αγορα xenon...

αγορα xenon...  

  Από: MouziS στις 19/03/2008 12:51 μμ.

λοιπον να κανουμε ενα γκρουπακι παραγγελια φωτακια...ποιος ψηνεται..?
a walk on the dark side...

Re: αγορα xenon...  

  Από: vakis75 στις 19/03/2008 1:04 μμ.

ego eimai mesa

Re: αγορα xenon...  

  Από: MouziS στις 19/03/2008 10:56 μμ.

ποιος θα βαλει καμια καλη σελιδουλα απο ebay?
a walk on the dark side...

Re: αγορα xenon...  

  Από: TASOS στις 20/03/2008 9:19 πμ.

"Ψήνομαι και εγώ,αλλά γιά πόσα περίπου μιλάμε?και με την τοποθέτηση?

Re: αγορα xenon...  

  Από: MouziS στις 28/03/2008 1:18 μμ.

TASOS""Ψήνομαι και εγώ,αλλά γιά πόσα περίπου μιλάμε?και με την τοποθέτηση?"


η τοποθετηση αμα εχεις κ κανα γνωστο ειναι τζαπε..γενικα ειναι λιγα...υπολογιζω με κανα 70αρι το πολυ αλλα δεν βλεπω ζητηση...
a walk on the dark side...

Re: αγορα xenon...  

  Από: coot στις 30/03/2008 8:01 πμ.

ωραια τα xenon καλυτερα όμως λαμπίτσες για μένα γιατι στο γυμνό που να μπούνε όλα αυτα τα μαρκούτσια;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: αγορα xenon...  

  Από: stoupi στις 25/04/2008 6:22 πμ.

Για δύο λάμπες h7 και h9 (νομίζω) του τίγρη, πόσο θα πάνε, ξέρουμε;
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: αγορα xenon...  

  Από: ARHS στις 13/05/2008 5:01 μμ.

Για όποιον ενδιφέρεται για το θέμα

Παράγγειλα μέσω ebay στην U.S. 4 πλήρες σετ λάμπες με slim ballast 6000Κ για το sprint.
Με το νταλαβέρι που έκανα μου έρχεται στα 283,91 usd (189 €) Τελικό κόστος για 4 λάμπες με 4 slim ballast στα 6000Κ, με την αλληλογραφία που είχαμε μου είπαν οτι είναι Γερμανικά προιόντα που συναρμολογούνται στην Αμερική.

Οταν θα παραλάβω, ελεγχθούν-τοποθετηθούν και είναι όλα ΟΚ θα σας ενημερώσω για ομαδική παραγγελία

για να πάρετε μια ιδέα

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 0232019688
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: αγορα xenon...  

  Από: Sprinter στις 14/05/2008 7:10 πμ.

Τι να τα κάνεις τα 4 για το Sprint??

ΥΓ. Οτι κιτ έχω δεί, 'επώνυμο' ή όχι είναι κινέζικο. Δεν ξέρω τι είναι αυτά που πήρες από Αμερική αλλά θα εκπλαγώ (ευχάριστα) αν δεν ειναι... Οι Αμερικάνοι βέβαια δεν πολυσυνηθίζουν τα ψέμματα (γιατί τους κυνηγάνε για false advertising) οπότε πιθανόν να είναι.

ΥΓ2. Αν θέτε να βάλετε HID τουλάχιστον καντε μια προσπάθεια (κυρίως για τις μεσαίες) να βρείτε πιο θερμές λάμπες από 6000Κ. (δηλαδή 4300 - 5000 max). Πολλοί οι λόγοι για αυτό που αν θέλετε στους αναλύω αλλά φτάνει να πώ απλως οτι είναι καλύτερα και για σας και για τους άλλους.

(BTW Προσωπική μου άποψη και χωρίς να το πάρει κανείς προσωπικά. Σιχαίνομαι και βλαστημάω όσους τυφλώνουν με HID στο δρόμο. Και σε αυτούς περιλαμβάνονται το 95% των αμαξιων με μη μαμίσια HID και το 99% των μηχανών με HID στα μεσαία. Και επειδή δεν μπορώ να είμαι ενας από αυτούς που βρίζω έχω τοποθετήσει HID μόνο στον προβολέα της μεγάλης σκάλας (που ειναι και αυτο που κάνει την διαφορα στο Sprint κατα τη γνώμη μου λόγω της 'ανύπαρκτης' μεγάλης σκάλας. Στα μεσαία εχω βάλει απλώς δύο premium λάμπες Η7.

