agora thruxton??

agora thruxton??  

  Από: mitsouni στις 09/10/2008 2:42 πμ.

γεια σας παιδες!!!εχω κολησει ρε μαγγες με το thruxton να πουμε αγρια,,αλλα δεν φενετε να το εχει παρει κανεις.τι λεει το εργαλειο?επιδοσεις,βλαβεςκλπ θα ηθελα να μαθω,και επισς αν υπαρχει κανενα μεταχειρισμενο για πουλημα,αν αξιζει βεβαια να γινει τετοια κινηση σε αυτη τη μοτοσυκλετα.....ευχαριστω ,Δημητρης!!!

Re: agora thruxton??  

  Από: Sprinter στις 09/10/2008 11:47 πμ.

http://www.triumphrat.net θα βρείς πολλές πληροφορίες και για το Thruxton.

Δεν είναι μηχανάκι που το παίρνεις για επιδόσεις ούτε για να το μεταπωλήσεις, το παίρνεις για καύλα. Θα βρείς επίσης και άπειρους τρόπους να ξοδέψεις τα λεφτά σου σε καστομιές και βελτιώσεις.

Αν ξέρεις τι παίρνεις και γουστάρεις πάρτο. Η γνώμη μου είναι ότι με την καύλα πρέπει να διαλέγουμε μηχανές, δεν είναι εργαλεία ούτε θα πρέπει να είναι μόνο ή κυρίως μεταφορικά μέσα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: agora thruxton??  

  Από: mitsouni στις 09/10/2008 11:56 πμ.

ayto akribws h8ela na ma8w!!!epeidh oti eixa ws twra tipota den emeine mama,kyriws e3wterika,bespes,xt,aytomata,me kainotomies kai polly xrhma,apto ysterhma mou panta!!!an pairnei metatropes na ginei 3exwristo to xtypisa!!!kai nai symfwnw gia thn kayla.goustarw trella cafe-racerkai rock n roll fash,kai den exw poulhsei tipota apo ayta pou exw giati einai prwswpika mou antikeimena u know??!!!twra gia epidoseis den ennoousa toso strofilikia,oso gia ta 70 aloga pou leei oti bgazei.ta bgazei??kai to shmantikotero XALAEI??nabrw palio montelo me karmpyrater h psekasto wste na pesei kai ligo tuning?!! thanks!!!

Re: agora thruxton??  

  Από: Sprinter στις 10/10/2008 1:15 μμ.

Στα καρμπυρατεράτα μπορεί να πέσει πιο εύκολα tuning... Τώρα που θα το βρείς το παλιό είναι άλλο θέμα...

Στο λινκ που σου έδωσα (αν διαβάζεις τα Αγγλικά) θα βρείς πολλές απαντήσεις για αυτά που ρωτάς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: agora thruxton??  

  Από: SPEED στις 11/10/2008 7:41 μμ.

Perimena tin afiksi tou triple mou otan diorganothike test drive tis triumph. Piga ekei eida to thruxton kai amesos to pira bolta. Apisteuth aisthisi motosikletas. Fobei empeiria. Meta to test drive eixa amfibolies gia tin paragelia tou triple. Mou perase omos!!!

Re: agora thruxton??  

  Από: mitsouni στις 12/10/2008 11:22 μμ.

SPEED"Perimena tin afiksi tou triple mou otan diorganothike test drive tis triumph. Piga ekei eida to thruxton kai amesos to pira bolta. Apisteuth aisthisi motosikletas. Fobei empeiria. Meta to test drive eixa amfibolies gia tin paragelia tou triple. Mou perase omos!!! "

gamato einai alla akribo re paidi mou telika..twra na dwsw 10 kai gia kayla???ta 3anaskefthka kai den paizoun tosa me th kamia.krima

Re: agora thruxton??  

  Από: begenius στις 26/11/2008 5:44 μμ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ THRUXTON ΑΠΟ BEGENIUS:
http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... genumber=2

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... genumber=2

Eχω το thruxton μοντ 2005/carb/made in England εδω και 1 χρονο και ακομη το χαζευω!!!!
απιστευτη μοτοσυκλετα-time machine-Συνοπτικα ειμαι:
ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ!!!!!!!
Εαν το βρεις σε καλή τιμη -χτυπα το!
(D)rive (S)low-(D)ie (O)ld
Viva la Revolution!
1.1983.B.S.A M20 (1937)
2.1989.Piaggio Vespa PX200
3.2004.Kawasvaki Z750
4.2007.Triumph Bonneville Thruxton CV

Re: agora thruxton??  

  Από: fethry στις 27/11/2008 10:01 πμ.

αν είχα 2k παραπάνω δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάρω thruxton...
το μοτοσακό αυτό είναι απλά Π-Α-Ν-Ε-Μ-Ο-Ρ-Φ-Ο...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: agora thruxton??  

  Από: fethry στις 27/11/2008 10:05 πμ.

mitsouni"twra na dwsw 10 kai gia kayla???"


αν σκέφτεσαι με τη λογική, πάρε ένα scooter κι ένα αμάξι με τα ίδια λεφτά...
το μοτοσακό αυτό, όπως και πολλά άλλα, έχει δικούς του ρυθμούς... δεν είναι ss όπου χρειάζεται να πηγαίνεις τάπα για να τα ευχαριστηθείς...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: agora thruxton??  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/11/2008 10:51 πμ.

begenius"ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ THRUXTON ΑΠΟ BEGENIUS:
http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... genumber=2

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... genumber=2

Eχω το thruxton μοντ 2005/carb/made in England εδω και 1 χρονο και ακομη το χαζευω!!!!
απιστευτη μοτοσυκλετα-time machine-Συνοπτικα ειμαι:
ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ!!!!!!!
Εαν το βρεις σε καλή τιμη -χτυπα το!"


Ημουν ακόμα moderator τότε εκεί
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: agora thruxton??  

  Από: spyro στις 27/11/2008 12:22 μμ.

Δεν ξέρω για εσάς ρε παιδιά αλλά το Special Edition είναι απο τα ωραιότερα μηχανάκια που έχω δει ποτέ μου. Έαν έβγαινε σε μαζική παραγωγή θα το έπερνα ακόμα και με δανεικά




Re: agora thruxton??  

  Από: alki_viades στις 27/11/2008 1:38 μμ.

Χμμ,οσο σοκαριστικο κι αν ακουγεται, δε μ'αρεσουν οι χρυσες αναρτησεις πανω του, θα προτιμουσα κατι πιο ρετρο στη συγκεκριμενη μηχανη...

Re: agora thruxton??  

  Από: spypetr στις 22/12/2008 6:15 μμ.

Και εγώ το βρίσκω ως ένα απ τα ομορφότερα μηχανάκια που έχουν βγει, αλλά χρυσές μπουκάλες?

Re: agora thruxton??  

  Από: mitsouni στις 22/12/2008 6:19 μμ.

SKOTWNEI!!!!!DEN EXEI AKREAIES ALLAGESPOU NA XALASOYN TO IMAGE THS MOTO!!