Νεο Street Triple 2013

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: tharis στις 27/08/2013 8:34 πμ.

geod"
haris"Αξιζει, αξιζει ..!!"


Δώσε και κανα επιχείρημα να ψηθούμε όμως, δεν πρόκειται να το βάλω και στην πίστα !

Άσχετο, είναι πολιτική της triumph να μην κάνει έκπτωση στην τιμή ; όσο έχει τόσο το παίρνεις ;"


καλυτερα φρενα, καλυτερες αναρτησεις, καλυτερα λαστιχα, quickshifter, πιο γρηγορη γεωμετρια ... Τι αλλο θελεις !!!
Ολα αυτα δε χρειαζεται να πηγαινεις στην πιστα για να τα εκτιμησεις + οτι σου αρεσει και πιο πολυ! ..

Το αμορτισερ ειναι must αναβαθμιση για πολλους οπως ειπε και ο aris, για τα φρενα εγω δε θα ηθελα τπτ χειροτερο απο τα τετραπιστονα μου (ασε που θα τα εκτιμησεις δικαβαλος!), φοραει και λαστιχαρες (αν δεν εχει αλλαξει κατι) που σιγουρα θα θες να βαλεις και εγω πολυ θα ηθελα να εχω ενα quickshifter

δωρακι ολο και κατι θα παρεις. οταν αποφασισεις να την αγορασεις...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: tharis στις 27/08/2013 8:36 πμ.

Ααα !! Και αμα το παρεις, βαλ το στην πιστα !!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: geod στις 27/08/2013 11:36 πμ.

haris"Ααα !! Και αμα το παρεις, βαλ το στην πιστα !!! "


Δυστηχώς δεν είμαι τόσο έμπειρος ακόμα. Πιο πολύ σχολείο θα είναι το Τριπλ για μένα

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: tharis στις 27/08/2013 12:18 μμ.

geod"
haris"Ααα !! Και αμα το παρεις, βαλ το στην πιστα !!! "


Δυστηχώς δεν είμαι τόσο έμπειρος ακόμα. Πιο πολύ σχολείο θα είναι το Τριπλ για μένα "


Για τους εμπειρους εχει τους αγωνες.. Η πιστα ειναι σχολειο
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: Aris. στις 27/08/2013 12:41 μμ.

Εχει Quickshifter το R στον standar εξοπλισμο του ?
Δεν το ηξερα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: geod στις 27/08/2013 1:18 μμ.

Θα γίνεις δάσκαλος μου τότε, όταν με το καλό την πάρω !!

Το quickshifter πως ακριβώς λειτουργεί ;

Και κάτι άσχετο, αν και ξέρω ότι ταξίδι με naked είναι σχετικά ζόρι, σε κουράζει το triple σε 3ωρο ταξίδι π.χ ;

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: denthnpalevw στις 27/08/2013 3:02 μμ.

Ανεβάζεις ταχύτητα χωρίς να πατήσεις συμπλέκτη και χωρίς να κλείσεις το γκάζι.

Χωρίς να θέλω να το μειώσω το απλό αλλά είναι μόνο για αναβάτες 55-60 κιλών. Αν θες κάτι καλό το r η φτιάχνεις το απλό. Επιλογές πολλές.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: tharis στις 27/08/2013 4:30 μμ.

geod"
Και κάτι άσχετο, αν και ξέρω ότι ταξίδι με naked είναι σχετικά ζόρι, σε κουράζει το triple σε 3ωρο ταξίδι π.χ ;"


To ταξιδι δεν ειναι τοσο προβλημα οσο το φορτωμα και το δικαβαλο ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: geod στις 27/08/2013 6 μμ.

denthnpalevw"Ανεβάζεις ταχύτητα χωρίς να πατήσεις συμπλέκτη και χωρίς να κλείσεις το γκάζι.

Χωρίς να θέλω να το μειώσω το απλό αλλά είναι μόνο για αναβάτες 55-60 κιλών. Αν θες κάτι καλό το r η φτιάχνεις το απλό. Επιλογές πολλές."