Ειδικότερα για το Σπριντ (τουλάχιστον στα 05-07) ,επειδη το πρόβλημα στη μεσαία σκάλα εγκειται κυρίως στο απότομο cut-off των projectors και οχι στα αδύνατα αυτά καθ' εαυτά φώτα, αναγκάζεσαι να τα ρυθμίσεις κάπως ψηλά έτσι ώστε να εχεις 'κατι' πάνω στα φρένα ή στίς στροφές και να μη βρισκεσαι στα σκοτάδια. Η τοποθέτηση HID τότε, από τη μία δε λύνει το πρόβλημα του cut-off και από την άλλη χειροτερεύει το πρόβλημα του να τυφλώνεις τους άλλους. Πιθανόν δε να χειροτερεύει το πρόβλημα του cut-off γιατί με την υψηλή ένταση που έχουν το μάτι συνηθιζει και τα σκοτάδια του cut-off γίνονται σκοτινότερα...

Προσωπική μου άποψη πάντα....)
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: αγορα xenon...  

  Από: coot στις 15/05/2008 4:56 μμ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΥ"ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
ΕΓΩ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΜΕ 120 ΕΥΡΩ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ 6000Κ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ Ε-ΒΑΥ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ...
Η ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...

ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ"

και πως το καταφερες αυτο να χασεις τα λεφτα σου στο ebay?
περιεργο
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: αγορα xenon...  

  Από: tasskap στις 15/05/2008 8:53 μμ.

Εγώ σκέφτομαι να τα βάλω από εδώ:

http://www.xenonlink.com/product_info.p ... ucts_id=69

Re: αγορα xenon...  

  Από: T595 στις 26/05/2008 10:37 μμ.

Με το συμπάθειο δηλαδή, αλλά έλεος! Έστειλες μετρητά με το ταχυδρομείο, χάθηκαν/τα ψείρισαν στην διαδρομή και φταίει το Ebay; Ο πωλητής που ακόμη περιμένει τα χρήματα γιατί είναι και πολύ...;

Έχω πάνω από 150 συναλλαγές στο ebay, χωρίς το παραμικρό σχεδόν πρόβλημα. Πάντα πληρώνεις με paypal ή με τραπεζικό έμβασμα και είσαι εξασφαλισμένος.
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: αγορα xenon...  

  Από: Costas στις 26/05/2008 10:40 μμ.

Αυτό είναι αλήθεια,δεν έχω ακούσει ποτέ να στέλνονται χρήματα με το ταχυδρομείο.Στην χειρότερη με τραπεζικό λογαριασμό.

Re: αγορα xenon...  

  Από: ARHS στις 20/06/2008 3:31 μμ.

ARHS"Για όποιον ενδιφέρεται για το θέμα

Παράγγειλα μέσω ebay στην U.S. 4 πλήρες σετ λάμπες με slim ballast 6000Κ για το sprint.
Με το νταλαβέρι που έκανα μου έρχεται στα 283,91 usd (189 €) Τελικό κόστος για 4 λάμπες με 4 slim ballast στα 6000Κ, με την αλληλογραφία που είχαμε μου είπαν οτι είναι Γερμανικά προιόντα που συναρμολογούνται στην Αμερική.

Οταν θα παραλάβω, ελεγχθούν-τοποθετηθούν και είναι όλα ΟΚ θα σας ενημερώσω για ομαδική παραγγελία

για να πάρετε μια ιδέα

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 0232019688"


Παρέλαβα τα XENON απο U.S. με αναμονή περίπου 1 μήνα και κάτι γιατί τα έστειλαν με USPS απλή αποστολή, και ενώ τους είχα στείλει μέλι με το γνωστό κειμενάκι αυτοί έβαλαν τιμή στο πακέτο αξία 320 $ με αποτέλεσμα να πληρώσω και 68 € στο τελωνείο. Τελική τιμή λοιπόν στα 65 € η λάμπα-slim ballast.

Εχουμε και λέμε..............
-Ειναι στα 8.000 Κ η λάμπα με slim ballast, τα υλικά είναι πολύ καλά ποιοτικά με life time warranty. Στην συσκευασία περιγράφουν οτι είναι γερμανικά προιόντα με Αμερικάνικη συναρμολόγηση αλλά απο ότι είδαμε μάλλον είναι Κορεάτικα. -
-Toποθετηση στον Βασίλη Θηβαίο στο Γαλάτσι και μπήκε το ένα μπαλαστ δεξιά και τα άλλα 2 αριστερά.
-Πολύ καλός όγκος φωτός που ψιλομπλεδίζει.
-Ειμαι ικανοποιημένος απο την αγορά τους και το μόνο μοιονέκτημα που είδα είναι, το σινιάλο την πρώτη φορά ανάβει άμεσα αλλά χωρίς να δίνει πολύ φώς. Ζεστένεται πολύ γρήγορα και τις επόμενες φορές είναι ΟΚ.
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: αγορα xenon...  

  Από: Sprinter στις 20/06/2008 9:49 μμ.

Ειναι πολλά τα Kelvin Αρη ... Μη σου τύχει ομίχλη... Δες ποστ μου σε άλλο thread... Περί 'Αμερικάνικων και Γερμανικών' στα είπα παραπάνω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε