Τί ''πίνει'' η DAYTONA??

Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: johnnyright στις 31/01/2011 4:22 πμ.

Χαιρετω τα μελη του γκρουπ και ιδιαιτερα τους κατοχους ενος απ'τα ομορφοτερα superbike Επειδη ειμαι στο 'κατοφλι' μιας καινουργιας αγορας κ πρεπει ν ερευνησω ΟΛΟΥΣ τους τομεις,λυστε μου μια απορια......εχει κανεις σας υπολογισει με ενα γεμισμα π.χ. των 15λιτρων ΠΟΣΑ χλμ σας βγαζει???? Με τις τιμες τις βενζινης ειναι ενα μεγαλο ''βασανιστικο'' θεμα κ αυτο.....κ αν το εχετε υπολογισμενο κ εντος πολης,ακομα καλυτερα.ευχαριστω εκ των προτερων!

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: dimchrist στις 31/01/2011 10:02 πμ.

Όσο και αν έχουν δυσκολέψει τα πράγματα (λέγε με οικονομική κρίση) αυτό είναι το τελευταίο που θα σκεφτείς όταν πας να πάρεις supersport μηχανάκι.
Αν παρόλαυτα πρέπει να απαντήσω κάπου στο 6,0-6,5 λίτρα/100 χλμ. καίει στην εθνική με νορμάλ ταχύτητες (μέχρι 150χλμ.) και κάπου στο 7,0-7,5 λίτρα/100 χλμ. στην πόλη. Στην πίστα καταναλώνει πάνω κάτω όσο και στην πόλη.
Πάντως για πόλη δεν κάνει. Κρίμα είναι να το ταλαιπωρείς στην κίνηση.

Triple Way

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: tharis στις 31/01/2011 12:16 μμ.

Εκτος πολης καπου εκει θα ειναι αλλα εντος σιγουρα καιει πανω απο 8lt συμφωνα και με τις μετρησεις απο το Street ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: denthnpalevw στις 31/01/2011 2:08 μμ.

Το Daytona ισως ειναι ελαφρως πιο οικονομικο απο το street στην πολη αλλα 7-7,5 πιστευω ειναι πολυ αισιοδοξα
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: tharis στις 31/01/2011 2:12 μμ.

denthnpalevw"Το Daytona ισως ειναι ελαφρως πιο οικονομικο απο το street στην πολη "


Για ποιο λογο ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: dimchrist στις 31/01/2011 3:42 μμ.

Άντε να πηγαίνει στα 8λτ/100χλμ. Δε θα τα χαλάσουμε εκεί.
Μόνο στο πρώτο 6μηνο, δηλαδή πριν από 3-4 χρόνια, το κινούσα και στο κέντρο οπότε δε πολυθυμάμαι. Με είχε χτυπήσει κατακούτελα...
Πάντως παραπάνω έχω δεί ελάχιστες φορές.
Σε σύγκριση με το street triple καίει λιγότερο όσο και αν σας φαίνεται παράξενο. Αρκετά χλμ τα έχω κάνει παρέα με street triple, λόγω κολλητού φίλου, και κάθε φορά το λαμπάκι ανάβει πρώτα σε εκείνον. Στην εθνική το δικαιολογώ λόγω fairing που σημαίνει καλύτερη αεροδυναμική. Τώρα για την πόλη δε ξέρω να σας πω...

Triple Way

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: tharis στις 31/01/2011 5:17 μμ.

Στο street το 8 ειναι μινιμουν για την πολη (εκτος αν δε βρεις ποτε φαναρι και εισαι με 4η +..).. μπορεις να δεις και 9 και παραπανω με λιγο γκαζι.. Εκτος μπορεις να καψεις και κατω απο 5.5 σε επαρχιακο με σταθερες στροφες αλλα συνηθως εισαι 6-6,3.. Το 8 ειναι και λογικο φυσικα.. δε μπορει να καις 6 με 140km/h και με 40km/h να καις μονο ενα λιτρο πανω ..

Τωρα γτ στην πολη το daytona να καιει λιγοτερο οταν εχει και πιο "αγριους" εκκεντροφορους δε μπορω να το φανταστω ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: Aris. στις 31/01/2011 9:22 μμ.

johnnyrigh"Χαιρετω τα μελη του γκρουπ και ιδιαιτερα τους κατοχους ενος απ'τα ομορφοτερα superbike Επειδη ειμαι στο 'κατοφλι' μιας καινουργιας αγορας κ πρεπει ν ερευνησω ΟΛΟΥΣ τους τομεις,λυστε μου μια απορια......εχει κανεις σας υπολογισει με ενα γεμισμα π.χ. των 15λιτρων ΠΟΣΑ χλμ σας βγαζει???? Με τις τιμες τις βενζινης ειναι ενα μεγαλο ''βασανιστικο'' θεμα κ αυτο.....κ αν το εχετε υπολογισμενο κ εντος πολης,ακομα καλυτερα.ευχαριστω εκ των προτερων! "



Ειναι πολυ οικονομικο αδερφε!Εκτος πολης και πανω απο τα 150 χαω καιει περιπου 0.1 λιτρα/100 χλμ .... ....λάδι ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: nfot στις 31/01/2011 10:38 μμ.

Aris."Ειναι πολυ οικονομικο αδερφε!Εκτος πολης και πανω απο τα 150 χαω καιει περιπου 0.1 λιτρα/100 χλμ .... ....λάδι ...
"


Ξερεις ποσο εχει παει το fully synthetic ?
Για ρωτα κι εμενα ...
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: Aris. στις 02/02/2011 9:08 μμ.

nf"
Ξερεις ποσο εχει παει το fully synthetic ?
Για ρωτα κι εμενα ..."


Βρε Νικο , δεν του βαζεις κανα φθηνο λαδακι ?
Αφου πινει που πινει... μην του δινεις και blue label... και το vat69 μια χαρα κατεβαινει!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τί ''πίνει'' η DAYTONA??  

  Από: nfot στις 02/02/2011 10:24 μμ.

Μονο τα καλυτερα για το μωρο
Χαλαλι του δλδ. Το χαμογελο που μου χαριζει οποτε το καβαλαω, ειναι ανεκτιμητο. Για τα υπολοιπα υπαρχει ο τραπεζικος λογαριασμος μου
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.