Επισκευή γρατσουνιάς sos

Επισκευή γρατσουνιάς sos  

  Από: fpapad στις 27/11/2009 12:08 πμ.

Καλησπέρα
να πω στα γρήγορα τι έπαθα.

Ένας μακάκας στη δουλειά μου και καλά ήθελε να δει το Tiger 1050 SE που πήρα εδώ και 10 μέρες. Ξαφνικά χωρίς να τον προλάβω να του πω ότι είναι βαριά και να προσέχει βγάζει το Stand και αρχίζει να του γέρνει στα πλάγια. Μετά ήταν αργά δεν μαζεύονται τα 200 Κιλά. Έπεσε στα πλάγια κάτω σχετικά μαλακά μιας και προσπαθήσαμε να την κρατήσουμε . Αλλά η γρατζουνιά έγινε στο μοτέρ και στην χούφτα.
Είμαι να σκάσω... 10 μέρες την έχω... έλεος

θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζεται κάποιο μαγαζί ώστε να επισκευάσω το χρώμα τοπικά στο μοτέρ που φαίνεται.

Τι να πω ευτυχώς που δεν έπεσε από την πλευρά της εξάτμισης και κυρίως που δεν είχα τις βαλίτσες πάνω.
Θα μου την πληρώσει ο μαλάκας τη ζημιά αλλά τι να το κάνεις καινούργια μηχανή είναι στο στρώσιμο. (300 Km)

SOS παιδιά ο τίγρης θέλει γιατρό . . .


Α και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Επισκευή γρατσουνιάς sos  

  Από: Aris. στις 27/11/2009 12:52 πμ.

Ποσο αμπαλος πρεπει να ειναι καποιος για να μην μπορει να κρατησει μια μηχανη σε μια ελεγχομενη κατασταση οπως να βγαλει το σταντ εν γνωση του... Και σιγα τα κιλα!
Πρεπει να υπαρχουν μαγαζια που σινιαρουν τετοιου ειδους μαλακιες
Εδω Λαρισα ας πουμε ενα γνωστο μαγαζι μικροδιορθωσεων ,γρατσουνιων κτλ κτλ ειναι το "Paint Bull"
Σιγουρα θα εχετε και εκει , πεταξου κανε μια ερωτηση ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Επισκευή γρατσουνιάς sos  

  Από: triplepower στις 27/11/2009 11:52 πμ.

αν εννοεις το χρωμα στο μοτερ στο φτιαχνουν παντου.κατι βαζουν επανω κ το καλυπτει......αναλόγως κ το <<τραυμα>> βεβαια.αν ειναι μεγαλο θα φαινεται ασχημο μπαλωμα κ καλυτερα θα ηταν να αλλαξεις καπακι......

Re: Επισκευή γρατσουνιάς sos  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/11/2009 2:28 μμ.

Chips away.

Αλυσίδα μαγαζιών γι' αυτό το σκοπό








(καλά αυτός, δύο ατομα μαζί και πάλι σας έπεσε; )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Επισκευή γρατσουνιάς sos  

  Από: fpapad στις 27/11/2009 3:15 μμ.

Αδερφέ πήγα στο Chips away έχει κοντά στο σπίτι μου αλλά τα παιδιά εκεί μου είπαν ότι δεν θα κρατήσει το χρώμα μιας και είναι δύσκολο σημείο λόγω των θερμοκρασιών. Και πρέπει να πάει σε κανονικό φανοποιείο ώστε να μπει φούρνο κλπ. με ειδικό χρώμα για υψηλές θερμοκρασίες.

Τώρα μιας και ανέφερες ότι ήμασταν δύο και παρόλα αυτά μας έπεσε,....... έχεις δίκιο.
Σήμερα που είμαι και πιο ήρεμος μπορεί και να χαμογελάω όταν λέω μα καλά δύο ήμασταν. Αλλά ούτε που φαντάστηκα ότι πέφτει νόμισα ότι την πλάγιασε μόνος του ελεγχόμενα. και στο επόμενο δευτερόλεπτο ήταν κάτω ίσα ίσα που πρόλαβα να πιάσω το τιμόνι από την άλλη μεριά.


σαν μαλάκας και εγώ... ... αν ξανά αφήσω άλλον να μου . . .
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .