TRIUMPH 955i πληροφοριες

TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 23/11/2009 12:01 μμ.

θα ηθελα τη γνωμη σας για το 955i
θελω να μαθω αν ειχε βγαλει προβληματα και γενικα αν ειναι αξιοπιστο
ενδιαφερομαι για να αγορασω και θα ηθελα να ξερω καποια πραγματα απο κατοχους και μη...
(με το χερι στην καρδια ομως εε;; )

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Sprinter στις 23/11/2009 12:04 μμ.

Τι 955i? Ο 955i ειναι κινητήρας όχι μοντέλο. Ο κινητήρας επισης ήταν αρκετά μακρόβιος και αρα άλλο 955ι του 99 και άλλο του 2004...

Γενικώς αξιοπιστότατος με διάφορα θέματα που κατα καιρούς προβλημάτισαν αλλά γενικώς λύθηκαν.

Sorry για τη γενικούρα αλλα αν πείς κάτι πιο συγκεκριμένο κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 23/11/2009 12:32 μμ.

εχεις δικιο μιλαω για το μοντ.2005 και μετα.
ειναι ευκολο στην συντηριση του μπορω νατην κανω εγω ή θελει ντε και καλα τον μαστορα;;

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: denthnpalevw στις 23/11/2009 2:28 μμ.

για tiger λεει το παλικαρι.
μην τον παίρνεις απο τον λαιμο ακομα δεν ηρθε......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: nfot στις 23/11/2009 4:32 μμ.

Ε δε νομιζω να τον πηρε απο τον λαιμο. με βαση τη γενικοτητα της ερωτησης, απαντησε και ζητησε καποιες διευκρινησεις, για μια πιο ολοκληρωμενη απαντηση.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 23/11/2009 4:43 μμ.

καλα ρε παιδες δεν υπαρχει προβλημα αλλωστε εγω εκανα το λαθος γιατι βιαζομουν..
ξεχασα να γραψω την λεξη Τιγρης

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: gran tiger στις 23/11/2009 7:38 μμ.

φιλε κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ποιοτικο μηχανακι ανετο και δυνατο.
απο σερβις μπορεις μονος σου να κανεις λαδια και τακακια,αντε και κανα μπουζι αργοτερα.
απλα κανε τον ελεγχο που ισχυει για ολα τα μετ/να.
ποσο το μαλι???

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Sprinter στις 23/11/2009 7:42 μμ.

denthnpalevw"για tiger λεει το παλικαρι.
μην τον παίρνεις απο τον λαιμο ακομα δεν ηρθε......"


Σου μοιάζω για μάγος?
Δε σ' εχω πάρει ποτε απ' το λαιμό γιαυτό δε ξέρεις πως είναι...ακου τον πήρα απ' το λαιμό, δεν τρώγεστε μερικοί εγώ φταίω που ασχολούμαι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 25/11/2009 11:04 πμ.

gran tiger"φιλε κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ποιοτικο μηχανακι ανετο και δυνατο.
απο σερβις μπορεις μονος σου να κανεις λαδια και τακακια,αντε και κανα μπουζι αργοτερα.
απλα κανε τον ελεγχο που ισχυει για ολα τα μετ/να.
ποσο το μαλι???"


θα κοιταξω να δω αν μπορωωνα βρω κατι μεχρι 4500 ευρω...

ασε που δεν ξερω και ποσο πανε βεβαια αυτα...
δηλαδη το προτεινετε;; με αλλους που εχω μιλησει μου το παρουσιαζουν προβληματικο..
απλα θελω να παρω μια μοτοσυκλετα που να ειναι καλη στην καθημερινοτητα αλλα και στα ταξιδια που θελω να κανω κατα καιρους..

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Sprinter στις 25/11/2009 11:06 πμ.

Αστα Triumph ειναι που πάς να μπλέξεις. Αυτά χαλάνε, υποστήριξη δεν εχουν, ασε που τα φτιάχνουν και αδελφές. Δεν παίρνεις κάνα Χόντα που τα φτιάχνουν αντρακλες? Βασικά να ρωτήσεις τον Πολυμήχανο να σου πεί
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 25/11/2009 11:26 πμ.

συγνωμη αλλα διακρινω μια ειρωνια;; τα ρωταω αυτα φιλε μου γιατι δεν γνωριζω πολλα πραγματα γυρω απο αυτη την εταιρια...ασχετα αν της εχω συμπαθια....και ναι αν θες να ξερεις το κοιταζω σαν δευτερη επιλογη γιατι σαν πρωτη εχω to TDM 900, απλα επειδη μου αρεσει πολυ θα ηθελα να μαθω καποια παραπανω πραγματα... γι αυτο γραφτηκα σε αυτο το φορουμ γιατι λογικα εσεις θα γνωριζετε 10 πραγματα περισσοτερα.....
και ναι δεν ειναι κακο μερικες φορες να ΄΄θαβουμε΄΄ την μοτοσυκλετα που εχουμε και οταν και αν εχει καποια μειονεκτιματα πρεπει να τα αναφερουμε στους αλλους ενδιαφερομενους..οχι να λεμε οτι ολα ειναι καλα επειδη το εχουμε εμεις.

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Sprinter στις 25/11/2009 11:34 πμ.

Κοιτα φίλε, σου απαντήσαμε. Οταν αρχίζεις τα 'με άλλους που εχω μιλήσει' τι ακριβώς περιμένεις να σου πούμε?

