Ban ip? Δε μπορώ να συνδεθώ στο φόρουμ

Ban ip? Δε μπορώ να συνδεθώ στο φόρουμ  

  Από: lucifsg στις 07/08/2015 1:22 πμ.

Από κάθε Pc/smartphone που κάνω ποστ, μετά δε μπορώ να ξανασυνδεθω. Πχ με το WiFi του σπιτιού που έχω κάνει ποστ απ την εν λόγω ip δε μπορώ να συνδεθώ. Με 3G του κινητού ή το WiFi του γείτονα συνδέομαι κανονικά. Από την ip της δουλειάς που έχω κάνει ποστ τα ίδια. Οπότε ή κάτι παίζει και θα πρέπει να το δει ο admin, ή παραβιασα κάποιο κανόνα του φόρουμ που αγνοώ και μπλοκαρεται η ip μου ή το ποστ μου εδώ κάποιον ενοχλησε
viewtopic.php?f=50&t=6641

Re: Ban ip? Δε μπορώ να συνδεθώ στο φόρουμ  

  Από: sprint900 στις 07/08/2015 11:46 πμ.

Και εγώ κάτι μέρες δεν μπορούσα να συνδεθώ καθόλου και ούτε πήγαινε το μήνυμα e-mail που έστελνα μέσω yahoo στον admin , έβγαζε λάθος διεύθυνση , από χτες , προχθές δεν θυμάμαι έφτιαξε .
Μάλλον συνδεόμουν και σε μερικά δευτερόλεπτα με έβγαζε εκτός , άλλαξα κωδικό ξανά τα ίδια .
Θα το δει ο admin και θα το διορθώσει πιστεύω .
Α ναι συμπληρώνω , δεν νομίζω να σε έκανε ban κάποιος για αυτό το πόστο αλλοίμονο για αυτό είναι το forum να λέμε τα προβλήματα μας και της απόψεις μας , καλές η κακές .
Και πολλή καλά έκανες και μας ενημέρωσες αν μηχανικός σου είπε τέτοιο πράγμα , αν είναι δυνατόν !

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: Ban ip? Δε μπορώ να συνδεθώ στο φόρουμ  

  Από: Costas στις 07/08/2015 11:52 πμ.

Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχει γίνει ban κανείς. Λόγω capital controls μεταφέραμε το site σε έναν Ελληνικό server οπότε μπορεί να υπάρχουν κάποια προβληματάκια μέχρι να παίξει σωστά στον καινούριο.

Ένα θεματάκι σχετικά με τα cookies που έστειλε κάποις φίλος το κοίταξα προχτες οπότε το θέμα με το login πρέπει να έχει λυθεί. Επίσης τα email θα φτιαχτούν ξανά. Οτιδήποτε άλλο το βλέπουμε

Re: Ban ip? Δε μπορώ να συνδεθώ στο φόρουμ  

  Από: panosem στις 07/08/2015 9:12 μμ.

κάντε στον browser που έχετε και χρησιμοποιείτε ένα clean στα cookies... τα άτιμα μπισκότα φταίνε... μάλλον είχαν πολύ σοκολάτα.