Αγορά tiger 1050 2012

Αγορά tiger 1050 2012  

  Από: Charis2711 στις 21/10/2012 7:48 μμ.

Γεια σας... Θα ήθελα τη βοήθεια σας όσον αφορά κάποιες πληροφορίες για το tiger...
Προς το παρών είμαι κάτοχος μιας BMW F650GS twin εδώ και 1,5 χρόνια... Σκέφτομαι να τη. Αλλάξω και χαμένα τη νέα 1050.... Το θέμα μου είναι ότι είμαι απο Κρήτη και απο ότι είδα στο επίσημο site δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος σε όλη τη Κρήτη.... Οπότε τι κάνουμε για service.....???
Θα ήθελα πείσεις να ρωτήσω ειδικά τους παλιούς ιδιοκτήτες αν παρουσιάζουν κάποια θέματα -προβλήματα... Γενικά και αντικειμενικά μου προτείνετε να την πάρω..?? είμαι μεταξύ αυτής και της νέας gs800.... Το σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να κάνω ένα test drive πιο πριν αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας???

Re: Αγορά tiger 1050 2012  

  Από: vagtyrp στις 21/10/2012 9:16 μμ.

Καλησπέρα. Για να μην το κουράζω αν κάνεις μια αναζήτηση καλή θα βρείς τα πάντα για το τίγρη και αυτά που ρωτάς.

Θα σου πώ ότι το μόνο πρόβλημα που μπορεί να συναντήσεις είναι το γνωστό άγνωστο θέμα με τα πιστόνια.....μην ρωτήσεις τί ακριβώς, απλά ψάξε στο φόρουμ θα βρείς τα πάντα.......

επιπλέον το gs 800 δεν έχει καμία σχέση με το τίγρη, οπότε μην τα συγκρίνεις στη πιθανή επιλογή σου ανάμεσά τους.


Όσο για το θέμα της αντιπροσωπίας....είναι πλέον και στην ελλάδα γνωστό σε ΟΛΟΥΣ ότι από πάντοτε ίσχυε, ότι το σέρβις μπορείς να το κάνεις σε οποιδήποτε επίσημο συνεργείο θές( επίσημο σημαίνει να έχει άδεια κλπ) όποιας αντιπροσωπίας θες,, ή και ιδιώτη μηχανικού........και η triumph είναι υποχρεωμένη να σε καλύψει στα πάντα......

Βέβαια αυτοί που την έχουν εδώ είναι επιοικώς #$%%^^&^&&&&^$%#!@!@$%^&*, και δεν ξέρω αν έχεις τη διάθεση να ασχοληθείς μαζί τους......επίσης παιδιά από τη κρήτη έχουν φτιάξει κατα καιρούς τα μηχανάκια τους στην αθήνα με έξοδα αποστολής της μηχανής από την εταιρία.....ρώτα το συνεργείο στα χανιά να σου πει.....

τελευταία θα μπορούσες πολύ απλά να πάρεις ένα μεταχειρισμένο....και να μην ξανασχοληθεις μαζί τους.....εγώ έχω αισίως 84000χλμ....και αν εξαιρέσουμε τα κωλοπίστονα( που θα μου τα αλλάζουν αιωνίως δωρεάν..... ) δεν έχω αλλάξει πάνω του ούτε βίδα......( αν ενδιαφέρεσαι για τέτοιο έχω ένα με 20000χλμ, φουλ έξτρα και εγγυημένο του 2009, περασμένο και από το μεγάλο σέρβις.....από κολητό μου....δεν θα χάσεις..... )

Re: Αγορά tiger 1050 2012  

  Από: Charis2711 στις 21/10/2012 10:19 μμ.

Σε ευχαριστώ Βαγγέλη για τις πληροφορίες....
Βασικά ένα θέμα μου ήταν το service... μου αρέσει σα μηχανή πολύ ... αλλά σίγουρα θέλω να την οδηγήσω πρώτα... όσο για μεταχειρισμένη δε νομίζω... αν το αποφασίσω θα πάω για καινούργια...θα ψάξω λίγω το θέμα με τα πιστόνια ακόμα...το καλό με τη BMW είναι ότι σαν service είναι άψογο!!!!

Re: Αγορά tiger 1050 2012  

  Από: Fragiask στις 09/01/2013 10:56 μμ.

Όποια κι αν είναι καινούργια η μεταχειρισμένη ένα είναι το σίγουρο,θα την ερωτευτείς.Όσον αφορά το service μπορείς να απευθυνθείς στον Πετακάκη που είχε την επίσημη αντιπροσωπεία στα Χανιά.Άντε με το καλό να την πάρεις.