Οταν εγω λέω κάτι και ο άλλος μου λέει 'μα με άλλους που εχω μιλήσει' καταλαβαίνω πώς τελειώνει η σοβαρή συζήτηση και αρχίζει το ποπκόρν.

ΥΓ. Αυτό με το TDM δεν έπρεπε να το πείς...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/11/2009 11:38 πμ.

Aikid"
gran tiger"φιλε κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ποιοτικο μηχανακι ανετο και δυνατο.
απο σερβις μπορεις μονος σου να κανεις λαδια και τακακια,αντε και κανα μπουζι αργοτερα.
απλα κανε τον ελεγχο που ισχυει για ολα τα μετ/να.
ποσο το μαλι???"


θα κοιταξω να δω αν μπορωωνα βρω κατι μεχρι 4500 ευρω...

ασε που δεν ξερω και ποσο πανε βεβαια αυτα...
δηλαδη το προτεινετε;; με αλλους που εχω μιλησει μου το παρουσιαζουν προβληματικο..
απλα θελω να παρω μια μοτοσυκλετα που να ειναι καλη στην καθημερινοτητα αλλα και στα ταξιδια που θελω να κανω κατα καιρους.."


Στην τιμή αυτή θα βρεις μοντέλα του '05 και ίσως μερικά του '06. Μην πας για παλιότερα, κοιτα να έχουν μαζί και τις πλαϊνές βαλίτσες. Μηχανάκι θηρίο, το είχα για 45,000 μέχρι που αποφάσισε ενας σλοβάκος στην Ιταλία να δει εαν ταιριάζει με το γκολφ που οδηγούσε...

Για ταξίδι ειναι υπεροχο, σε στροφιλικι με καλά χέρια γ@μεί. Για καθημερινή κίνηση στην πόλη είναι αρκετά βαρύ (ψηλόβαρο) και έχει να κάνει με την εμπειρία σου αλλα - κυρίως - το ύψος σου.

Το ρεζουμέ είναι οτι με 4,500-5000 χιλιάρικα παίρνεις μια μεγάλη ονοφ τούρινγκ μηχανή, έτοιμη για το δρόμο με βαλιτσες και με φοβερή οδηγική συμπεριφορά.

Αξιζει
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 25/11/2009 12:10 μμ.

Sprinter"ΑΚοιτα φίλε, σου απαντήσαμε. Οταν αρχίζεις τα 'με άλλους που εχω μιλήσει' τι ακριβώς περιμένεις να σου πούμε?

ΒΟταν εγω λέω κάτι και ο άλλος μου λέει 'μα με άλλους που εχω μιλήσει' καταλαβαίνω πώς τελειώνει η σοβαρή συζήτηση και αρχίζει το ποπκόρν.

ΓΥΓ. Αυτό με το TDM δεν έπρεπε να το πείς..."


Α )Βεβαιως και θα πω πως εχω μιλησει με αλλους πρεπει να τα ακουμε ολα.
β) ποτε δεν εγραψα την λεξη΄[μα] και ισχυει το ιδιο ακριβως με το Α
Γ) γιατι να μην το πω δεν θελω να προσβαλω κανεναν ουτε θα ντραπω να πω την γνωμη μου..

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες  

  Από: Aikido στις 25/11/2009 12:13 μμ.

[quote="Cpt. Haddock":223xy5qv]
Aikid"
gran tiger"φιλε κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ποιοτικο μηχανακι ανετο και δυνατο.
απο σερβις μπορεις μονος σου να κανεις λαδια και τακακια,αντε και κανα μπουζι αργοτερα.
απλα κανε τον ελεγχο που ισχυει για ολα τα μετ/να.
ποσο το μαλι???"


θα κοιταξω να δω αν μπορωωνα βρω κατι μεχρι 4500 ευρω...

ασε που δεν ξερω και ποσο πανε βεβαια αυτα...
δηλαδη το προτεινετε;; με αλλους που εχω μιλησει μου το παρουσιαζουν προβληματικο..
απλα θελω να παρω μια μοτοσυκλετα που να ειναι καλη στην καθημερινοτητα αλλα και στα ταξιδια που θελω να κανω κατα καιρους.."


Στην τιμή αυτή θα βρεις μοντέλα του '05 και ίσως μερικά του '06. Μην πας για παλιότερα, κοιτα να έχουν μαζί και τις πλαϊνές βαλίτσες. Μηχανάκι θηρίο, το είχα για 45,000 μέχρι που αποφάσισε ενας σλοβάκος στην Ιταλία να δει εαν ταιριάζει με το γκολφ που οδηγούσε...

Για ταξίδι ειναι υπεροχο, σε στροφιλικι με καλά χέρια γ@μεί. Για καθημερινή κίνηση στην πόλη είναι αρκετά βαρύ (ψηλόβαρο) και έχει να κάνει με την εμπειρία σου αλλα - κυρίως - το ύψος σου.

Το ρεζουμέ είναι οτι με 4,500-5000 χιλιάρικα παίρνεις μια μεγάλη ονοφ τούρινγκ μηχανή, έτοιμη για το δρόμο με βαλιτσες και με φοβερή οδηγική συμπεριφορά.

Αξιζει [/quote:223xy5qv]
abs εχει;; οσο γαι το βαρος δεν νομιζω οτι θα εχω προβλημα ειμαι 1,85 σε υψος και τα αναλογα κιλα..
διαβασα εδω μεσα 1 -2 ποστ που εγραφαν για κατι διαρροες λαδιου..λογικα αυτο θα εχει λυθει μετα απο τοσα χρονια ε;; ή θα το εχει επισκευασει ο προκατοχος..