ερωτησεις για speed triple

ερωτησεις για speed triple  

  Από: Speedtripler στις 20/06/2016 12:10 πμ.

Καλησπερα Παιδια!

Ειμαι περηφανος κατοχος Daytona 675 2010 και ενδιαφερομαι παρα πολυ να βρω ενα Speed Triple μεταχειρισμενο για την αλλαγη και γιατι το εχω ερωτευτει.

θελω να ρωτησω καποια βασικα πραγματα.

1 Υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο ? γιατι γενικα απο τις ψαχτικες μου δεν εμεινα ευχαριστημενος.

2 Μπορει καποιος με κατευθυνει να ψαξω καπου συγκεκριμενα?

3 θα πρεπει να ξερω κατι συγκεκριμενο για το συγκεκριμενο μοντελο πριν μπω στην διαδικασια να το βρω?

4 οποιος κατοχος εχει καμια προταση η καποια συμβουλη θα το εκτιμησω πολυ

ευχαριστω πολυ παιδια!

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: sfairas στις 20/06/2016 7:23 μμ.

Speedtripler"Καλησπερα Παιδια!

Ειμαι περηφανος κατοχος Daytona 675 2010 και ενδιαφερομαι παρα πολυ να βρω ενα Speed Triple μεταχειρισμενο για την αλλαγη και γιατι το εχω ερωτευτει.

θελω να ρωτησω καποια βασικα πραγματα.

1 Υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο ? γιατι γενικα απο τις ψαχτικες μου δεν εμεινα ευχαριστημενος.

2 Μπορει καποιος με κατευθυνει να ψαξω καπου συγκεκριμενα?

3 θα πρεπει να ξερω κατι συγκεκριμενο για το συγκεκριμενο μοντελο πριν μπω στην διαδικασια να το βρω?

4 οποιος κατοχος εχει καμια προταση η καποια συμβουλη θα το εκτιμησω πολυ

ευχαριστω πολυ παιδια!"
Το μόνο που θα βοηθούσε είναι να γνωρίζεις τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, ώστε να τεκμηριώσεις την φροντίδα ή όχι που έλαβε η μοτοσυκλέτα. Το βιβλίο service είναι νομίζω επιβεβλημένο προσόν...Εγώ έκανα το αντίθετο πρώτα πήρα το speed 1050 και πλέον έχω το 675, φοβερά και τα δύο μηχανάκια, με διαφορετικό προσανατολισμό φυσικά...

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: Speedtripler στις 20/06/2016 10:39 μμ.

φιλε Χρηστο ευχαριστω για την απαντηση.

Εννοειται πολυ σημαντικα ολα αυτα ποu ειπες!

Θελω να σε ρωτησω μιας και ετυχε να εχεις καβαλησει και τα 2 μηχανακια. Εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το 675 μου αλλα ενιωσα την αναγκη να γυρισω σε κατι πιο ¨ορθιο" παιχνιδιαρικο και εχω χρονια ερωτα με το μονομπρατσο. Μπορεις να μου δωσεις μερικες πληροφοριες για οδηγικη συμπεριφορα σε συγκριση με το daytona? και γενικα τις εντυπωσεις σου. Εσυ γυρισες σε 675 γτ ηθελες να μπεις πιστα ? γιατι αυτη η αλλαγη?

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: sfairas στις 21/06/2016 12:06 μμ.

Speedtripler"φιλε Χρηστο ευχαριστω για την απαντηση.

Εννοειται πολυ σημαντικα ολα αυτα ποu ειπες!

Θελω να σε ρωτησω μιας και ετυχε να εχεις καβαλησει και τα 2 μηχανακια. Εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το 675 μου αλλα ενιωσα την αναγκη να γυρισω σε κατι πιο ¨ορθιο" παιχνιδιαρικο και εχω χρονια ερωτα με το μονομπρατσο. Μπορεις να μου δωσεις μερικες πληροφοριες για οδηγικη συμπεριφορα σε συγκριση με το daytona? και γενικα τις εντυπωσεις σου. Εσυ γυρισες σε 675 γτ ηθελες να μπεις πιστα ? γιατι αυτη η αλλαγη?"
To 1050 (του 2009 είχα)είναι επίσης καλοζυγισμένο, επίσης ροπάτο και έχει επίσης πολύ καλά φρένα. Εννοείται ότι είναι πολύ πιο εύχρηστο και ξεκούραστο για καθημερινή συμβίωση, ενώ δεν θα πει όχι αν το πιέσεις με σπορ διαθέσεις. Το 675 το πήρα και γιατί ήθελα να πάω πίστα (ακόμα δεν πήγα αλλά το παλεύω για το επόμενο σκ) και γιατί δεν ήμουν γενικά έτοιμος να αφήσω την supersport κατηγορία.

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: Speedtripler στις 21/06/2016 2:56 μμ.

Αυτο ακριβως ψαχνω χρηστο. Μου αρεσει το Daytona αλλα θελω να βολταρω λιγο πιο ανετα και δεν θελω να χασω τον σπορ χαρακτηρα και το παιχνιδι. Πιστα πλεον δε με νοιαζει να μπω. και γενικα το μηχανακι ειναι αλητεια. Οσον αφορα την καταναλωση εχεις δει μεγαλη διαφορα?. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω αλλο μεσο. Οποτε θα πρεπει μαλλον να δεχτω το χτυπημα εκει.

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: sfairas στις 21/06/2016 7:39 μμ.

Speedtripler"Αυτο ακριβως ψαχνω χρηστο. Μου αρεσει το Daytona αλλα θελω να βολταρω λιγο πιο ανετα και δεν θελω να χασω τον σπορ χαρακτηρα και το παιχνιδι. Πιστα πλεον δε με νοιαζει να μπω. και γενικα το μηχανακι ειναι αλητεια. Οσον αφορα την καταναλωση εχεις δει μεγαλη διαφορα?. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω αλλο μεσο. Οποτε θα πρεπει μαλλον να δεχτω το χτυπημα εκει."
Δεν μέτρησα ποτέ με ακρίβεια την κατανάλωση, εμπειρικά όμως νομίζω ότι καίει ΕΛΑΧΙΣΤΑ περισσότερο το 1050.

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: panoscrf@hotmail.com στις 29/08/2016 9:17 πμ.

καλημερα speedtripler
εχω το 1050 με μερικα extra και λεω να το δωσω καθως εχω 3 μηχανακια και ενα μικρο παιδι και πλεον δεν εχω χρονο να τα καβαλησω . αν θες παρε με στο 6974550471 πανος

Re: ερωτησεις για speed triple  

  Από: kyrkyriakos στις 05/09/2016 8:17 μμ.


Εγώ έχω Speed αλλά έχω οδηγήσει τόσες φορές και το daytona που είναι σαν να το είχα!
Το Speed έχει άλλο χαρακτήρα, σαφώς με προορισμό περισσότερο για τον δρόμο και έχει γεμάτο γκάζι παντού! Από κατανάλωση είμαι περίπου στα 7λίτρα,αλλά με το γκάζι πάντα ανοιχτό!
Το Daytona από την άλλη το χαρακτηρίζω σαν play station ,έυκολο γρήγορο και από γκάζι δεν υστερεί σε σχέσει με το speed ,απλά αποδίδει λίγο διαφορετικά.
Εάν ήταν να διαλέξω...... ίσως να έπαιρνα ένα street R απλά και μόνο γιατί είναι ελαφρύ και από γκάζι λίγο πολύ το ίδιο,μόνο σε καμιά ευθεία ίσως να περνάει μπροστά το 1050! Αυτά