Kατέληξα στο R, 85 κιλά είμαι, 1.80, δεν νομίζω να έχω θέμα

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: Aris. στις 27/08/2013 8:53 μμ.

Αμα εχεις σκοπο για μεγαλα ταξιδια δικαβαλος με βαλιτσες πραγματικα μην το παρεις ...
Εκτος της ταλαιπωριας δηλαδη , δεν ειναι και μηχανη για τριπλετα και βαλιτσες...
Μη τρελαθω! Δεν θα μας χαλασεις εσυ την πιατσα!
Μεχρι bagster στο ντεποζιτο και backpack στην/στον συνεπιβατη επιτρεπω να ξερεις..
Και αμα δεν εχεις οδηγησει γυμνο ποτε σιγουρα τις πρωτες μερες θα ξενερωσεις , το κεφαλι πανω απο τα 120 θα πηγαινει σαν καμπανα σε χαρα
Αλλα πως νομιζεις εχουμε χτυσει σβερκο εμεις οι "γυμνοι" ? Τωρα πλεον εχει σκευρωσει!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: geod στις 27/08/2013 9:10 μμ.

Aris."
Και αμα δεν εχεις οδηγησει γυμνο ποτε σιγουρα τις πρωτες μερες θα ξενερωσεις , το κεφαλι πανω απο τα 120 θα πηγαινει σαν καμπανα σε χαρα
Αλλα πως νομιζεις εχουμε χτυσει σβερκο εμεις οι "γυμνοι" ? Τωρα πλεον εχει σκευρωσει! "


πάλι καλά που είμαι "παιδί" του γυμναστηρίου δηλαδή !

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: geod στις 12/09/2013 3:54 μμ.

Παίδες επειδή στο αντίστοιχο thread δεν έβγαλα άκρη, τι γίνεται με την τοποθέτηση φωτών τύπου ξένων ;

χωράνε πουθενά τα ballast ή είναι καλύτερα να πάμε σε άλλες λάμπες ;

Καμια πρόταση ;

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: Aris. στις 12/09/2013 10:11 μμ.

Μπαινουν κανονικα απο τοτε που τα φαναρια αλλαξαν απο στρογγυλα σε πολυγωνα
Τα ballast μπορεις να τα βαλεις στο μασκακι μεσα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: woosi στις 14/09/2013 8:05 μμ.

Μόλις γύρισα από βόλτα με το Street Triple R ενός φίλου..Το πήρε χθές..Με κατέστρεψε...Έχω ένα Multi 620 και όταν ανέβηκα πάνω δεν ήθελα να κατέβω...Κασέρι για καινούργιο δεν έχω και λέω να πάω για το παλίο το R (στρογγυλοφάναρο)...

Aποπνέει την ίδια αίσθηση? Θέση οδήγησης? Γενικά πως συγκρίνονται οι 2 μηχανές?(νέο Triple R Vs Παλιό)

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Φανταστικό μηχανάκι...Φανταστικό...

Re: Νεο Street Triple 2013  

  Από: tharis στις 14/09/2013 8:46 μμ.

woosi"Μόλις γύρισα από βόλτα με το Street Triple R ενός φίλου..Το πήρε χθές..Με κατέστρεψε...Έχω ένα Multi 620 και όταν ανέβηκα πάνω δεν ήθελα να κατέβω...Κασέρι για καινούργιο δεν έχω και λέω να πάω για το παλίο το R (στρογγυλοφάναρο)...

Aποπνέει την ίδια αίσθηση? Θέση οδήγησης? Γενικά πως συγκρίνονται οι 2 μηχανές?(νέο Triple R Vs Παλιό)

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Φανταστικό μηχανάκι...Φανταστικό..."


Ειναι φυσιολογικο μην ανησυχεις ... Οποιο και να παρεις το ιδιο κοκομπλοκο θα παθεις!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..