Triumph Daytona 675 2006 ?

Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: simple76 στις 12/06/2013 11:20 μμ.

παιδιά βρήκα ενα Triumph Daytona 675 Triple '06 να το ανταλλάξω με το z1000 μου, το παλικάρι μου λέει οτι το εχει στον πιερακο για ανάκληση ανορθωτή και εχει 15000χιλ εγω του έκανα την πρόταση για την ανταλλαγή ,και θα ήθελα τα φώτα σας σε θέμα service, ειναι κατι παραπάνω απο ενα japanezo ? . απο οδηγική συμπεριφορά? ειμαι στροφιλικιας χαχχαχαχα!!! και εντάξει 2 άτομο το ξεχνάμε.και τελος αν βγαζει προβλήματα γενικά ,γιατι ο μηχανικός μου μου είπε οτι κατι βγάζουν με κύλινδρο η βλακείες μου λεει για τι με εχει βαρεθεί να αλλάζω μοτορια ,
α!μην το ξεχάσω το κοντέρ του λεει 15000χιλ αλλα πραγματικά που ρώτησε το συνεργείο στο τι εχει κάνει το συγκεκριμένο μηχανακι ειναι 35000χιλ
ευχαριστώ προκαταβολικά όσους με βοηθήσουν
Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Re: Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: dimchrist στις 13/06/2013 1:02 πμ.

Καλώς ήρθες. Το μηχανάκι είναι super.
Ψάξε μέσα στο φόρουμ και θα βρεις αρκετά πράγματα που σε απασχολούν.

Triple Way

Re: Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: simple76 στις 13/06/2013 9:02 πμ.

dimchris"Καλώς ήρθες. Το μηχανάκι είναι super.
Ψάξε μέσα στο φόρουμ και θα βρεις αρκετά πράγματα που σε απασχολούν.
"

Πχ το δικό μου μου ανέβαζε θερμοκρασία και έβραζε τα νερά. Δεν διορθώνεται το πρόβλημα όλα το κάνουν
αυτα μου ειπε ενας φιλος στο φβ που ειχε το γημνο τ εψαξα μεσα στο φορουμ αλλα δεν ειδα κατι τέτοιο ισχύει
Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Re: Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: efthvag στις 13/06/2013 10:43 μμ.

Πολυσυζητημένο θέμα τελευταία το μεταχειρισμένο Daytona...θα βρήκες αρκετά φαντάζομαι να διαβάσεις...
Πρόβλημα με βράσιμο στα νερά δε θυμάμαι να είχε κανείς από εδώ...κι εγώ 5 χρόνια (με μοντέλο 08) παρόλο που είχα κυκλοφορήσει αρκετά πόλη και έπεσα κάμποσες φορές σε μποτιλιάρισμα δεν είχα θέμα βρασίματος/υπερχείλισης. Η στάθμη του ψυκτικού, όσο και του λαδιού ήταν πάντα στο ύψος τους!
Όσον αφορά το μηχανικό, προφανώς ο άνθρωπος δεν ξέρει από "Τ" και ό,τι ακούει λέει, πρόβλημα με πιστόνια-σπασίματα υπήρξε σε κάποια παρτίδα tiger 1050 και από εκεί κόλλησε η ρετσινιά σε όλα τα "Τ". Καλύτερα να πας σε κάποια γνώστη του εργοστασίου, υπάρχει κάποιος πολύ καλός, θα τον βρεις διαβάζοντας εδώ μέσα...και ο καταλληλότερος, γνώμη μου, να τσεκάρει τη μοτό πριν την πάρεις. Μην κουράζεις και το δικό σου που όλο του αλλάζεις μοτόρια και τον αναγκάζεις να ψάχνεται και να διαβάζει ο χριστιανός
Το θέμα του κοντέρ δε μου αρέσει, γιατί έχει γίνει αλλαγή να μάθεις...αν πράγματι έχει κάνει τόσα χλμ το μόνο που θα περιμένεις, λογικά, θα είναι τα πηνία, αν δεν έχουν αλλαχτεί ήδη...από ανορθωτή αν γίνει ανάκληση είσαι ΟΚ.
Όσο για τα προγραμματισμένα σέρβις δεν θα έχεις διαφορά στο κόστος, πρόσφατα ρώτησα για τον ιάπωνα ληστή μου και μου είπαν πάνω-κάτω τα ίδια...όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε!
Πάντως από συμπεριφορά στο στροφιλίκι είναι ό,τι καλύτερο σε supersport...και για πίστα...
Αν το θες για την καφετέρια ξέχασέ το, δεν κάνει!
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: simple76 στις 14/06/2013 12:09 πμ.

