Αγορά Triumph Tiger 800

Αγορά Triumph Tiger 800  

  Από: Zoz_lap στις 08/07/2016 10:08 πμ.

Καλημέρα. Είμαι κοντά στο να αγοράσω ένα μεταχειρισμενο Tiger 800 στα 48Κ χιλιόμετρα. Γνωρίζω ότι είναι κάπως πολλά και μέχρι στιγμής ήταν το μοναδικό πράγμα που με εκένα κάπως διστακτικο. Όσο όμως διαβάζω διάφορα για την μηχανή βλέπω και άλλα, πολλά προβλήματα πολλά παράπονα από το σέρβις. Τι από όλα αυτά ισχύει τελικά? Αξίζει η αγορά της ή να ψάξω για κάτι άλλο? Να σημειώσω ότι αυτή θα είναι η πρώτη μηχανή μεγάλου κυβισμού που θα αποκτήσω. Κάθε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη! Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Re: Αγορά Triumph Tiger 800  

  Από: CK1 στις 08/07/2016 10:34 πμ.

Καλημέρα. Αυτή την στιγμή με την ίδια μηχανή (μοντ. 2011) έιμαι στα 47000χλμ χωρις κανένα πρόβλημα (φτου, φτου...) αν αυτό ρωτάς. Πέρα από τα σερβις και τα λαστιχα και αλυσογραναζα δεν εχω δωσει χρηματα για κατι αλλο. Αυτό βέβαια λέει πολλά αλλά και τίποτα. Δεν ειναι ολα μεταχειρισμενα με το ιδιο τροπο και φυσικα δεν σημαινει οτι αφου δεν εβγαλε θεμα σε μενα δεν θα βγαλει σε κανενα. Παιδια απο δω μέσα έχουν αλλάξει πχ μιζα. Πηγαινέ την σε εναν που γνωριζει να την ελεγξει. Τσεκαρε οτι εχει κανει ολα τα service-λαδια εγκαιρα, δεν εχει τρακαρει και λογικα θα εισαι οκ.

Re: Αγορά Triumph Tiger 800  

  Από: ΑΡΓΥΡΗΣ στις 08/07/2016 10:13 μμ.

65.000 XLM ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΖΗΜΙΑ ΜΙΖΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΨΕ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ. ΜΟΝΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ. ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.

Re: Αγορά Triumph Tiger 800  

  Από: Bouhas στις 09/07/2016 5:20 μμ.

Καλησπέρα φίλε,
Αν μπεις σε διαδικασία να διαβάζεις το πιο είναι πιο αξιόπιστο και πιο <καλό> το πιθανότερο ειναι να μπερδευτείς.
Και δεν εννοώ να πάρεις με κλειστά μάτια αυτο που λες, καλό ειναι που το σκέφτεσαι και το ψάχνεις περαιτέρω, αλλα να ξερεις πως συνήθως ο δυσαρεστημένος πελάτης ειναι αυτος που θα αφήσει ασχημα σχόλια σε κάποιο φόρουμ κτλ και σπάνια ο ευχαριστημένος.
Και εγω πχ ειχα tdm που δήθεν ειναι σκυλί, αλλα έτυχε και μου έσπασε το μοτέρ από μια άτυχη βλάβη. Αυτο δεν καθιστά τα tdm αναξιοπιστα..ωστόσο κτμ οταν πηρα εκανα ενα σωρό χιλιόμετρα κ εκτός απο μια τρόμπα συμπλέκτη που ειχα αλλαξει, δεν εκανε κιχ.
Για triumph δεν εχω προλάβει να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη μιας κ το εχω μονο ενα μηνα..
Παρε αυτο που γουστάρεις περισσοτερο...που θα το καβαλάς και θα γουστάρεις..πηγαινε το σε ενα συνεργείο να το ελέγξει και αν σου πει πως ειναι οκ...τσίμπα το.

Φιλικά
Κώστας