζα αυτό που γούσταρα!

Ελπίζω να βοήθησα λίγο φίλε μου!

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: minavag στις 27/12/2008 10:59 μμ.

Συμφωνω και επαυξανω.Απλα θα εχεις στο μυαλο σου να προλαβεις να το χαρεις και οχι βιασυνες θα το στηψεις σιγασιγα

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: coot στις 28/12/2008 12:21 μμ.

Εγώ το πρώτο μηχανάκι που οδήγησα ήταν ένα aprilia RS 125 και μέσα σε ένα εξάμηνο το βαρέθηκα και αγόρασα το speed triple. Μπορεί ακόμα να το μαθαίνω το μηχανάκι και μπορεί να μη μπορώ να εκμεταλευτώ τις δυνατότητες του ούτε στο 50% αλλά κάθε μέρα είναι μια φανταστική εμπειρία να καβαλάς αυτή τη μηχανή και κάθε μέρα τη μαθαίνω πιο πολύ.
Καταρχήν να αγοράσεις αυτό που σου αρέσει πιο πολύ και δεύτερον σεβάσου τη μηχανή για να σε σεβαστεί και αυτη
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: eksarthrosi στις 05/02/2009 6:20 μμ.

καλησπερα παιδια,

εντελως φρεσκος στο forum.καλη η δουλεια σας και απαραιτητη.
εχω ενα f650gs BMW και επειδη ειμαι καμμενος απο τον καθε Βαγιανελη στο θεμα τιμες και το ολιγοπωλειο στο θεμα σερβισ bmw,ηθελα παρακαλω να ρωτησω το εξης.

Λιωνω να παρω το street triple 675
Θα εχω τα ιδια προβληματα και με το 675?Δηλαδη υπαρχουν παραεξω μηχανηκοι με αρχ@ια
η θα κρεμομαι απ το καθε "εξουσιοδοτημενο"?
Επισης ξερει καποιος ποσο παει πχ το σερβις των 10000km?

τιμες ανταλλακτικων ειναι λογικες η οπως ης BMW,ενα αντιβαρο τιμονιου 50€?

ευχαριστω
Βασιλης

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: coot στις 06/02/2009 2:01 μμ.

eksarthrosi"καλησπερα παιδια,

εντελως φρεσκος στο forum.καλη η δουλεια σας και απαραιτητη.
εχω ενα f650gs BMW και επειδη ειμαι καμμενος απο τον καθε Βαγιανελη στο θεμα τιμες και το ολιγοπωλειο στο θεμα σερβισ bmw,ηθελα παρακαλω να ρωτησω το εξης.

Λιωνω να παρω το street triple 675
Θα εχω τα ιδια προβληματα και με το 675?Δηλαδη υπαρχουν παραεξω μηχανηκοι με αρχ@ια
η θα κρεμομαι απ το καθε "εξουσιοδοτημενο"?
Επισης ξερει καποιος ποσο παει πχ το σερβις των 10000km?

τιμες ανταλλακτικων ειναι λογικες η οπως ης BMW,ενα αντιβαρο τιμονιου 50€?

ευχαριστω
Βασιλης"

Καλησπέρα φίλε μου και καλως ήρθες στη παρέα μας!!!
θα απαντήσω μόνο στις ερωτήσεις σου και όχι στο πόσο καλό είναι η μηχανή γιατί προφανέστατα τα ξέρεις
Τα εξουσιοδοτημένα της triumph είναι σαν συνεργεία της γειτονιας όπου έχεις άμεση επαφή με τον μηχανικό και επίσης είναι πολύ αξιόλογοι συμφωνα με τους περισσοτερους εδω μέσα και εμενα. Εγώ πάω στον Σάκη στον Πολύγωνο, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για τα συνεργεία της Τ στη βουλιαγμένης και στη λυκόβρυση.Οι τιμές στα ανταλλακτικά είναι λίγο τσιμπημένες ο λόγος είναι ότι δεν έχουν την ίδια παραγωγή μαζί με τις Ιαπωνέζικες. Αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στη bmw όπου νομίζουν ότι αγόρασες M6
good luck!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΑΠΕΙΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: jimdom στις 06/02/2009 3:07 μμ.

σε λιγες μερες θα κανω το σερβις των 10000 κ θα σου πω ποσο στοιχιζει

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me