efthvag"Πολυσυζητημένο θέμα τελευταία το μεταχειρισμένο Daytona...θα βρήκες αρκετά φαντάζομαι να διαβάσεις...
Πρόβλημα με βράσιμο στα νερά δε θυμάμαι να είχε κανείς από εδώ...κι εγώ 5 χρόνια (με μοντέλο 08) παρόλο που είχα κυκλοφορήσει αρκετά πόλη και έπεσα κάμποσες φορές σε μποτιλιάρισμα δεν είχα θέμα βρασίματος/υπερχείλισης. Η στάθμη του ψυκτικού, όσο και του λαδιού ήταν πάντα στο ύψος τους!
Όσον αφορά το μηχανικό, προφανώς ο άνθρωπος δεν ξέρει από "Τ" και ό,τι ακούει λέει, πρόβλημα με πιστόνια-σπασίματα υπήρξε σε κάποια παρτίδα tiger 1050 και από εκεί κόλλησε η ρετσινιά σε όλα τα "Τ". Καλύτερα να πας σε κάποια γνώστη του εργοστασίου, υπάρχει κάποιος πολύ καλός, θα τον βρεις διαβάζοντας εδώ μέσα...και ο καταλληλότερος, γνώμη μου, να τσεκάρει τη μοτό πριν την πάρεις. Μην κουράζεις και το δικό σου που όλο του αλλάζεις μοτόρια και τον αναγκάζεις να ψάχνεται και να διαβάζει ο χριστιανός
Το θέμα του κοντέρ δε μου αρέσει, γιατί έχει γίνει αλλαγή να μάθεις...αν πράγματι έχει κάνει τόσα χλμ το μόνο που θα περιμένεις, λογικά, θα είναι τα πηνία, αν δεν έχουν αλλαχτεί ήδη...από ανορθωτή αν γίνει ανάκληση είσαι ΟΚ.
Όσο για τα προγραμματισμένα σέρβις δεν θα έχεις διαφορά στο κόστος, πρόσφατα ρώτησα για τον ιάπωνα ληστή μου και μου είπαν πάνω-κάτω τα ίδια...όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε!
Πάντως από συμπεριφορά στο στροφιλίκι είναι ό,τι καλύτερο σε supersport...και για πίστα...
Αν το θες για την καφετέρια ξέχασέ το, δεν κάνει!"


να σε καλα αδερφέ με κατατόπισες καλα ανορθωτή των άλλαξε στην ανάκληση αρα ειμαι οκ τωρα για τα πινια με τρομάζεις θα ειναι και κάνα τρομερό κόστος αλλα αν οχι οκ ολα κατι βγάζουν μην τα θέλουμε ολα δικα μας ,το Σάββατο αν πανε ολα καλά θα συναντηθώ με το παιδί και εύχομαι να κάτσει η φαση γιατί μου αρέσει πολύ αυτο το μηχανάκι ,θα ενημερώσω κιόλας ,τώρα για το κοντέρ θα κοιτάξω να μάθω ,σε ενα r6 που είχα πάρει είχε αλλαχτεί λογο οτι ειχε βραχυκυκλωθεί
Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Re: Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: dimchrist στις 14/06/2013 12:50 πμ.

Μου ειχε λίγες φορές συμβεί να βράσουν τα νερά και να κάνει υπερχείλιση. Αυτό με αρκετή ζέστη και συνήθως σε ζόρισμα στο πιστάκι των Μεγάρων ή σε κίνηση.
Το μηχανάκι σίγουρα δεν κάνει για κάθε μέρα, ούτε για να πηγαίνεις για καφέ. Είναι τέλειο/ιδανικό για στροφιλίκια και πίστα.
Τα πηνία είναι ακριβά. Κάπου στο 400άρι παίζουν.

Triple Way

Re: Triumph Daytona 675 2006 ?  

  Από: nfot στις 14/06/2013 5:35 μμ.

dimchris"Μου ειχε λίγες φορές συμβεί να βράσουν τα νερά και να κάνει υπερχείλιση..."


To εκανε και το δικο μου αυτο. Αλλαξα ταπα στο ψυγειο και ολα ΟΚ. Κολλαει καμια φορα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.